arama

Miamor Ragout Hindili Pouch Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Miamor Ragout Hindili Pouch Kedi Maması

Miamor Ragout Hindili Pouch Kedi Maması

Evde kedi beslemek bazı zorunluluk barındırsa da çoğu evcil hayvana göre daha kolaydır. Kedilerin kendilerine has duruşu, sahibinden bağımsız oluşu bu kolaylığı sağlamaktadır.

 

Kedi beslemek bazı açılardan kolay olsa bile dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kedilerin aşılarını tam ve zamanında yaptırmak, kedinin temizliğine dikkat etmek, tüylerinin düzenli olarak taranması bu ihtiyaçlardan bazılarıdır.

 

Kedi ihtiyaçları denilince aslında akla gelen en önemli unsur beslenme alışkanlığıdır. Mama seçiminde kedinin ağırlığı, yaşı, ırkı, cinsi dikkate alınmalıdır. Beslenme dengeli ve düzenli olmalıdır. Mama kedinin ihtiyacı olan yağ, ham lif, protein gibi yaşamsal ihtiyaçları sağlamalıdır. Kedilerin düzenli beslenmemesi tedavisi oldukça zor ve dikkat isteyen hastalıklara yol açabilir.

 

Miamor Ragout hindili Pouch kedi maması kedinizin ihtiyacı olan yağ, protein ve lifler açısından oldukça zengin bir mamadır. En iyi birleşenler ve etlerle hazırlanan bu mama kedinizin sağlığını koruyacağı gibi onun huzurlu olmasını da sağlar. Zenginleştirilen içeriği ile kedilerinizin yaşı, ırkı, cinsi, kilosu ne olursa olsun her türlü ihtiyacını sağlar. Kedilerin gelişmiş tat duyularına hitap eden bu mama ayrıca bir vitamin kaynağıdır.

 

Miamor Ragout hindili Pouch kedi mamasının içeriğinde;

 

 • Nem, ham protein, yağ, ham kül, ham lif bakımından oldukça zengin olduğu için vücuttaki tüm ihtiyaçları karşılayacaktır.
 • İçindekiler; et ve et yan ürünleri, mineraller. İçeriğindeki hindi eti kedinizin bu mamayı iştahla ve severek tüketmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

Miamor Ragout hindili Pouch kedi mamasının faydaları;

 

Deri ve tüylerinin parlak olmasını sağlar, protein açısından zengin olması nedeniyle sindirilmesi ve çiğnenmesi kolaydır. Hayvanların çiğneme yetenekleri zayıf olduğu için bu fayda kediniz açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Dikkatle hazırlanan kaliteli bileşenler kediniz de alerjik reaksiyonlar gelişmesini engeller, ihtiyaç duyulan gerekli vitamin ve mineralleri vererek kedinizin gelişimini destekler ve gerekli ağırlığa ulaşmasına yardımcı olur. Yavrularda öğrenme duyusunu geliştirerek eğitimleri açısından kolaylık sağlar ayrıca hamile kediler de anne ve yavrunun ihtiyaç duyduğu gerekli mineral ve vitaminleri sağlar. Anne karnındaki yavruların gelişimini destekler. Emziren anneler için süt oluşumunu destekler ve anne sağlığını ve yavruların sağlığını korur.

 

Miamor Ragout hindili Pouch kedi mamasının beslenme önerisi; ortalama ağırlığı 4 kilo olan kediler için günlük 3 paket verilebilir. Yanında temiz su ile verilmesi tavsiye olunur.

 

Ayrıca kedinizin kilo, yaş, egzersiz gibi etkenler göz önüne alınarak bu oran arttırılıp azaltılabilir. Kediniz hamile ya da emziriyorsa kedinin hareketleri gözlenerek mama oranı arttırılabilir.

 

Kullanım talimatı; alınan paket üzerinde mamanın kullanımı hakkında şablon bulunmaktadır. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Konserve temiz ve kuru bir yerde ayrıca oda sıcaklığında saklanmalıdır. Yalnızca hayvanların tüketimi için uygundur. Açılan bir mama dolapta saklanmalıdır. Mama uzun süre saklanmamalıdır. İçeriğindeki bileşenlerin çabuk bozulan ürünler olmasından kaynaklı olarak uzun süre saklanmış olan mama zehirlenmeye, hastalıklara yol açabilir.

Miamor Ragout Hindili Pouch Kedi Maması

Markalar; birçok marka aynı bileşenlerle oluşmuş ürünleri piyasaya sürmektedir. Mamalar arasından seçim yaparken bileşenlerin kalitesi, kedinizin tercihi önemli rol oynamaktadır. Kalitesi bileşenlerden oluşan mamalar kedinizin ruhsal ve bedensel sağlığını olumsuz olarak etkiler. Miamor Ragout hindili Pouch kedi mamasını petshoplardan ve büyük marketlerden temin ediniz. Diğer satış noktalarından alınması tavsiye olunmaz. Bu mama 100 gr ağırlığında poşet içerisinde satılmaktadır. Jöle cinsinden olan bu mamanın hindi aroması kedilerinizin ilgisini çekecek cinstendir. Ambalajı yırtılmış ve son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satın almayınız.