arama

Dostlarımız İçin Beslenme

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Dostlarımız İçin Beslenme

Dostlarımız İçin Beslenme

Kediler evlerimiz de beslediğimiz ve onlarda evimizi paylaştığımız canlılardır. Onların evimizde bulundukları süre içerisinde tüm sorumluluğu bizlere ait. Bunun bilincinde olup onlara sağlıklı ve düzenli bir şekilde bakmamız ve sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekmektedir. Kedimizi mümkün oldukça sağlıklı ve uzun süre hayatta tutmamız için onu ev ortamına hazırlamak ,eğitmek, bakımını üstlenmek, kaliteli mama seçimi yapmak bizim görevimizdir.

 

Kediler ev ortamında, alıştıktan sonra yaşamayı seven canlılardır. Dışarıya çok çıkmadan evde vakit geçiren, oynayan evcil hayvanlardır. Kediler dışarı çıkmadıklarından evde çok uyur bunun için ulaşılabilir sıcak ve yumuşak kedilerin alışabileceği türde bir yatak onlara hazırlanmalıdır. Evinizin bir bölümünden ama kolay ulaşılabilir olan bir yatak hazırlanır. Onun bölgesine oyun oynayabileceği küçük oyuncaklar almak, kedinizin evdeki eşyalara zarar vermesini engeller. Kedini için uygun bir tuvalet kapı almak ve bu kapta koku çıkarmayan kum kullanmak gerekmektedir. Kediniz bu kumları eşelemek ister, bundan dolayı alınan tuvalet uygun olmalıdır. Tuvaleti ulaşabileceği uygun bir yere koymak gerekmektedir. Kediler çok sık dışarı çıkmadıklarından dolayı tuvaletlerini buraya yapacaklar. Çok sık kirlenmesi mümkün olmayan kediler yine de banyo yapmamalı deri ve tüyleri için önemlidir. Banyo için bir küvet olmalı ve ilaçlı su, şampuan ile yıkanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta gözlerine ve kulaklarına su kaçmamış olmasıdır.

 

Kediniz belirli aralıklar da sağlık kontrolü için veteriner hekim tarafından görülmeli ve aşıları yapılmalıdır. Eviniz de bakılacağından tırnak kontrolleri mutlaka yapılmalıdır. Eviniz de koltuk veya yastık gibi eşyalara zarar vermesi muhtemeldir. Tırnak kısaltması bu tür zararların önüne geçmektedir. Kediler tüy değiştiren canlılardır. Bu durumda Kedimiz için tüylerini taramak çok daha faydalı olacaktır. Kedilerin deri ve tüy gelişimi için tarama işlemi önemlidir.

 

Kedimizin yaş, ırk ve kilosuna göre mama seçimi yapmamız daha verimli olacaktır. Mama seçiminde kedilerde alerjik reaksiyonlar sebebiyet veren tahıl içerikli mamalar mutlak suretle seçilmemelidir. Genel olarak protein oranı fazla olmalıdır. Yağ oranı az olmalıdır. Kediler için et ve balık içerikli mamalar tercih edilmelidir. Tavuk türevi içeren mamalar genelde alerjik reaksiyon yaratmaktadır. Doğal ve içerisinde ki ürünlerin kaynağı bilinen mamalar kedilerin sağlıklı hayatta kalmasına yardımcı olan besinlerdir. Piyasada birçok ucuz ve kalitesiz mama bulunmaktadır. Kendimiz için kaliteli besinler nasıl seçiyorsak, kedimiz evin bir üyesi olarak kaliteli mama yemeği hak ediyor. Bunun için bizde kedimizin sağlığına uygun mama seçmeliyiz.

 

Seçmiş olduğumuz mama, içeriğinde ki ürünlerin taze ve doğal olması, tahıl içermemesi, protein oranının yüksek olması gibi kesin kurallara dikkat etmeliyiz. Stuzzy Gold Sığır Etli Ezme Kedi Konservesi ,inceleyelim kedimize uygun mu görelim.

 

Kedimiz için kalite ve lezzeti aynı anda sunan mamadır. Sığır eti doğal ve taze kaynağı belli doğal mineral ve proteinler ile zenginleştirilmiş mamadır. Konserve mamalar kedimiz için günlük alması gereken besin değerini karşılayacak şekilde üretilmiştir. Hiçbir boya ve katkı maddesi içermemektedir. Ezme kıvamında olması kediniz için sindirebilir ve hayır demesi mümkün olmayan lezzetedir. Vitaminler ile zenginleştirilmiş tüy ve deri sağlığına katkıda bulunan mamadır.

Dostlarımız İçin Beslenme

Yapmanız gereken almak istemiş olduğunuz mama seçmek ve almaktır. Kediniz için sağlıklı mama seçmek Stuzzy Gold Sığır Etli Ezme Kedi Konservesi ile mümkün olmaktadır. Kaliteyi ucuza alın. Kediniz sağlıklı ve uzun sizinle yaşamaya devam etsin.