arama

Kedi Maması Kağıthane

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Kağıthane

Kedi Maması Kağıthane, konusu başlığı adı altında kedi mamaları ve İstanbul-Kağıthane ilçesi ile ilgili bilgi verecek, ve Kağıthane ilçesi ile başlayacak olursak;

 

Kağıthane, İstanbul ilinin Avrupa Yakası’nda bulunan bir ilçedir. Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu ve Eyüp ilçeleri ile çevrili olan Kağıthane’nin aynı zamanda Haliç’e kısa bir kıyısı da vardır. Aynı zamanda Kağıthane’nin Bizans dönemindeki adı Barbisos olarak bilinmektedir. Kağıthane, Haliç’e dökülen bir deresi ve bunun vadisinde, eski kağıt imalathanelerinin bulunması nedeni ile bu isme sahip olmuştur.

 

Kağıthane, bulunduğu konum açısından, çeşitli emlak projeleri, metro vb. gibi alanlarda yaşanan gelişmeler sonucu ön plana çıkan, dikkat çeken ilçelerden biridir. İlçe aynı zamanda Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nin binasına, çeşitli üniversitelere ve okullara da ev sahipliği yapmaktadır. İlçe nüfusunun büyük çoğunluğunu Anadolu’dan gelen insanlar oluşturmaktadır. İlk zamanlarında Şişli ilçesine bağlı bir yer olan Kağıthane, 1987 yıllarında Şişli ilçesinden ayrılmıştır.Bugün ilçenin neredeyse her noktasında, çok sayıda konut vb. gibi projeler hayata geçirilmektedir.

 

Sağlık alanına değinecek olursak, Kağıthane Devlet Hastanesi ilçe sınırları içerisinde bulunan tek hastanedir. Şu anki verilere göre de 22 adet sağlık ocağı ve 40 adet eczane bulunmaktadır.

 

KEDİ MAMASI

 

             Kedi, tahmin de edilebileceği üzere evcil hayvanların en yaygını olan ve en çok sevilenleri arasındadır. Omurgalı hayvanlardandır. Memelidirler ve etobur olarak yaşamlarını sürdürmektedirler. İleri düzeyde, çevik bir vücut yapıları bulunur. Uzun zaman önce, tarımın çok geliştiği tarihlerde kediler, tahılları fare veya kuşlardan korumak içinde kullanılırdı. Çeşitli vücut özelliklerine gelecek olursak kediler, mantıklı bir kişiliğe ve mükemmel sezgilere sahip bir hayvandır. Kedilerin gözleri de çok ilginç bir yapıya sahiptir. Kediler az ışıkta bazı hayvanlara göre çok daha iyi bir görme kabiliyetine sahiptirler. Karanlıkta kedinin gözünde bulunan iris gözle görülebilir oranda büyüme sağlar. Bu açılma o kadar büyüktür ki göz adeta bir gözbebeği halini alır ve karanlıkta bu göze düşen en ufak bir ışık yansıma sağlar, bu da kedilerin gözlerinin parlamalarına neden olur.

 

Kedi mamalarına gelecek olursak, kedi mamaları kedilerin beslenebilmeleri için önemli bir kaynaktır. Kediler, çevik vücudu için, kemiklerinin gelişebilmesi vb. gibi şeyler için sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekir. Kaliteli gıdalar ile beslenmesi, kediler için büyük önem taşır. Kediler doğaları gereği yemek konusunda seçici davranmaktadırlar. Düzenli besin almayı ve temiz su almayı isterler. İstedikleri sıcaklıkta olmayan ve onlara göre iyi kokmayan mamaları reddetmektedirler. Kediler için alacakları besinlerin içindeki maddeler büyük önem taşır. Protein, D vitamini, A vitamini, karbonhidratlar ve taurin, kedilerin besinlerinde bulunması gereken olmazsa olmaz içeriklerdendir. Bu tür besinlerin, kedilerin vücudunu daha diri tutmasında, deri ve tüylerinin daha sağlıklı olmasında, tüylerinin daha da parlak olmasında ve iç organlarının daha sağlıklı çalışmasında önemli role sahiptir. Aynı zamanda balıklı mamaların kedilerin tüy dökümünü azaltıp parlaklaştırırken, bazı tavuklu mamalar kedilerde alerjilere sebebiyet vermektedir. Ayrıca meal by product ifadesi mamanın hayvansal ürün olmadığını yani yan ürünlerden elde edilip oluşturulduğu gösterir.

Kedi Maması Kağıthane

Kısaca hayvan sahiplerine bu konuda, yani evcil hayvanımız için en sağlıklı mamayı seçme konusunda önemli bir görev düşmektedir. Kediniz için, sağlıklı olan, güvenilir markaları seçme ve kediniz açısından sevilen ve lezzetli bulunan mamaları tercih etmeniz kedinizin yararına olacaktır. Bunlardan ayrı olarak konu başlığı altında bulunan, Kağıthane ilçesinde bulunan Petshop’ların isimlerini;

 

– Sembol Akvaryum Petshop

– Lider Petshop

– Yaman Petshop olarak verebiliriz.