arama

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi

Her kedi sahibi kedi bakımına çok önem verir. Kedinin bakımı konuları arasında bir konu vardır ki en önemlisi diyebiliriz. O konu; “mama seçimidir.” Kediniz için doğru olan mamayı seçmeniz kediniz adına çok önemlidir. Doğru seçilen mama, kedinizin uzun yıllar sağlıklı yaşamasını mümkün kılar. Doğru seçilmemiş bir mama ise kedinizin sağlıksız ve kısa bir hayat sürmesine neden olabilir. Her kedi sahibi, kedisinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasını ister. Bu da ancak doğru mama seçmekle mümkün… Doğru mama seçimi konusunda bazen kafa karışıklıkları yaşanabilse de aslında doğru mama seçimi o kadar da zor bir şey değildir. Kedisini iyi tanıyan her insan doğru mamayı kolaylıkla seçebilir. Kediniz ile ilgili olan şu 4 ana madde sizin doğru mama seçmenizi kolaylaştıracaktır:

 

 1. Kedinizin Yaşı

 

Kedinizin yaşı, doğru mama seçimi konusunda en önemli maddelerin başında gelmektedir. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğu konusu sizi doğru mama seçme konusunda etkileyecek bir konudur. Yavru bir kediye sahipseniz eğer kedinize mamanın üzerinde “Junior” ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelisiniz. Eğer ki yetişkin bir kediye sahipseniz de bu sefer kedinize mamanın üzerinde “Adult” ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelisiniz. Bu mamaların farkı ise içerdikleri yağ ve protein oranlarının farklı olmasıdır.

 

 1. Kedinizin Kilosu

 

Kedinizin kilosu, doğru mama seçimi konusunda en önemli maddelerden bir başkasıdır. Kedinizin kilolu ve hareketsiz olması sizin seçeceğiniz mamayı da doğal olarak etkileyecektir. Kilolu ve hareketsiz bir kediye sahipseniz bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize vermeniz doğru bir tercih olacaktır. Bu özel mamalar, diğer yetişkin mamalara göre yağ ve lif oranı bakımından farklılık göstermektedir ve kalorileri daha düşüktür.

 

 1. Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, doğru mama seçimi konusunda önemli olan bir başka madde olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısırlaştırılmış olan kediler kilo almaya daha elverişli olduklarından dolayı eğer kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz kedinizin ilk olarak beslenme alışkanlığını yavaşça değiştirmelisiniz. Bununla birlikte kısırlaştırılmış kediler için üretilen özel mamaları da kediniz için tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

 1. Kedinizin Cinsi 

 

Kedinizin cinsi, doğru mama seçimi konusunda önemli olan son maddedir. Kedinizin cinsi aslında tüy uzunluğu ile alakalı bir husustur. Tüy boyutu uzun olan kediler farkında olmadan bu tüy yumaklarını yutabilmektedir. Bu durum sonucunda da kedilerin sindirim sistemlerinde sağlık sorunları yaşanabilmektedir. Eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz kedinizin bu tür sorunlarla karşılaşmaması adına kedinize içeriğinde malt olan mamaları tercih ediniz.

 

Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin doğru mama ile beslenmesini arzu ediyorsanız kedinize “Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi” verebilirsiniz. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi, aktivite seviyesi normal olan 1-7 yaş yetişkin kediler için üretilmiş olan lezzetli bir mamadır. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi, yetişkin kedilerin günlük enerji gereksinimleri dikkate alınarak üretilmiş olan dengeli bir kedi mamasıdır.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi

İçerisindeki protein miktarıyla da kedinizin kaslarını en üst seviyede korumaktadır. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesinde kedinizin sindirimi için gerekli olan Selüloz yeterli miktarda kullanılmış olup kedinizin mamayı yedikten sonra kolayca sindirmesine de katkı sağlar. Kedinizin sağlıklı ve aynı zamanda lezzetli bir mama ile beslenmesini istiyorsanız siz de kediniz için; “Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesini” tercih edebilirsiniz.