arama

Kedi Maması Eyüp

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Eyüp

Eyüp, İstanbul iline bağlı Avrupa Yakası tarafında bulunan bir ilçe merkezidir. 1936 yılında ilçe statüsüne kavuşurken Fatih, Çatalca, Sarıyer ilçelerinin bir bölümü alınarak bu satüye kavuşturulmuştur. Eyüp ilçesinin yüzölçümü yaklaşık olarak 242 kilometre karedir. 7 köy statüsünde olan yerleşim birimi ve 21 adet mahallesi bulunmaktadır. Eyüp ilçesinin 2015 yılında ki verilere göre toplam 361.561 kişi Eyüp ilçesi sınırları içerisinde yaşamaktadır. Haliç’e sınırı olan Eyüp ilçesi başlarda Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa gibi ilçeleri de bünyesinde barındırıyordu. 2009 yılında Sultangazi’nin ilçe statüsüne kavuşmasının ardından Eyüp bugün ki ilçe sınırlarına kavuşmuştur. Eyüp ilçesi adını Sahabelerden olan Ebu Eyyup el Ensari’den almaktadır. İstanbul’un 1453 yılından sonra sur dışında kurulmuş olan ilk yerleşim birimi olmuştur. İlçe bugün sınırları içerisinde Eyüp Sultan Camii adında Osmanlı Devleti zamanında kalma yapıya sahiptir. Eyüp ilçesi sınırları içerisinde birçok Osmanlı döneminden kalma yapı ve mimari eserler bulunur. Osmanlı Devleti döneminde Osmanlı askerlerine fes üreten bir fabrika kurulmuştu. Bugün Feshane olarak bilinen bölgenin adı buradan gelmektedir. Eyüp ilçesi Haliç’e komşu olması sebebi ile Türkiye’de en önemli çekim merkezi olarak yer alır. Eyüp ilçesi sınırlarının Haliç’e bakan kısmında adını Fransız yazar Pierre Loti’den alan bir kahvehane bulunmaktadır. Pierre Loti Kahvehanesinden haliç görünürken, haliç üzerinde ki balıkçı teknelerini seyretmek mümkündür.

 

Kedi Maması seçimleri konusunda hassas olmak gerekmektedir. Kedilerinizin mutluluğu ve sağlığı sizin mama seçimiyle doğru orantılıdır. Kedi Maması olarak kedinizin ihtiyacı doğrultusunda seçimler yapmak büyüme ve gelişme çağında ki kedileriniz için faydalı olacaktır. Biyolojik olarak büyümenin gereklerinden birisi de Protein beslenmesine olanak sağlamaktır. Bunun yanında karbonhidrat takviyesi ile kedinizin enerji ihtiyacını karşılamış olacaksınız. Büyüme ve gelişme için gerekli olan Vitaminleri de kedinizin beslenmesine katkı sağlar. Canlıların bünyesinde barındırmadığı inorganik maddelerden olan Mineral takviyesi ile kedinizin sağlıklı gelişmesi için gerekli olan elementleri sağlar.

 

Kedi Maması seçimi kedinizin büyüme kalitesine etki edeceği gibi her türlü fiziksel ve ruhsal gelişime de katkı sağlayacaktır. Kedinizin mide ve bağırsak sorunlarının oluşmasını engellemekte seçeceğiniz mama ve mamanın kalitesine bağlıdır. Kedinizin sindirim sisteminde kendine yer bulamayan besin hammaddelerini içermeyen mamalar tercih etmek bu sorunların ortaya çıkmasında sizlere yardımı olur. Sindirim sistemi için en önemli olgulardan birisi de lif kaynağı içeren besin kaynaklarıdır. Lif yapısal olarak enerji sağlaması bakımından düşük ve doğrudan sindirim içerisinde yer alan bir besin öğesidir. Lifli besinleri tercih etmek kediniz için sindirilebilirlik sağlarken sindirimin kolaylaşmasını da sağlar. Kedilerinizin alerjik endikasyon göstermesinin sebeplerinden birisi Kedi Maması seçimi olabilir.

Kedi Maması Eyüp

Kedi Maması içerisinde bulunan besin grubu kedinizin zührevi alerjik endikasyon oluşmasını sağlayabilir. Bu durumda Uzman Veteriner Hekim tedavisi ile kedinizin hangi besin öğelerine karşı alerji gösterdiği tespit edilerek Kedi Maması seçiminiz için size alternatif fikirler oluşturabilir. Kedinizin tüy ve deri bakımı seçtiğiniz Kedi Maması ile doğrudan bağlantı göstermektedir. Sık ve parlak tüylere sahip olmasını istediğiniz kedinizin besin seçimi konusunda en önemli görev sizlere düşmektedir. Mineral içerikli Kedi Maması takviyesi ile bu duruma engel olabilirsiniz. Bugün Eyüp ilçesi sınırları içerisinde bir çok Kedi Maması satış noktası bulunmaktadır. Alışveriş noktaları, Veteriner Hekim Muayenehaneleri ve Kedi Maması satışı yapan Korner satış mağazalarında istediğiniz türden mamayı bularak satın alabilirsiniz. Eyüp ilçesi sınırları içerisinde kargo ile hizmet gösteren çeşitli alışveriş web siteleri ve petshop siteleri de size bu konuda yardımcı olabilir.