arama

Kedi Maması İzmir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması İzmir

 Hayvanlar aleminin en sevimli üyeleri bu kediler, günümüzde birçok insana hayat arkadaşlığı yapmakta ve aynı evi paylaşmaktadır. Kedi bakımı genelde karşılaştırıldıkları köpeklere göre daha kolay ve basittir. Kedi kendi karakteri olan bir evcil hayvandır ve oldukça asil hayvanlardır. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes kolaylıkla kedi bakabilirler. Kedi bakımı için temel ihtiyaçlarınız bir kedi kumluğu ve kumu kolayca temizlemek için kum küreği, biri su ve biri mama için iki yemek kabı , kedinin tüyleri için bir kedi tarağıdır. Bunlar her evcil hayvan dükkanında bulabileceğiniz malzemelerdir. Ayrıca bunların yanında kedinizin aşılarını takip etmeyi unutturmayın.

 

Kedinizin tercih ettiği mama bir bakıma karakterini belirler. Çoğu kedi yaş mamalara bayılır ancak sürekli olarak kedinize yaş mama almak maliyeti oldukça arttırır. Birçok kedi sahibi bu sebepten dolayı kedilerinin yaş mamaya alışmasından endişe eder. Bundan dolayı birkaç alternatif mama yöntemleri vardır. Bunların ilki kedinize sürekli olarak değil de ödül olarak yaş mama vermek böylece kediniz kuru mama yemeye devam edecektir ya da yaş mamanızı kuru mama ile karıştırarak kedinizin yaş mama yediğini sanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Günümüzde artık birçok yerde evcil hayvan dükkanları bulunmakta ve bu mamalara ulaşmak hiç zor değil. Büyük marketlerde bile bulabileceğiniz malzemelerdir bunlar. İzmir’de artık birçok semtte evcil hayvan dükkanları bulunmakta ve bu dükkanlar oldukça merkezi yerlerde karşımıza çıkmakta. İzmir’de oturuyorsanız ve kedinize mama bulmak konusunda sıkıntı çekiyorsanız Kedi Maması İzmir olarak araştırdığınız zaman sorununuza kısa sürede cevap bulabilirsiniz.

 

Kediler evimizin bir bireyleri haline geldikleri zaman nasıl ki bir yakınımız için en iyisini istiyorsak aynı hassasiyeti kedimiz için düşünüyoruz ve bu nedenle mamalarından tutun kedimize yaptırdığımız aşılara kadar ince eleyip sık dokuyoruz. Sonuçta evimizde bir birey olarak yerini alan bir canlı olarak hayatımıza katılıyorlar. Günümüzde birçok kedi maması türleri vardır. Birçok marka birçok çeşitte kedi maması üretmekte ve bunları piyasaya sürmekte. Günümüzde reyonlarda en çok tavuklu, balıklı, farklı türden etli kedi mamaları bulmak mümkün. İzmir’de yaygın biçimde satış yapan kedi mama markaları şunlardır;

Milo, Pro Plan, Royal Canin, Goody, Acana, New Cat, Hills, Champion, Whiskas, Alice, Schesir, Brit Care, N&D, Animonda, Matisse, Miglior, Advance, Sanabelle, Profine, Miamor, Quik, Felix, Happy Cat, Friskies, Golosi, Iams, Dr. Clouders, First Class, Bozita, Pre Vital, Chicoope, Mio, Benefit, Prochoice, Spectrum, Tomi, Bonnie, Cat Chow, Cimiao, Molly, Reflex, Brekkies, Exclusion, Gimpet, Pet Line, Garden Mix, Gimcat, Dr. Sacchi, Farmina, La Vital, DAX, Proline, Propesko, Appetite, Gemon, Orijen,Purina One, For Mix, Genesis, Brit, Festi, Fitmin, Lacat,    Plaısır, Reno, Sapphere, Sheba, Better, Blue Bag, Camy Ocean, Facecat, Golden Food, Gourmet, Purina, Trendline, Bestpet, Dad’s, Enjoy, King, Miglior Gatto, Patimax, Pet Style, Smart Cat, Barf, Croc-cat, Effefe, Mr.Cat, Nutri, Naturel Delicious, Obivan , Pelagos, Pro Omega, Profossional Food, Tweet Cat. Bu mama markaları oldukça ünlü markalardır. Kedinize bu markaların üretimde olan dilediğiniz çeşitte kedi mamasını kedinize alabilirsiniz.

Kedi Maması İzmir

Kediler oldukça özel ve asil hayvanlardır. Eğer evde hayvan beslemek istiyorsanız yumuşacık bir kedi size göre olabilir bunun için kendinizden emin olmadan kedi sahiplenmeyi düşünmemeniz tavsiye edilir. Kedi alırken evinizin ortalama 15 sene bireyi olacağını unutmamanız da oldukça fazla fayda var.