arama

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

Oyuncu karakterleri, sevimlilik ve sevgi gösteren hareketleri ile kediler evcil hayvan edinmek için en uygun seçeneklerden biri haline gelmiştir. Çoğu kişi kedilerin bakımının çok kolay olacağını düşünürler. Böyle düşünmeleri doğaldır çünkü kediler tuvalet alışkanlığı kolay kazanırlar. Kedi kumunu koyarsınız ve gerisini kendileri halleder. Fakat bütün bakım bundan ibaret değildir. Sahiplendiğiniz kedinin sorumluluğu sizin omuzlarınızdadır. Kedinizi sağlıklı ve mutlu tutmanız gerekir. Bu yeni ev arkadaşınıza en uyun koşulları sağlamalı ve huzurlu bir ortamda yaşaması için elinizden geleni yapmalısınız.

 

Öncelikle eğer henüz bir kedi edinmediyseniz öncelikle yavru bir kedi mi yoksa yetişkin bir kedi mi sahiplenmek istediğinize karar verin. Yavru kediler inanılmaz sevimli suratlara sahip olsalar bile bakımları için ekstra bir enerji harcamanız gerektiğini unutmayın. Raflarda bulunmakta olan onca yetişkin kediyi tercih etmeniz daha kolay bir adapte olma süreci ile uğraşmanızı sağlayabilir. Daha önceden sahiplenilmiş, tekrar petshoplara bırakılmış kediler ile ilgilenmeniz çok daha kolay olabilir. Sağlık açısından veterinere gitmiş ve aşıları yapılmış kedilerdir genel olarak. Fakat bir önceki hayatlarından kalma hareketler sergileyebileceklerini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

Kedinizi edindikten sonra bir sonra ki karar vermeniz gereken şey kedinizin diyeti olmalıdır. Doğal olarak bir kedinin sağlıklı olması için sağlığı için gerek duyduğu tüm besinleri alması gerekmektedir. Kedinize pek çok mama alternatifi sunabilirsiniz. Bunlardan en çok bilinenleri kuru mama ve konserve mamalardır. Kuru mamalar pratik ve rafta saklanmaları konserveye nazaran daha rahattır. Fakat kuru mama tercihleriniz ile kedinizin ihtiyaç duyduğu sıvıyı tam olarak karşılayamamasına neden olacağınızı unutmayınız. Kuru mamalar ile kedinizin böbrekleri yıpranabilir ve kristalimsi taşların kedinizin böbreklerinde oluşmasına sebep olabilir. Bu neden ile konserve mamalara yönelmeyi düşünebilirsiniz. Bu durumdan kedinizin de çok memnun kalacağından emin olunuz. Çünkü, kediler için konserve mamalar genellikle kuru mamaya göre daha lezzetli gelmektedir.

 

Kediniz için mama edinirken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise içerik bölümüdür. Diğer pek çok hayvan gibi kediler de “etçil” hayvanlardır. Bunu göz önünde bulundurmalı ve mamalarının içeriğinin büyük bir bölümünün etten oluşması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca kedinize insanların günlük hayatta da yediği besinleri bilinçsizce vermeniz kedinizin hasta olmasına neden olabilir. Örneğin çikolatanın kediler üzerinde zehirli etkileri vardır. Hangi yiyeceklerin uygun olduğunu veterinerinize tanışabilirsiniz.

 

Mamaların ne kadar önemli olduğundan bahsederken şunu belirtmeliyiz ki Pro Plan kedi mamaları güvenebileceğiniz, kalitesiyle ismini duyurmuş bir markadır. Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi tercih edebileceğiniz konserve türü kedi mamalarından biridir. Özelliklerinden bahsetmemiz gerekirse:

 

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konserve maması 85 gramlık et parçalarından oluşmaktadır. Et parçacıkları kahverengi sos ile kaplıdır. Ördek ve hindi etinin sos ile buluşması ile kedinizin vazgeçemeyeceği bir tada sahip olmasını sağlamıştır. İçerisinde; %4 hindi %4 ördek olmak üzere işlenmiş et ve et ürünleri, bitkisel protein özü, mısır, balık ve balık yan ürünleri, kedinizin ihtiyaç duyduğu mineraller bulunmaktadır.

 

Besin değer yüzdeleri ise şu şekildedir: % 10 protein, % 2 ham yağ, % 2.3 Ham kükürt, %1.7 ham selüloz, %0.5 C vitamini, D3 vitamini, E vitamini bulunmaktadır.

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

Tavsiye edilen beslenme şekli ise yaklaşık 4 kg ağırlığındaki kediniz için günde 3 4 kutu gerekmektedir. İki öğün şeklinde vermeniz önerilir. Konserveleri oda sıcaklığında saklayın ve son kullanma tarihine kadar tazeliğini koruyacak konservelerinizi gönül rahatlığı ile kullanın.