arama

Matısse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Matısse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Matısse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Kediler bir yaşından sonra yetişkinlik evresine girmektedir. Yetişkin kediler bulundukları evre itibari ile önemli gıda ihtiyaçlarına sahiptir ve Yetişkin kedilerin beslenmesi özel bir hassasiyet gerektirmektedir. Çünkü yetişkinlik dönemi kediler için en yüksek fiziksel aktivite gösterdiği dönemdir. Kedinizin ihtiyaçlarını karşılamak için onu çok dikkatli beslemeniz gerekmektedir. Yetişkin bir kedinin bağışıklık sistemini güçlü tutmak için onun tam ve dengeli beslenmesi ile gerçekleşebilir. Kedinize vereceğiniz mamalar, onun eklemlerini sağlıklı tutmalıdır. Kedinizi beslediğiniz bir mama; sağlığı üzerine olumlu etkiler barındırmalı ve onun vücut kondisyonunu korumasına yardımcı olmalıdır. Bu hususun sağlanması ise mama içeriğindeki besin öğelerinin en uygun miktarda bir araya gelmesi ile olmaktadır.

 

Yetişkin kedilerin günlük aktivitelerini sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için beslenmesinde titizlikle davranılması gerekir. Bu aşamada kedilerin beş temel gıdaya ihtiyacı vardır. Bunlar karbonhidratlar, su, proteinler, vitaminler ve minerallerdir. Bu besinler aynı zamanda bir canlının yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için temel unsurlardır.

Her mamada bu beş temel besin bulunmalıdır. Matisse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması bu temel besin unsurlarının en iyi oranlarda ihtiva ettiği bir üründür. Temel besinlerimize kısaca bakarsak: Kedilerin bakım ve onarım elemanı olan proteinler sağlık için çok önemlidir. Günlük olarak tırnak ve kasların yenilenmesinden sorumludurlar. Ayrıca canlının fonksiyonları için önemlidir ve kedileri hastalıklardan korurlar. Proteinin en önemli kaynağı Matisse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması ürünü bu durum için çok iyi bir mamadır. Proteinler hücre büyümesini ve gelişimine neden olur. Kedilerin tüylerinin güzelleşmesi protein kaynaklı besinlerle beslenmesinden geçer. Ayrıca proteinler kas yapısının artmasına neden olur. Karbonhidratlar; vücudun tüm doku ve organlarının enerjisini sağlar. Kas kaybını azaltır. Vücudun ağır fiziksel etkileri yapması için elzem olup vücutta su tutumunu sağlarlar. Karbonhidratlar kedilerin sindirimi içinde çok önemli olup bağırsaklarındaki yararlı bakterilerin varlığını artırır. Ve sindirim sistemini rahatlatarak bir dengenin oluşumu sağlarlar. Su vücuttaki her enzimin ve hormonun işlev görmesi için gereklidir kısacası su hayatın temelidir su olmadan hiçbir fizyolojik süreç gerçekleşemez. Su özelikle yazın sıcak günlerinde kediler için önemlidir.

 

 

 

 

Sıcak havalarda çevresel faktörlerden etkilenmemsi için bir mamanın içinde gerekli miktarda su molekülü bulunmalıdır. Vitamin ve mineraller ise yine kedinizin bünyesinde birçok fizyolojik tepkime için elzem konumdadır. Vitaminler enerji içermemesine rağmen vücudun yaşamı için önemli birçok biyolojik fonksiyonda görev alırlar. Eksikliğinde önemli sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bazıları uykusuzluk, kansızlık, görme bozukluğu ve halsizliktir. Mineraller ise kedinizin sağlıklı kalmasını sağlayan ancak bünyesinin kendi kendine oluşturamadığı inorganik maddelerdir. Mineraller vitaminler ile birlikte çalışarak sağlıklı diş ve kemik yapısının oluşumunda görev alan moleküllerdir.

 

Yetişkin kediler özelikle bağışıklık açısından güçlenmeye ihtiyacı vardır. Yetişkin kedilerin beslenmesinde önemli bir diğer hususta sindirimdir. Mamanın yavru kedinin kolayca hazmedebileceği bir yapıda olması gerekmektedir. Kedinize vereceğiniz bir mamanın yine gelişim ve büyüme desteği yüksek olup genetiği değiştirilmiş organizma içermemesi gerekir.

Matısse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Örneğin tek protein kaynağının alabileceği bir et olabilir. Ancak kedi mamaları kedinizin günlük ihtiyacı olan tüm gıdaların bir arada bulunduğu bir besin kompleksidir. Çevrede birçok kedi maması markası vardır. Ancak önemli olan bunların arasından kedinizin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan ürünü seçmek gerekir. Matisse Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması beş ana besini en iyi oranda birleştirerek kedinize sunmayı başarmıştır.