arama

Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

Molly kedi mamaları çeşitli zengin besin kaynaklı ürünleri ile ismini duyurarak ödül almış bir firmadır. Yavru, yetişkin, yaşlı, genç kedilere özel ürettiği kedi mamalarının yanında hayvanların kilolarına göre de mama üretimi sağlamıştır. Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması da bu özellikler dikkate alınarak üretilen kuru kedi mamasıdır. 1 yaşını doldurmuş yetişkin kediler için günlük ihtiyaçlarını karşılayacak besin destekçi mama rolünü almıştır. Diğer ürünlerinden farklılık göstererek bu ürün ileri extruder teknolojisi ile üretilmiş olmasıdır.

 

İçindekilere bakacak olursak; taze kümes hayvanları eti unu, tavuk yağı, mısır, baldo pirinç, mısır gluteni, bira mayası, balık eti unu, balık yağı, sebzeler, pancar küspesi, karides eti unu, mayadan elde edilen mannan oligo sakkaritler, taurin, vitaminler, bitkisel lifler, mineraller, antioksidanlar ve koruyuculardır. Molly üreticileri ürünlerinde domuz eti ve türevleri kullanmamaya özen göstermişlerdir. Çünkü domuz etinin içerisindeki bakteri yoğunluğu mamaya karıştırıldığında iyice kurutulup eklenmezse kedilerde ishal ve mide şişkinliği yaratacağı için rahatsız edebilmektedir.

 

Kedilerin özellikle böbrek ve sindirim sistemindeki hassasiyetleri göz önüne alınarak özenle seçilmiş yukarıdaki besin içerikleri sterilize edilerek besin değerleri ve optimum seviyede sağlanmıştır. Kedilerin ideal kilosunun korunmasında yardımcı olması için %0 tahıl özelliğiyle yağ oranı az protein oranı yüksek içeriğiyle kedilerin günlük besin ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Neden Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması ürününü tercih etmeliyim?

 

Ödül almış mama firması olarak kullanıcıların güvenini sağlaması, sindirim sistemini düzenlemesi ve güçlü kalmasını sağlaması, dış etkenlere karşı mamadan alınan zengin besin içeriğiyle kedilerin hastalıklara karşı direnç göstermesinde etkilidir, dışkı azalması ve kokusunun önüne geçilmesi, göz ve kalp fonksiyonlarının normal haline dönmesinde yardımcı olması, protein ağırlıklı kuru mama olduğu için ideal kilonun yakalanması, deri esnekliği ve parlak ipeksi tüylere kavuşulması, tokluk hissi, sterilize edilerek mama ürünlerinin hazırlanması ve içeriğinde domuz ürünlerinin kullanılmaması, 1 yaşından sonraki gelişim evrelerinde vücut metabozlimasının hızlandırılması, hormonların düzeni ve dengeli işleyişi molly ürünlerinin tercih edilmesinin sebepleri arasındadır.

 

İçerisindeki pirinç kurutulmuş olarak ilave edilir, ekstra olarak bu ürünün yanında yaş mama almak isteyen kedi sahipleri konserve şeklindeki mamanın içerisinde pirincin lapa şeklindeki halini de alıp kedilerinin tokluk hissini artırabilir karbonhidrat ihtiyacını karşılayabilir.

 

Kullanım miktarı ve şekline bakacak olursak; 5 günlük alışma evresinin ardından sadece molly mama ürünüyle kedilerin beslenmesi sağlanabilir. 5 günlük bu süreçte su ilaveli olarak mamanın tüketilmesi ve günlük olarak verilmesi tavsiye edilir. İlk zamanlarda tıksırma ve mide şişkinliği yaşayan kediler olursa mama miktarının azaltılması ve bir gün ara ileridir. Mama kedinin yaşına, kilosuna, aktivite ve hareketli gün sayısına göre mama miktarında azaltma ya da çoğaltma yapılarak verilmelidir. Kuru mama olduğu için süt ilaveli olarak vermek isteyen kedi sahiplerine tavsiye olarak süt oranını biridir. Yemek kaşığını geçmeyecek miktarda ayarlanması, diğer türlü su ile tüketilecek kuru mamanın verilen kasenin yarısı kadar olmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde kedilerin mamanın tadına alışma evresi zorlu geçebilir. Özellikle kilolu kedilerin ideal kilosuna ulaşmasını sağlamak için bu tavsiye dikkate alınarak kedilerin beslenme şekline destekçi olmada fayda vardır.

Molly Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kuru Kedi Maması

Kedi kullanıcıları tarafından tavsiye edilerek kullanılan molly ürünlerinin iddiası bu ürünü içinde geçerlidir.Sağlıklı ve dengeli beslenme,düzenli ve sıralı gelişim için üretilmiştir.