arama

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi

Konserve mama yani yaş mama yada kuru mama tercihlerinde kedi sahipleri kedileri için markadan önce mama içeriğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Sağlıklı ve kaliteli bir mama içeriğinde öncelikle doğal ürünler içeren, GDO ve kimyasal maddeler içermeyen, alerjik sorunlara neden olabilecek besinler bulunmamalıdır. Kedilerde alerjik sorunlara neden olabilecek mısır, mısır gluteni, soya, buğday, digest ve arpa küspesi gibi maddelerin bulunmaması önemlidir. Bu tür maddelerin kedilerin doğalarına uygun olmadığı unutulmamalıdır. Bu tür maddeler çoğu zaman firmalar tarafından maliyeti düşürebilmek için kullanılmaktadır ve kedilerin tamamında olmasa da çoğunda alerjik sorunlara neden olmaktadır. Herhangi bir soruna neden olmasa bile herhangi bir yararı da yoktur.

 

Mama içeriğinde fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi maddelerin yeteri kadar bulunmasına dikkat edilmelidir. Bu miktarın fazla veya az olması zaman içinde bazı sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu nedenle orantılı bir şekilde yeterli miktarda tüketilmelidir.

 

Kedi mamalarında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu kedinizin ihtiyaç duyduğu etlerin mama içerisinde bulunduğuna dikkat edilmelidir. Kedinler doğaları gereği et ile beslenmeleri gereken hayvanlardır ve mama içeriğinde et miktarı bu sebeple önem taşımaktadır. Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken mamanın içeriğindeki etin kaliteli, taze ve hormonsuz olup olmadığıdır. Bazı firmalar et ve türevleri gibi tanımlara mama üzerinde yer vermektedir ancak bu tür tanımlar mamanın içeriğindeki etin ölen ve hastalanan hayvanların bayat etlerinden yada gaga, ayak ve ibik gibi besleyici değeri hiç bir şekilde olmayan hayvanları bazı kimyasal işlemlerden geçirerek mama içerisine koymaktadırlar. Bu yan ürünlerin, besleyici değeri yüksek et ürünlerine ek olarak kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır ancak sadece et ve türevleri maddesi yer alıyorsa kullanılması önerilmemektedir.

 

            Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi yetişkin kediler için üretilmiş bir kedi mamasıdır. Mama 1 ve 7 yaş aralığındaki normal aktiviteye düzeyine sahip kedinler için uygundur. Mama kedilerin enerji gereksinimlerini tam ve dengeli bir şekilde giderebilmektedir.

 

 

            Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi içeriğinde bulundurduğu protein miktarıyla kasları korumakta ve güçlendirmektedir. Sağlıklı, güçlü diş ve iskelet yapısı için mineraller ve kalsiyum içermektedir. Aynı zaman da sağlıklı kalp yapısı ve görme duyusunu güçlendirmek amacıyla taurin içermektedir.

 

            Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi sindirimi güçlendirmek amacıyla selüloz içermekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla vitaminlerden destek almaktadır. Bunların yanında mamanın içeriğinde tavuk eti, mineraller, sebze kaynaklı ürünler, hububatlar, tavuk yan ürünleri, bakır sülfat, A vitamini, D3 vitamini ve son olarak ham kül içermektedir.

 

Mamanın günlük beslenme miktarı paketin üzerinde yer almaktadır. Ancak kedinizin egzersiz durumuna ve aktivitelerine, çevre şartlarına ve strese bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Mama miktar bu sebeple gerektiğinde arttırılabilir veya azaltılabilir. Yetişkin kediler için üretilen mama günde iki öğün olarak 2 veya 3 kutu tüketilmesi önerilmektedir. Hamile olan veya süt veren kedilerde ise kedinizin yiyebileceği miktara kadar mama verilmesi önerilmektedir.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Kedi Konservesi mutlaka taze içme suyu ile tüketilmelidir. Konserve mamalar yüksek oranlarda nem ve su içermektedir. Kedilerin doğaları gereği ihtiyaç duyduğu su miktarının bir kısmı bu konserve mamalar sayesinde alınabilse de yeterli olmamaktadır. Bu sebeple mama yanında taze içme suyu tüketilmesi sağlanmalıdır. Konserve mamalar açılmadığı taktirde oda sıcaklığında bekletilmelidir. Ancak açıldıktan sonra buzdolabında hava almadan saklanmalı ve en fazla 3 gün içerisinde tüketilmelidir.