arama

Kedi Maması Giresun

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 

Kedi Maması Giresun

Hiç kalabalık, gürültülü şehirlerden uzaklaşıp da size dinginlik verecek yerlere gitmek istediğiniz oldu mu ? Peki şehrin kalabalığından sıkılıp bitmeyen işlerinden yorulup kendinizi uzak, sakin yerlere götürmek istediğiniz ? İnsanlar bazen ruhlarını dinlendirmek ister. Kaçmak iyi gelir kimi zaman. İşte böyle zamanlarda bazı arayışlarda oluruz kafamızı toplamak için, kendimizi daha iyi hissedebilmek için şehrin gürültüsünden uzaklaşıveririz. Güzelim Karadeniz’imizden enfes bir ilimiz. En az diğer illerimiz kadar güzel. Giresun. Hepimiz merak ederiz gidemediğimiz yerleri kendi memleketimizde. Bu cennet ülkemizde apayrı güzellikler var biliyoruz ki. Karadeniz de öyle Canım Türkiye’mizin incisi. Her yeri altın gibi. Her yeri ayrı güzellikte.

Havası, suyu, dağı taşı, toprağı harika. Keza İnsanları da öyledir. Sıcak, sevecen, sıcakkanlı çalışkan olmalarını da unutmamak lazım tabi ki de. Özellikle Karadenizli hanımlar çalışkanlıklarıyla ün salmışlardır memleketimizde. Bu harikalar diyarı yöreleri hepimiz gezip görmek isteriz. Gezdiklerimiz ise oralardan hiç geri gelmemek ister, buraların dinginliğine alışıp da. Bağ bahçede fındık, çay, mısır, vs toplamak çok ayrı bir hava katıyor insana. Kim istemez ki böylesi bir doğayla bütünleşmiş olmak ? Şehrin gürültüsünden uzak, kalabalığından uzak, sakin ve dingin yaşamak hangi canlıya iyi gelmez ki doğrusu ? Oradaki diğer canlılar da daha başka yetişiyor tıpkı insanları gibi. Hayvanları çayır çayır, dağ dağ geziyor. Oysa ki şehirde hayvanlar bile bu kadar rahat gezemiyor doğrusu. Onlar da bile araba ezer mi korkusu oluyor çoğu zaman. Hepimiz Karadeniz’e hayranlıkla bakıyoruz. Oranın huzurunu arıyoruz.

 

Giresun demiştik. . Dinlenmek için şöylece bir sahilinde oturup çay içmeye kim hayır diyebilir ki ? Giresun da göze çarpan pek çok şey vardır. Bu göze çarpanlar arasında hayvanlar da tabi ki varlar, en az diğer canlılar kadar. Oradaki hayvanlar bile değişiyor havasından mıdır bilinmez. Kedileri de güzeldir Giresun’umuzun. Hal böyle olunca o sevecen varlıklar sahipleri için çok fazla anlam ifade eder. Duyarlı insanlarımız tarafından bakımları da yapılır. Onlarla kenetlendikleri için tıpkı bir insanmışçasına onlara bir zarar gelecek korkusu büyüktür içlerinde. İnsanlarla bu tür canlıların sevgileri bütünleşmiş gibidir adeta.

Evinizin içine birden bire bir kedi veya bir köpek girebilir. Bu çok doğal bir davranıştır onlar için, yadırganmaz. Şehirde aynı şey olsa yadırganır mı diye bir geçiyor içimizden. Bu sorunun cevabı muhtemelen evet olacaktır. Ama orada bu davranışa sinirlenmek yerine oyun oynarsınız küçük dostlarınızla. Bu kadar sevince onları doğal olarak yeme alışkanlıklarına da önem verirler kedilerinin. Olacak olan da budur zaten yeme alışkanlıklarına özen gösterilmelidir. Onlar için özel üretilen mamalardan verilmelidir.

 

 

Ev yemekleri değil de onların damak zevkine uygun, onlarında seveceği severek yiyeceği, kaliteli gıdalar verilmelidir. Kedilerin vücut fonksiyonlarını devam ettirebilmeleri için protein ihtiyaçlarını da karşılamaları gerekmektedir. Ayrıca kediler proteini fazla olan yiyecekleri de severler. Bunun için Kedi Maması Giresun adına önem taşır, kedilerine olan düşkünlüklerinden dolayı kedi mamalarını tercih ederler. Çünkü kedilerinin sağlığına önem verip onların ihtiyacı olan proteini almasını isterler.

Kedi Maması Giresun

Kediler sık sık yemek yemeyi sever, sürekli bir şeyler yemek isterler. Ama bu noktada önemli olan şey de sevdiği şeyi yemesidir. Kedi mamaları da insanları ve kedi sahiplerini zahmete sokmadan pratik olarak hazırlanmış insanların işlerini kolaylaştıracak bir gıdadır. Kaliteli, bütçeye uygun, zahmetsiz ve de pratik bu mamaları kedilerimizin sağlığını düşünüyorsak ve de severek yemek yemek yemelerini istiyorsak bizler de bu kedi mamalarını tercih etmeliyiz.