arama

Ok Cat Soslu Hindi Tavuk Kedi Konserve Maması Nedir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ok Cat Soslu Hindi Tavuk Kedi Konserve Maması Nedir?

Ok Cat Soslu Hindi Tavuk Kedi Konserve Maması Nedir?

Bu mamaların üretim amaçlarının başında kediler gelmektedir. Günümüz dünyasında kedilere bakmak zor olduğu kadar kedilerin beslenmesi de bir o kadar zor ve önemlidir. Kaldı ki kedi deyip geçmemek lazım. Hatta beslediğimiz kediyi kendi çocuğumuz gibi görmeliyiz ve kendi çocuğumuz gibi sahiplenip bakımına, beslenmesine kısacası ona bir insanmış bir arkadaş gibi davranmalıyız. Bunu yaparken de bizde hep bir söz vardır “can boğazdan gelir. “Bu söz bizim referansımız olmalıdır bu bakım işinde.Arkadaşımız yani kedimizi beslemekte titiz davranmalıyız. Tıpkı biz beslenmemizde seçerek bizim için yararlı olan ürünleri tükettiğimiz gibi kedimizin bakımında da onlar için zararlı olmayacak faydalı ürünleri tüketmeliyiz. Bu işte bize en kolaylık sağlayacak ürünlerde protein bakımından zengin kedi mamaları karşımıza çıkmaktadır. Kedi maması deyip geçmemekte fayda var. Kedimize yedirdiğimiz mamanın da bir kalitesi, ürün değeri olmalıdır.

Burada da karşımıza Ok Cat Hindi Soslu Konserve Maması çıkmaktadır. Bu mamamız yukarda da belirttiğimiz üzere kalite bakımından ve içerisinde barındırdığı içerikler bakımından oldukça değerlidir. Kalitenin yanı sırada fiyat olarak da bütçenizi sarsmayacak şekildedir. Biraz ürün içeriğinden bahsedecek olursak; et, tavuk, tatlandırıcı, mineraller ve tahıllar bulunmaktadır. İlave içerik olarak da içerisinde belirli oranlarda bakır sülfat pent ve tuarin bulunmaktadır. Vitamin olarak da çokça faydalı ve zengin bir içeriğe sahiptir. İçerisinde A1.101 UI Vitamini, D3 140 UI vitamini ve E vitaminleri bulunmaktadır. Bu ürünümüzün karışımında ise aldığımız ürünün mg’mına göre ham protein.su,ham kül,ham selüloz ve bitkisel ve hayvansal tam yağlar bulunmaktadır.Tabi işimiz bunlarla da bitmiyor. Bahsettiğimiz üzere kedimize onunda saygıyı hakkettiğine göre belirli öğünlerde ve onun sağlığını bozmayacak şekilde vermeliyiz.

Örnek verecek olursak yetişkin bir kediye kullanma talimatlarında yazılan talimatlar çizgisinde günde en az iki öğün olmak üzere vereceğiz. Nasıl biz insanlar yememize içmemize dikkat ediyorsak, beslediğimiz o değerli,can dostu arkadaşlarımıza da saygılı davranıp onların ihtiyaçlarına onlara zarar vermeden kulak vermeliyiz. Talimatlarda nasıl yazılmışsa kedilerimize belirli periyotlarla vermeliyiz. Tabi bunların yanında her üründe olduğu gibi son kullanma tarihlerine de bakmalıyız aldığımız ürünlerin.Kutunun arkasında yazan son kullanma tarihlerine bakmadan ürünü almamaya özen göstermeliyiz. Özen göstermeliyiz ki arkadaşlarımıza zarar vermeyelim. Çünkü ürün bozuk olduğunda kedilerimiz hastalanabilir hatta işin kötüsü onların can kayıplarıyla karşı karşıya kalabiliriz. Nasıl biz kendi can sağlığımızı korumak adına bozuk ve ya son kullanım tarihleri geçmiş ürünleri kullanmamaya özen gösteriyorsak, gösterdiğiniz varsayıyorum. Kedilerimizin tükettiği ürünlerde de ürünlerin bozulmamış olmasına dikkat etmeliyiz. Bunun içinde ilk adımı son kullanma tarihine bakmak ve sonrada üründe yazan kullanma talimatlarını dikkate alarak kedimize vermek.

 

 

 

Hayatın her alanında sonu olarak dikkat edilmesi gereken bir husustur bu. Kedi besliyorsak şakası bir yana satanist değilizdir herhalde. Bu sebepten ötürü onlara saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşıp onların iyiliği için üzerimize düşen görevlerimizi yerine getirelim ve bu sorumluklarımızın arasında da temel yaşam gereksinimlerinden beslenmede çok ciddi, son derece önemli bir olgudur. Tabi her şeyi yaptık bitiyor mu? Tabi ki hayır bu beslenme aşamasını yaparken de kedimize ürünümüze verdiğimiz mama kaplarının da temizliğine önem verelim. İroni olarak yaklaşacak olarak kedilerimizin, bizim can dostlarımızın bulaşıklarına bir el atalım. Onların temiz kaplarda yemek yemelerine olanak sağlamış olalım. Yoksa dikkat etmediğimiz takdirde bakteriler ve mikroplar fırsat kolluyor olacaktır. Arkadaşlarımız yani kedilerimiz niye hasta olsunlar. Onların sağlığı tıpkı bizim sağlığımız gibi önemlidir. Hani bir söz vardır “her şeyin başı sağlık” diye bu söz aslında dünya üzerinde yaşayan bütün canlılar için geçerlidir.

Ok Cat Soslu Hindi Tavuk Kedi Konserve Maması Nedir?

Evet sonuca gelecek olursak bizim kedilerimizin en sağlıklı beslenme ürünlerinden olan On Cat Hindi Soslu Konserve Maması bulunmaz bir Hint kumaşı niteliğindedir. Umarım ürünümüzü arkadaşlarımıza yani kediciklerimize tattırır ve memnun kalırsınız. Teşekkürler.