arama

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Kedilerin beslenmesi önemli bir konudur ve dikkat ister. Eğer kedinize mama alacaksanız bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlar içerikler ve kullanılan mamanın marka güvenilirliğidir. İçerik bakımından zengin olan Proplan bir Nestle Purina markasıdır ve 80 yılı aşan tecrübesiyle dünyanın güvenini kazanmış bir markadır. Bu markanın bir ürünü olan Pro Plan Gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması hakkında bilgi vermeden önce kedi beslenmesi hakkında ve Proplan markası hakkında bilgi vererek başlayacağız. “Kedi maması alırken nelere dikkat edilmelidir?” sorusuna cevap olrak içerik ve alınan markaya ait mamanın güvenilirliği cevabı verilir. Proplan mamasının neden önemli bir markadır? Bu sorulara cevap vermeye başlayarak Proplan hakkında bilgi verelim.

 

Proplan evcil kediniz için mamalar üreten dünyaca ünlü bir markadır. Dünyanın her yanına ürün ihraç eder ve kedinizin en iyi şekilde gelişmesini, daha uzun süre sağlıklı yaşamasını amaçlar. Proplan uzman kişilerce sık ve yoğun şekilde kontrol edilip onay alan bir Süper Premium mamasıdır.. Ayıca Dünya’da uzmanlar ve köpek yetiştiricileri tarafından en çok önerilen, en çok alınan, kedilere verilen bir kedi maması olması da tesadüf değildir. Bunun sebebi öncelikle mamalar için alınan besinler belli kalite kontrol testlerinde geçirilir. Kullanılan her besin önemlidir çünkü. Onay alan besinler mamaya belli oranlarda karıştırılır. Kullanılan besinler kedinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Proplan mamalarının temel amaçları kedinizin olabilecek en iyi şekilde beslenmesini sağlamaktadır. Bu yüzden 80 yıllık tecrübe ve 350’ den fazla uzman kekim, veteriner, gıda uzmanı ve beslenme çalışmaktadır.

 

Ayrıca kedi mamalarında kullanılması gereken içerikler vardır. Bunlar öncelikle en önemli olanı ettir. Et besin olarak lezzetli, doyurucu, besleyici bir besin kaynağıdır. Aslanla, kaplanla aynı aileden gelen kedilerinde onlar gibi et yemeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Tahıl olarak çok az tahıl verilmeli ya da hiç verilmemelidir. Çünkü büyük oranda tahıl yiyen kedilerin sağlığında istenmeyen durumlar görebiliriz. Bunlar durumlar özellikle kedinizin alerji riskinin artması, daha sık hastalanması, tüylerinin çok dökülmesi, sık hastalanması gibi istenmeyen durumlardır. Bu yüzden et oranına dikkat edilmelidir.

 

Diğer bir konu elbette besin değerleridir. Bu besinler protein, mineral, vitamin ve yağdır. Hepsinin ayrı görevleri vardır. Bunlar kedinizin vücudunu bir kalkan gibi koruyacak olan protein, vücuda direnç verecek mineral, vücut fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasını sağlayacak vitaminler ve elbette kedinizin günlük enerjisini karışlayacak olan yağ içerikleridir. Bu içeriklerin kesinlikle karşılanması gerekilir. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dirençli, enerjik bir kediye kavuşursunuz. Bunu bile Proplan mamalarında bu içeriklerden bolca bulundurur. Proplan markasına değinirsek bunu görürüz. Kaliteli mamalar kullanıldığında olacak durumlar vardır. Bu durumlar elbette Proplan için de geçerlidir. Peki, bu durumlar nelerdir? Kısaca bahsedecek olursak:

 

 

 • Daha iyi bir sindirim, kas, boşaltım, üreme… Sistemlerine kavuşmalarını sağlamak
 • Sağlıklı bir diş, ağız, göz, beyin gibi organların oluşmasını sağlama
 • Sağlıklı tüy, deri gelişimini sağlama
 • Yaraların erken kapanmasını sağlama
 • Kedinizin daha geç hasta olup daha erken iyileşmesini sağlamak
 • Gün boyu enerjik olması
 • Kedinizin ömrünü uzatma
 • Kedinizin bedenini, metabolizmasını korumak ve daha iyi hale getirmek
 • Kedinizde oluşabilecek hastalıkların önlemesini amaçlama
 • Kedinizin daha sağlıklı bir yapıda yaşamasını sağlama
 • Bu gibi durumları Proplan kullandıktan sonra kedinizde görebilirsiniz.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Görüldüğü gibi Proplan markası tam da size uygun, güvenilir bir markadır bu yüzden hiç vakit kaybetmeden bir an önce bu mamayı alın. Pro Plan gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve mamasının içeriğine bakacak olursak et bakımından zengin, besin olarak yeterli, kedi beslenmesi için uygun olduğunu görürüz. Örneğin kedi sağlığı için önemli olan protein oranı %10 ( hücre yenileme, hücre onarma, antikor üretme ) olarak verilmiş. Yağ oranı %2,3 ( iç organları koruma, enerji verme ) olarak verilmiş. Bu oranlar gayet uygun ve iyi oranlardır. Ayrıca selüloz ( kas gelişimi ), vitamin olarak C vitamini ( bağışıklık sistemini güçlendirme ), E vitamini ( beyin yapısını güçlendirme, deri ve tüyleri daha sağlıklı hale getirme ) ve D vitamini ( kemik, kas, diş, eklem gelişimi için önemli ) kullanılmıştır. Mineral bakımından da yeterlidir. Sonuç olarak Pro Plan gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması kediniz için uygun ve önerilebilir bir kedi mamasıdır. Bu yüzden endişe duymadan kedinize verebilirsiniz.