arama

Kedi Maması Eskişehir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Eskişehir

Eskişehir sokak hayvanlarına en çok önem veren şehirler arasında gelmektedir. Oldukça fazla hayvan barınakları ve bakım evleri mevcuttur. Ayrıca bu barınaklarda bulunan evcil hayvanlara da kolayca ev bulma imkanı sağlayan sitelere de sahiptirler. Odunpazarı belediyesine bağlı olarak çalışan Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi oldukça geniş bir kapasiteye sahiptir. Ve bu tesislerde bulunan köpeklere, kediler oldukça kaliteli mamalar yedirilmektedir. Tepebaşı Belediyesine ait olan bakım evlerinde ise veteriner hekimler tarafından sahiplendirmeler yapılmaktadır. Sahiplenecek kişinin bakım evine giderek form doldurması gerekmektedir ardından hemen aşılı, kısırlaştırılmış, sağlıklı hayvanları kimlik kartları ile ücretsiz sahiplenebilmektedirler.

 

Eskişehir Kedi Maması konusunda oldukça duyarlı bir şehirdir. öğrencinin de çok fazla bu şehirde her aparmanın önünde kedi maması ve bir kap temiz su görebilirsiniz. Hatta Eskişehir belediyesi parklara, bahçelere bile kedi maması ve temiz su koymaktadır. Bazı hayvan severler bu hayvanları alıp evlerine götürmektedir onları sahiplenmektedirler. Eskişehir sokaklarında bulunan bütün hayvanların aşıları tam olarak yapılmış ve kısırlaştırılmış hayvanlardır. Bir saldırganlıkları da yoktur. Ayrıca Eskişehir’de bulunan geri dönüşümlü mama kabı da hem geri dönüşümü hem de kedi mamasını aynı anda sağlamaktadır. eğer siz elinizdeki pet şişeyi bu geri dönüşüm kutusuna atarsanız bir avuç kedi maması da aşağıda bulunan yemek kabına dolacaktır. Sokak hayvanlarına oldukça önem veren bu şehir onların mamalarının da kaliteli olmasına özen gösteriyor. Kedi Maması Eskişehir’de kuru mama olarak kullanılmaktadır. Ama yaş mamanın da sahip olduğu besin değerlerini göz ardı etmemek lazımdır. Ama günümüzde yaş mamalar çok fazla tercih edilmemektedir. İçerdiği besin değerleri düşürülmüştür ve kullanılan et yan ürünleri azaltılmıştır. Kuru mamalarda ise yeterli miktarda su bulunmamaktadır. Bunun içinse kuru mamanın yanında bir kap temiz su verilmesi de evcil hayvanlar için oldukça mutlu edici olacaktır.

 

 Eskişehir’de Kedi Maması seçimi neye göre yapılmaktadır? Sindiriminin kolay olması önemli olan bir husustur. Ayrıca kedinin mamayı kolayca yutabilmesi de gerekmektedir. Mamayı yerken boğulma riskinin olmaması gerekir ve kedinin mamayı yedikten sonra ishal, kabız gibi sindirim bozukluğu belirtisi olan hastalıklarla karşılaşmaması gerekir. Sokak hayvanlarını sağlıklı bir kiloda tutmak için kedi maması Eskişehir de çok önemlidir. Kaliteli mama yiyen evcil hayvanların eğitimi ve gelişimleri de kolay sağlanmaktadır. Sağlıklı mama yedikten sonra gerekli vitaminleri alan hayvanların beyin ve göz fonksiyonları çok hızlı bir biçimde gelişmektedir. Eskişehir’de sokakta bulunan bu hayvanlar belirli araklıklarla muayeneden geçmektedirler.

Kedi Maması Eskişehir

İyi bir hayvan bakımı için öncelikle doğru bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Evcil hayvanınızla olabildiğince fazla vakit geçirmeye çalışın ancak onun ihtiyaçlarını da doğru bir yönde karşılamanız gerekmektedir. Evcil hayvan bakımının en önemli hususlarından bir tanesi de aşı zamanlarıdır. Aşılarını vakti geldiği zaman hiç aksatmadan yaptırmanız gerekmektedir. Evcil hayvanınız türüne ve cinsine göre şampuan kullanmalısınız. Ayrıca onların günlük olarak tüy taramalarını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Evcil hayvanlarınızın da bir psikolojisi vardır. İletişiminizde doğru bir yöntem kullanmanız gerekmektedir. Onunla bir bağ kurmanız onun fiziksel anlamdaki ihtiyaçlarını gidermekten daha öteye gidebilir. Yapacağınız yanlış bir hareket veya söylediğiniz kötü bir söz evcil hayvanınızın psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir. Anlayışlı olmanız ve evcil hayvanınızla ilgilenmeniz onu mutu edecektir. Psikolojisini olumlu yönde etkileyecektir. Bu bilgiler hayvan bakımı için oldukça önemlidir.