arama

Kedi Maması Güngören

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Güngören

Siz değerli okurlarımıza bu yazımız da kedilerle ilgili bilinmesi gereken bir kaç özellikten bahsedeceğiz.Aynı zaman da kedilerimizin besinlerinde dikkat edilmesi gereken noktalardan ve kedilerimiz için önerilen mamalardan bahsedeceğiz.Eğer içimizde biraz da olsa hayvan sevgisi var ise ve evimizi şenlendirmek adına evimize kedi almak istiyorsak aşağıda bahsettiğimiz noktalara dikkat ve özen göstermenizi arzu ediyoruz.

 

Birinci ve ilk olarak ; eğer tek başımıza yaşıyor isek kedimizin mutluluğu ve huzuru için en az iki tane evcil hayvan alınız ki kedimiz kendini güvende hissedebilsin ve yalnızlığını giderecek bir eş bulabilsin.

 

ikinci olarak ; Kedi tüylerini toplamak için bulaşık eldiveni kullanabiliriz çünkü bulaşık eldiveni ile tüy toplamak hem daha basit olacaktır hem de hijyen açısından daha sağlıklı olacaktır. Eldiveni hafifçe nemlendirince tüyleri rahatlıkla toplayabileceğinizi göreceksiniz.

 

üçüncü olarak ; Kediniz dönem dönem evde kötü kokulara neden olabilmekte ve bu durum ise bizleri rahatsız edebilmektedir.böyle bir durum karşısında ise Lekenin bulunduğu yeri sirkeli suyla silin, ya da çamaşır makinenizin deterjan gözüne biraz sirke ekleyin. Göreceksiniz ki koku sizi rahatsız etmeyecek ve o noktalarda ki kirlerden kurtulacaksınız.

 

dördüncü olarak ; eğer bir evcil kedi aldıysak kedimizin canının sıkılmaması adına onunla oyun oynamamız ve zaman geçirmemiz gerektiği ise en önemli gerçekler arasında yer almaktadır.

 

beşinci olarak ; kedilerimiz aynı zaman da evimize giren farelerden bizi korurlar ve bu sayede evimizde fare olmasına engel olmuş oluruz.

 

altıncı olarak ; Kedinizin bir şeyi yapmasını istemiyorsanız ona kızıp inatlaşmanın bir gereği olmayacağını bağırdıktan sonra göreceksiniz . çünkü onlar bizim ne dediğimizi anlamamaktadırlar ve bu yüzden sadece ve sadece kendimizi yormuş olacağız

 

yedinci olarak ; kedilerimizi aldıktan sonra onlara 1-2 gün boyunca tuvalet eğitimi vermeliyiz ki her bulduğu köşeye tuvaletini yapmasın.

 

sekizinci olarak; eğer evinizde gizli bölgeler var ve buralara kedilerinizin girmesini istemiyorsanız kapıların alt kısmına çift taraflı bant yapıştırak buna engel olabilirsiniz.

 

dokuzuncu olarak ; eğer kedimiz bizim için ağzında birşey yakalayıp getiriyorsa bunu bilin ki bizi sevdiği anlamına geliyor ve bundan etkileniyor olacaksınız.

 

onuncu olarak ; Kedilerimiz nefes alıp verirken nefesleri hava da bir ses kutusundan geçer ve gurlama bu şekilde ortaya çıkar.ve aynı zamanda kedilerimiz yüksek frekanslı sesleri duyarlar bu yüksek frekanslı sesleri duyabildikleri için de bir çok hayvana göre özeldirler.

 

onbirinci olarak ; Kedilerimiz sadece ve sadece patilerinden terlerler biz insanlar gibi her bölgemizden terlemezler.

 

on ikinci olarak ; kedilerimizin kalp atışları biz insanların kalp atışlarına göre iki katı yüksekliğindedir.

Kedi Maması Güngören

on üçüncü olarak ; Kedinizin diyetine arada bir yaş mama, balık ya da ciğer gibi yiyecekler de eklemeliyiz ki kedilerimizin beslenme konusunda sıkıntı çekmesi engellenmiş olsun. Kedilerimizle ilgili beslenmeden bahsetmişken ise sizlere önermek istediğim Kedi Maması Güngören ile kedilerimizin sağlığını ve fiziğini formda tutmanıza yardımcı olursunuz. Bahsettiğim kedi maması Güngören yöresinde üretilmekte ve siz değerli evcil kedi besleyenlere sunulmaktadır. Ürünler kalite standartlarına uygun olarak üretilmekte ve global bir pazar halinde tüketicilere ve kullanıcılara sunulmaktadır. Sizlere kedilerinizle güzel yarınlar geçirmenizi dileyerek hoş ve esen kalmanızı ümit ediyorum.