arama

Dr.Clauders Somon Ve Alabalıklı Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Dr.Clauders Somon Ve Alabalıklı Kedi Konservesi

Dr.Clauders Somon Ve Alabalıklı Kedi Konservesi

Dünyanın en sevimli hayvanlarından biri de kedilerdir. Sevimli oldukları kadar miskindirler de. Sürekli olarak yaptıkları şey yemek yemek ve uyumaktır. Evinizde bir kedi besliyorsanız varlığı ile yokluğunun çok de ayırt edilmediğini görebilirsiniz. Çünkü karınları tok olduğunda hemen bir köşeye kıvrılıp yatarlar. Eğer siz yakınlarındaysanız yanınızda yatmayı tercih ederler. Çünkü kendilerini size sevdirmek isterler. Sizin tarafınızdan sevilip, okşanmak onların son derece hoşuna gider. Mutlu olduklarında yüz ifadelerinden ve çıkardıkları mırıltılardan bunu belli ederler.

 

Kedinizin mutlu olması tamamen sizi elinizdedir. Onların istedikleri şeyler bellidir çünkü. Güzel bir yemek yemek, oyun oynamak ve sizin tarafınızdan sevilmek. Bunu yapmanız çok da zor olmasa gerek. Zaten onları sevmiyorsanız ve gerekli olduğu şekildi ilgilenecek kadar bir vaktiniz yoksa evinizde bakmak için almamalısınız. Çünkü onlar da çocuklar gibi ilgi ve bakım isterler. Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız asla hayvan edilmemelisiniz. Çünkü hak ettikleri gibi bakılmadıklarında mutsuz ve sağlıksız olurlar ve siz de bu durumda onlara haksızlık etmiş olursunuz. Eğer evinizde kedi bakmak istiyorsanız, onun beslenmesi ve sağlık kontrolleri için ayıracak bir paranız ve zamanınız olmalıdır. Böyle bir zamanınız ve imkanınız varsa hiç düşünmeyin, çünkü bu iş dünyanın en zevkli işlerinden biridir. Onlar adeta çocuğunuz gibi olurlar.

 

Kedinizi aldınız ve besleme başladınız, öncelik olarak onun kalacağı ortamın koşulları uygun olmalıdır. Yani evde bakmanız onun için yeterince sağlıklı bir ortam olduğu anlamına gelmez. Hayvanların asıl tercih ettikleri ortam doğa ortamıdır. Evde bakıyorsanız eğer her gün mutlaka onun dışarıya çıkmasını sağlamalısınız. Çünkü onun doğada yürümeye, diğer arkadaşları ile vakit geçirmeye ihtiyacı vardır. Kedinizin dışarıya çıkması onun hastalık edinmesine neden olabilir ya da kendisine bit, pire, kene gibi canlıların bulaşmasına sebep olabilir ama bunlar olacağım diye de dışarıya çıkmasına izin vermemek ona haksızlık etmek olur. Siz nasıl evden çıkıp hava almak istiyor ve buna ihtiyaç duyuyorsanız, onlar da doğal ortamları zaten bu olduğu için buna ihtiyaç duyarlar.

 

Kedinizin beslenmesi de son derece önemlidir. Kedinizi sağlıklı, kaliteli besinlerle beslemelisiniz. Onun için gerekli olan tüm vitaminlerin bulunduğu mamalardan mutlaka ona yedirmelisiniz. Kedilerin en çok sevdiği yiyeceklerden biri balıklardır. Dr.Clauders Somon ve Alabalıklı Kedi Konservesi kediniz için bu anlamda ideal bir yiyecek olabilir. Çünkü hem onun sevdiği kişiyi ona yedirmiş olursunuz, hem de ona gayet sağlıklı ve kaliteli bir besin almış olursunuz. Kedinizin sağlığı için ne yediği ve ne kadar yediği çok önemlidir. Yani kaliteli ve sağlıklı besleniyor diye gereğinden fazla yedirmek de doğru değildir.

Fazla yemesi normalden fazla kilo almasına sebep olur ve bu da beraberinde başka sağlık sorunları getirebilir. Obur bir kedinizin olması görüntü olarak güzel ve sevimli geliyor olabilir size ancak bu onun için çok hoş bir durum değildir. Çünkü kiloları yüzünden hareketleri yavaşlamıştır ve bu durum onu mutsuz edebilir.

Dr.Clauders Somon Ve Alabalıklı Kedi Konservesi

Kedinizin sağlıklı ve mutlu olmasını istiyorsanız ona ihtiyacı olan kadar yemek yedirmelisiniz. Yani han tür mamayı seviyorsa onu aldınız diyelim, bu mamayı ona günde iki yada üç kez vermelisiniz. Aksi halde tombik bir kediniz olabilir. Kedinizin beslinme işini çözdüyseniz geriye oyun ve sağlık ihtiyacı kalıyor. Sağlık kontrolleri için mutlaka düzenle olarak veterinere gitmesi gerekmektedir. Veterinerin dışında da onunla ilgili anormal durumları gözlemleyerek onun sağlıklı mı ya da sağlıksız mı olduğunu siz de anlayabilirsiniz.