arama

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Bir kedi maması alacaksanız dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır. Bunlar aldığınız mamanın markası ve mamanın içeriğidir. Bu yüzden Pro Plan Gourmet Gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması hakkında bilgi vermeden önce bu mamayı hazırlayan marka ve içerikler konusunda bilgi vermek gerekir.

 

Proplan merkezi Avrupa’da olan ithal bir markadır. Ünlü Nestle Purina yapısında yer alan bir markadır. Mamalarını üretirken besin seçiminden mama üretimine kadar büyük bir özen içerisinde işlerini yapar. Öncelikle kedi maması yaparken kullanacağı ürünleri güvenilir besin tedarikçilerinden alır. Detaylı olarak kalite kontrolden geçirir. Eğer besinler onay alırsa kullanılır. Mama üretim süreci yüksek teknolojiye sahip makinelerle yapılır. Yapılan mamalar kalite kontrolünden geçirilir ve piyasaya sürülür.

 

Proplan markası Dünya’da ve Türkiye’de en çok önerilen ve kullanılan kedi mamaları arasındadır. Bunun nedeni yüksek besin değerlerine sahip besinler kullanılması ve kediler için uygun ve gerekli olan içeriklerin kedi mamalarında kullanmasıdır. Güçlü bir bağışıklık, iyi ve sağlıklı bir vücut yapısı için gereken içerikleri her Proplan kedi mamasında bulmanız mümkündür. Bünyesinde 350’den fazla uzman veteriner, gıda uzmanı, hekim ve doktoralı besin uzmanı çalıştırır. Amaçları kediler için en uygun mamayı yapmak ve sunmaktır. 80 yıldan uzun süredir bu işle ilgilenen Proplan ayrıca bir süper Premium mamasıdır. Bilmeyenler için değinelim ki süper Premium mamaları uzmanlar tarafından incelenip kalite onayı alan mamalara verilen bir isimdir.

 

Kedi beslenmesi önemli bir durumdur. Kediler için alınan mamalarda bol miktarda protein, mineral ve vitamin olmalıdır. Ayrıca et bakımından da zengin olmalıdır. Bunun nedeni bu içeriklerin kedi beslenmesinde çok önemli olmalarındandır. Öncelikle protein vücudu koruma görevini üstlenir, mineraller vücuda direnç verir, vitaminler ise vücut fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlar. Et besininde bol miktarda protein ve doyurucu içerikler vardır. Ayrıca aslanlarla aynı aileden gelen kedilerin etçil bir canlı olduğu da bir gerçektir.

 

Pro Plan Gourmet Gold kıyılmış sığır etli kedi konserve mamasına bakıldığında protein miktarının %10 olduğu görülür ( önerilen oran %7,5 – 12 arası ). Bu miktar bir kedi maması için son derece uygun olan bir orandır. Proteinin önemli bir içerik olmasının nedeni vücudu mikroplardan korumak ve oluşan yaraların enfeksiyon kapmasını önlemek amacıyla antikor üretmektir. Ayrıca bir diğer yararı da hücreleri yenileyip onarmasıdır.

Bu yüzden sağlıklı ve mikroplardan arınmış bir vücut için kedilere verilmesi gerekmektedir. Vitamin olarak D, C ve E vitaminleri kullanılmış. Bu vitaminler sağlıklı bir yapı oluşturmak için seçilmiş içeriklerdir. D vitamin kas, kemik ve eklem için gereklidir. Ayrıca sindirime de yararlıdır. C vitamini bağışıklık sistemini güçlendiren ve antikor üretilmesine yardımcı olan bir içeriktir. Yaraların erken iyileşmesini sağlar ve diş eti ile damar sağlığı için çalışır. Pro Plan Gourmet Gold kıyılmış sığır etli kedi konserve mamasında ayrıca bolca mineral de kullanılmış. Mineraller vücuda destek ve direnç veren içerikler olduğuna daha önce değinmiştik. Kedinizin ihtiyacı olan enerjileri karşılamak için % 4 oranında da yağ kullanılmış ( önerilen %3,7 – 7 arası ). Et oranı da oldukça iyi bir mamadır.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Pro Plan Gourmet Gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması sağlıklı ve dirençli bir vücut yapısı oluşturmak amacıyla kediler için özel olarak yapılmıştır. Sindirimi kolay ve sindirim yoluna yararlıdır. Bedeni mikroplardan ve hastalıklardan korumak için özel içerikler kullanılmıştır. Kedilerin sağlıklı olması için bolca vitamin ve protein kullanılmıştır. Bu ve bunun gibi sebeplerden ötürü Pro Plan Gourmet Gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması kediler için gayet uygun bir mamadır ve kullanılması önerilir.