arama

Prevital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Prevital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

Prevital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

 

Kediler gelişim çağında iken ihtiyaç duyduğu bazı besinler bulunmaktadır. Evcil hayvanların, sokakta yaşayan kedilere göre avantajı, bu besin kaynağını hazır mamalardan alabilmeleridir. Doğal ortamında yaşayan hayvanlar çöplerden yemek artıkları ile beslenebildikleri için, vitamin, protein ve minerallerden yoksun olabilmektedirler.

 

Piyasada bulunan kedi mamalarını alırken özellikle içerdiği besinler ve vitaminlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kedilerin beslenmesi ise kolay gibi görünse de, hemen hemen her şeyi yiyebilseler de, sağlıklı beslenmeleri için belirli vitaminlerin verilmesi gerekmektedir. Bunun için veterinerlerden destek alınması doğru olacaktır.

 

Hazır mamalar kedilerin yaşlarına, cinslerine ve kısırlaştırılmış olup olmadıklarına göre değişiklik göstermektedir. Kuru mamalar 1-2 haftalık kedinin beslenmesi için uygun değildir. Bu haftalarda sadece anne sütü ile beslenmesi gereken ve dişleri yeterince gelişmemiş yavru kediler, kuru mamaları yiyemeyeceklerdir. Onlar için yaş mama denilen konserveler ya da jöleler daha uygun bir seçim olacaktır. Özellikle annesinden uzakta yaşamaya çalışan bu kedilerin, anne sütü eksikliği yine bu mamaların içerdiği vitamin ve proteinlerle giderilmeye çalışılmaktadır. Bunun için veterinerlere danışılması gerekecektir.

 

Kuru mamalar yüksek kilolarla toptan alımlara uygun mamalardır. İçerdiği et, balık, tavuk, sebze ve tahıllar kurutularak işlem görmüş ve dayanıklı hale getirilmiştir. Bu tür mamalar özellikle belli bir yaşı(hafta) doldurmuş kedilere verilmektedir. Yemek kaplarında uzun süre bozulmadan kalabilen bu mamalar, içerdiği gıdalar açısından da kedilerin ağız tadının yanı sıra sağlığı için de faydalıdır. Kuru mamalar, et ve ürünleri, sebzeler, tahıllar, mineraller, yağlar, su ve jelleştirme maddelerinin karışımıyla yapılmaktadır. Toz halindeki bu karışımı buharla pişirip, şekillendirilmesi ve üzerlerinin yağ ve protein ile kaplanarak üretilmektedir. Ancak uzmanlara göre kuru mama ile beslenen kedilerin mutlaka ara sıra ya da kuru mama yanında yaş mama verilmesini önermektedirler.

 

Konserve mamalar yaş mama olarak da adlandırılmaktadırlar. Bu mamaların kedinin sindirim sistemi üzerinde etkisi olumlu yönde büyüktür. Ayrıca içeriği dikkate alındığında, besinlerin çok fazla işleme maruz kalmaması ve taze olması da önemli bir faktördür.

 

 

 

Prevital konserve mamaları içerik olarak zengin olmasının yanı sıra, kedilerin ayrımına da önem vererek kedi mamaları üretmiştir. Örneğin Prevital sterile parça etli soslu konserve mamalar, kısırlaştırılmış kedilere özel olarak üretilmiştir. İçeriğinde kısırlaştırılmış kedilerin üriner sistem sağlığını destekleyen jöle içerisinde kümes hayvanları eti ve ciğer parçaları bulunmaktadır. Ayrıca vitamin, mineral ve omega 3 içermektedir. Prevital konserve mama çeşitleri şu şekildedir; kümes hayvanlı, parça etli, tavuklu, tavşan etli ve havuçlu, somon ve alabalıklı, ciğerli, sığır etli, hindi etli ve jöle karışımlıları gibidir.

Prevital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama

Konserveler genellikle küçük paketlerde satıldığından, toplu alımlar daha avantajlı olmakla birlikte, bazı satış kanalları tarafından kampanyalar düzenlenebilmektedir. Örneğin Prevital Ekopaket 4 Al 3 Öde Konserve Mama kampanyası petburda.com internet sayfası üzerinden yapılan alışverişler için yapılan bir kampanyadır. Her biri 100’er gramlık paketler içerisinde tavuk, biftek, ciğer, geyik eti ve tavşan eti kullanılmış, %7 protein ve %4,5 yağ içermektedir. Ücreti ise 7,20 TL’dir. Kedinin bir konserveyi açıldıktan 12 saat içerisinde tüketmesi ve kedinin ağırlığına göre günde 2-4 paket verilmesi önerilmiştir. Aynı kampanyayı hayvanurunler.com, petimburada.com sayfasında da görmek mümkündür.

 

İçeriğinde 4 adet tavuklu, 4 adet sığır etli ve 4 adet tavşan ve hindi etli paketler bulunmaktadır.