arama

Nutri Feline Tahılsız Ton Balıklı Somonlu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Nutri Feline Tahılsız Ton Balıklı Somonlu Kedi Konservesi

Nutri Feline Tahılsız Ton Balıklı Somonlu Kedi Konservesi

Evde bakmak için sahiplenilen kediler, doğal ortamlarından çıkıp, daha hiçbir ihtiyacı için çok fazla zahmete girmeyeceği bir ortama girmektedirler. Beslenmeleri, tuvalet alışanlıkları hatta ruhsal durumları bile değişebilmektedir.

 

Kedilerin Bakımı;

 

Kedilerin evde yalnız kalabilme özellikleri, kendi kendilerine oyun oynayarak zaman geçirebilmeleri, tuvalet ihtiyacını evin her hangi bir köşesindeki kuma yapabilmesi, dışarıda yürüyüş yaptırmaya gerek olmayışı ve kabında maması varsa yeme ihtiyacını kendisinin gidermesi gibi nedenlerden dolayı bakımı kolay bir evcil hayvandır. Tüy problemleri ise senenin bazı dönemlerinde, genellikle mevsim geçişlerinde görülebilmektedir. Evdeki bakımının dışında sağlığına da önem gösterilmelidir. Her sene düzenli olarak veterinere götürüp kontrollerinin yapılması, dönemlik aşılarının yapılması gerekmektedir. Bu kadar az zahmet ve sorumlulukla kedi beslenebilir. Ancak onun ihtiyaçlarının göz ardı edilmesi durumunda sorunlar yaşanabilir. Evde tuvalet ihtiyacı için hazırlanan kumunun sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Kediler bazen tuvaletini yapmaları için temiz bir yer ararlar. Temizlenmemiş kuma tekrar tuvaletini yapmak istemediğinde, ihtiyacını evin herhangi bir bölgesinde giderebilirler.

 

Tüm bunlara ek olarak içme suyu her zaman temiz ve taze olmalıdır. Açık bir kapta günlerce bırakılan su, tazeliğini yitirmesinin yanı sıra evde bulunan toz ve tüylerin karışmasıyla kirlenmektedir. Evcil hayvanlar için üretilen su kaplarından temin etmek, kedi için sağlıklı sahibi için kolaylık olacaktır.

 

Kedilerde Beslenme

 

Kediler sokakta yaşadıklarında, genellikle çöpleri karıştırarak ya da avlandıysa avını yiyerek beslenmektedir. Günümüzde duyarlı vatandaş sayımızın artması ile belli bölgelere su kapları ve mamalar bırakılarak beslenmelerine destek olmaktadırlar. Evde beslenen kedinin yiyecek konusunda endişesi yoktur. Çünkü maması yoksa sahiplerinin yediklerinden de beslenebilirler. Bu doğru bir beslenme biçimi değildir. Evde pişenlerden ya da artıklardan beslendikçe hazır mamalardan uzaklaşacaklardır.

Bu da kedinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinleri ve diğer gereksinim duyduğu gıda maddelerini alamamasına neden olmaktadır. Kedinin sağlığı için ihtiyaç duyduğu besinler ise bu hazır mamalar sayesinde verilmektedir.

 

Önerilen Mamalar

 

            Nutri Feline Tahılsız Ton Balıklı Somonlu Kedi Konservesi, kedinin hem ağız tadı hem de sağlığı için uygundur. İçerdiği %40 ton balığı, %5 somon taze ve doğal ürünlerdir. Ayrıca vitamin, mineral ve su da içermektedir. İçerisinde tahıl, şeker, gluten, GDO ve hayvansal ürünler içermemektedir. Konserve içeriği parça ettir ve yetişkin kedilere verilen yaş mamadır.

 

Nutri Feline tarafından üretilen diğer mamalar, tavuk ve kuzu etli konserve, sığır etli konserve, ton balıklı ve somonlu, tavuk etli ve ton balıklı, tavuk ve hindi etli konserve, sığır eti ve zeytinli, ton balıklı ve sardalyeli konserve, ton balıklı-ciğerli ve tavuk etli konserveleri bulunmaktadır. Bu konserveler yaş mama kategorisinde olup, kedinin ırkına ve yaşına göre farklı öğün sayıları ile verilmelidir. Bunun için veterinerine başvurmak doğru bir karar olacaktır.

 

Kedilerin yaş mama tüketmeleri sindirim sistemleri için yararlıdır. Kuru mamalara göre taze olan konserve mamaların son kullanım süreleri kuru mamalara göre çok daha kısadır. Bu nedenle az ölçülerde paketlenmişlerdir. Her bir çeşit konserve 80gr olarak üretilmiştir. Konservenin açılması ile tamamen tüketilmesi arasında fazla bir süre olması, yaş mamanın tazeliğinin yitirilmesine hatta bozulmasına neden olabilir. Gram olarak düşük tutulması bu ihtimali önlemek amaçlıdır.

Nutri Feline Tahılsız Ton Balıklı Somonlu Kedi Konservesi

             Örneğin N11.com üzerinden satışlarda 32 adet konserve yaklaşık 145 TL’den satışa sunulmuştur. Ürünü süper marketlerden, internet üzerinden satış yapan pet marketlerden ya da petshoplardan temin etmek mümkündür.