arama

N&D Tahılsız Yaban Domuzu Ve Elmalı Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

N&D Tahılsız Yaban Domuzu Ve Elmalı Kedi Maması

N&D Tahılsız Yaban Domuzu Ve Elmalı Kedi Maması

Kedilere özel üretilen bazı ek besin destekli mamaların yanında , metabolizma gelişimi için ya da hızlı çalışan metabolizmanın yavaşlatılması için bazı besin gıdaları kullanılmaktadır. Bu gıdalar özellikle karbonhidrat ağırlıklı olarak protein katkısı olmadan yağ desteklidir ve bünyeyi yavaşlatarak tembelleştirmeye sevkeder. N&D ürünleri bu sefer tahılsız yani %0 oranla sadece protein destekli mama üretimi gerçekleştirmiştir. Yağ oranı az yüksek proteinle birlikte ideal vücut dengesini sağlamaya yönelik elmalı kedi maması geliştirilmiştir. Elmanın antioksidanıyla birlikte sağlayacağı deride canlılık ve tüydeki parlaklık yanında sindirimi kolaylaştırması N&D‘nin bu ürününde gerçekleştirmek istediği amaçlardan biridir.

 

12 aylık ve üzerindeki kedilerin tam ve dengeli beslenmesi için Farmia tarafından özel olarak sterilize edilerek üretilmiştir. Kedilerin besinsel ihtiyaçlarını karşılayarak yaşam kalitelerini arttırmak amaçlanmıştır.

 

Bu kuru mamanın içeriğine bakacak olursak; kemiksiz yaban domuzu eti, kurutulmuş yaban domuzu eti, taze tavuk yağı, kurutulmuş bütün yumurta, ringa, susuz ringa, balık yağı, hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş havuç, bitkisel lif bezelye, kurutulmuş yonca, inulin, fraktooligosakaritler, manan-oligosakkaritler, kurutulmuş elma, kurutulmuş tatlı portakal, nar(toz halinde), yaban mersini(toz halinde), sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, ıspanak tozu, psilyum, siyah üzüm(toz halinde), zerdeçal kökü, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü, glukosamin.

 

Besleyici ilaveleri olarak : Vitaminler( A, D3, E, C, PP, B2, B6, B1, K3, H, B12), pantotenik asit, folik asit, kolin klorür, lutein, beta-karoten, çinko, manganez, glisin hidrat, demir, bakır, selenometiyonin, taurin, L-karnitindir. Bunlardan ziyade doğal ortamında yetiştirilip üretilen mamanın içerisine karıştırılan besin ürünü olarak organoleptik ilaveler vardır. Bunlar; aloe vera ekstresi, yeşil çay ekstresi, üzüm çekirdeği ekstresi. Teknolojik ilave olarak ise Sepiolittir. Mamanın antioksidanı ise; biberiye ekstresidir.

 

 

 

 

 

 

Neden N&D Tahılsız Yaban Domuzu ve Elmalı Kedi Mamasını kullanmalıyım?

 

-Asgari ölçülerde karbonhidrat oranının azlığıyla kan şekerinin yararlanması ve düşük kan şekerine metabolizmayı endeksleme.

-Taze etlerin kullanımı besin kalitesini arttırarak protein değerini yükseltir.

-Taze meyve ve sebzelerin dengeli vitamin ve minerallerle desteklenmesi.

-Kedilerin bünyesinde belli bir kritere göre belirlenen özellikleri gerçekleştirmek için mama içerisinde şifalı bitkilerin kullanılması.

-Vücutta depolanmadan asimile edilerek dışarıya atılabilen hayvansal yağların mama içerisinde olması.

-Karmaşık tahılların mama içerisinde bulundurulmaması. Sebebi ise kedilerin hassas alerjik reaksiyonlarının olabilme ihtimali.

-Kedilerde şeker ve obezite hastalıklarının önüne geçilmesinde yardımcı olmak.

-Sürekli olarak tercih edilen kedi mamalarının İtalyan markaları olması ve N&D mamasının da İtalya üretimi olması kullanıcıların dikkatini çekerek tercih etmesine sebep olmuştur.

N&D Tahılsız Yaban Domuzu Ve Elmalı Kedi Maması

Ürünün kullanım talimatına bakacak olursak; ambalaj üzerinde beslenme tablosu oluşturulmuştur, bu bölüme bakarak kedilerinizin yaşına, kilosuna ve hareketlilik durumuna göre mama porsiyonunu ona göre ayarlayıp miktarını günlük ya da gün aşırı olarak ayar yapabilme fırsatı tanınmıştır. Her zaman taze su ile tüketilmesi gereken bu ürünler kuru mama oldukları için sütle de tüketilebilmektedir ya da ayran yardımıyla kedilerin damak zevkine göre sıvı tüketimi ayarlanabilir. Paket üzerindeki günlük tavsiye edilen miktar gram olarak verilmiştir. Kedilerin kondisyon gelişimini sağlamak için %0 tahıl ağırlıklı mama tercih edilmelidir. N&D bunu düşünerek tahılsız yaban domuzu ve elmalı kedi mamasının üretimini uzman veterinerleri tarafından sağlanmıştır. Düzenli olarak check-up ‘a götürülen kedilerin ihtiyaç ve sağlık durumlarına göre başlangıçta daha önce kullanılan mama ile kademeli olarak bu ürün karıştırılarak kedilere sunulması tavsiye edilmektedir.