arama

Kedi Maması Fatih

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Kedi Maması Fatih

Günümüzde hayvan sevgisi eskiye göre gayet gelişmiş. Özellikle yeni evlenen çiftler anne ve babalarının evlerinde iken beslemelerine izin verilmeyen sevimli dostlarımıza kendi yuvalarını kurarken mutlaka yer vermektedir. Bu olumlu gelişme tüm hayvan severleri olduğu gibi biz kedi severleri de mutlu etmektedir. Aslında bu olumlu gelişme üzerin bazı ufak sıkıntılarımızın da olduğunu belirtelim. Mesela kedileri çok seven ama bakımı konusunda bilgi sahibi olmayan hayvan sever dostlarımız bilgilenirken nasıl beslenmeleri konusunda istemeden çok da bilgi sahibi olamıyorlar. Kedi işte deneme yanılma yoluyla ne yiyip yemediğini öğrenirim düşüncesinde olan bu iyi niyetli ama eksik bilgilendirilen arkadaşlar kedilerimizin sağlığını bozmaya sebebiyet verebilmektedirler. Mesela Yavru kedi, yetişkin kedi, yaşlanmış kedi ve hasta kediler için çeşitli mamalar kullanılması gerekiyor. Midemiz bozulduğunda bizler her yemeği yiyemediğimiz gibi bir de sağlığımıza bir an önce kavuşmak için ilaçlar kullanırız tedavi oluruz bu durum kedilerimiz hatta bütün hayvanlarda da aynıdır. Kedi mamaları bu yüzden piyasada en az 15 20 çeşit olarak bulunmaktadırlar. Her markanın kendine ait 15 20 çeşidi ve bu çeşitlerin her birinin yukarıda saymış olduğumuz durumlarda faydaları mevcuttur. Her mamanın içeriği ve besin değerleri farklıdır.

 

 

Kedi mamaları bu kadar fazla iken kedilerimize kendi damak tadımızı alıştırmak maalesef sağlığıyla oynamak anlamına da gelmektedir. Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde evcil hayvanların hemen hemen yeni jenerasyon evlerine girmesiyle birlikte bölgesel olarak mama pazarları da hareketlilik ve çeşitlilik bakımından önemli bir hale geldi. Biz bugün Fatih semtini dikkate alarak kedi mamalarını bu semtimizde nerede bulabileceğimiz hakkında bir yazı hazırlamak istedik sizlere. İstanbul’un merkezi sayılan Fatih semtinde aslında uzun yılardan beri pet shoplar mevcut. Fatih belediyesinin de hayvan severler ile işbirliği içerisinde yürütmüş olduğu barınaklar küçük dostlarımızın her türlü sıkıntısını halledebilmektedir. Burada gönüllü olarak hemen her gün 3 5 vatandaşımızı bulabilirsiniz ve aklınıza takılan her şeyi bu vatandaşlarımıza sorarak bilgilenebilirsiniz. O kadar bilgililer ki gelen hayvanlara direkt teşhisi vuruyor ve tedavi sürecine yardımcı oluyorlar. Bu bilgiyi de verdikten sonra Fatih semtinde nerede kedi mamaları bulabileceğimizi de hemen belirtelim. Kedi maması Fatih semtinin pek çok mahallesinde bulunabilir. Öyle ki semt bakkalların da dahi bulabilirsiniz. Ama bizler güvenemeyeceğimiz yiyecekleri tercih etmediğimiz için pet shop veya büyük marketlerden dostumuzun ihtiyacına göre mama alacağımızı zaten biliyoruz. Fatih semtin de mama satın alabileceğimiz bazı pet shop adresleri şu şekildedir;

 

 

 

Pet Shop Ambiyans:Silivri kapı caddesi no 45/D Shell benzin istasyonu karşısı

Tel: 0 538 770 53 43

 

Amazon Akvaryum Petcenler:Hekim oğlu Ali Paşa caddesi no 138

Tel: 0 212 587 62 55-56

 

Ümre Akvaryum(Teknik Akvaryum):Yavuz selim caddesi, Müstakim zade sokak No:26

Tel: 0 212 532 67 60

 

Meltem akvaryum:Fevzi paşa caddesi no 219

Tel: 0 212 532 86 96

 

Historia Avm Neşeli Pet Shop: Adnan Menderes bulvarı, Vatan caddesi Kat -1 Otoparktan avm ye girildiğinde sağ tarafta görebilirsiniz.

 

Köşk Akvaryum Ve Pet Shop: Adnan Menderes bulvarı, Vatan caddesi Historia avm karşısı,

Kedi Maması Fatih

Eminönü ‘n de bir de toptan satış yapan şubesi bulunmaktadır. 5 6 parça alışverişlerinizi buradan yapabilirsiniz. Yukarı da bilgilerini vermiş olduğum akvaryumlar ve Pet shop lar da aşağı yukarı her kalitede ve her türden kedi mamaları mevcuttur. Mamalarınızı satın alırken gerekli bilgilendirmeyi alabilmek için mutlaka satıcıya kedinizi cinsini yaşını var ise hastalığını belirtmeyi unutmayınız sizleri konu hakkında mutlaka bilgilendireceklerdir. Mamalarınızı alırken açık mama almamaya özen göstermenizde fayda var kesinlikle mamasına güvenmediğiniz, ya da satıcısına güvenmediğiniz yerlerden açık mama alıp kedilerimizin sağlığını olumsuz yönde etkilemeyiniz. Her daim sağlıklı olmalarına özen gösteriniz. Zaman zaman veterinerlere olmasa bile pet shoplara götürüp bir de uzmanına kedinizi gösteriniz. En olmadı belediyenin ücretsiz olarak sağlık bakımını yaptığı ve sağlığı bozuk olan hayvanlarımıza yine ücretsiz olarak müdahale ettiği hayvan barınaklarına götürünüz.