arama

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

Kedi bakımı, kedi sahiplerince önemsenen bir konudur. Kedi bakımı içerisinde yer alan konulardan bir tanesi de “mama seçimidir.’’ Mama seçimi, kedi bakımı konuları arasında yer alan en önemli konudur. Kedinin hayatta kalması ve sağlıklı beslenmesi buna bağlıdır. Doğru mama seçimi kritik bir öneme sahiptir. Kediniz için seçtiğiniz mamanın doğru olması kedinizin uzun yıllar sağlıklı yaşamasına olanak sağlar. Doğru mama seçimini yapmak için kedinizi çok iyi tanımanız ve onunla ilgili 4 ana maddeyi bilmeniz gerekmektedir. Doğru mama seçimi yapmak için bilmeniz gereken 4 ana madde şunlardır:

 

 • Kedinizin Ortalama Yaşı
 • Kedinizin özel bakımlar ile belirlenen Kilosu
 • Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu
 • Kedinizin veteriner hekim onayı ile Cinsi

 

Kedinizin yaşı, doğru mama seçimi konuları arasında en önemli maddedir. Kedinizin yaşını bilmek onun için seçeceğiniz mamada yol gösterici olacak bir özelliktir. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Yavru bir kediye sahipseniz eğer kedinize alacağınız mamanın üzerinde “Junior’’ ibarelerinin bulunduğuna dikkat etmelisiniz. Yavru bir kediye değil de eğer yetişkin bir kediye sahipseniz de bu sefer mamanın üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu mamalar arasındaki fark ise mamanın içerisindeki yağ ve protein oranlarından kaynaklıdır.

 

Kedinizin kilosu, doğru mama seçimi konuları arasında yer alan bir başka önemli maddedir. Kedinizin kilolu ve hareketsiz bir kedi olmasına ona vereceğiniz mamayı da doğal olarak etkilemektedir. Eğer kediniz kilolu ve hareketsiz bir kediyse ona vereceğiniz mama, bu tür kediler için üretilmiş olan özel kalorisi düşük mama çeşitleridir. Bu özel mamalar diğer yetişkin mamalara göre yağ ve lif oranı bakımından ayrılmaktadır ve bu mamaların kalorisi daha düşüktür. Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, doğru mama seçimi konuları arasında yer alan bir başka maddedir. Kısırlaştırılmış olan kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilimine girebildiğinden bu tür bir kediye sahipseniz ilk olarak kedinizin beslenme alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmeniz doğru bir hareket olacaktır.

 

Kısırlaştırılmış olan kediler için üretilmiş olan özel mamaları da kediniz için tercih etmeniz doğru olacaktır. Kedinizin cinsi, doğru mama seçimi konuları arasında yer alan son maddedir. Kedinizin cinsi aslında kedinizin tüy uzunluğu için gerekli olan bir konudur. Tüy boyutu uzun olan kediler farkında olmadan bu tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durumum sonucunda da sindirim sistemi problemleriyle karşılaşabilmektedirler. Eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz ve kedinizin bu tür problemlerle karşılaşmasını istemiyorsanız kediniz için seçeceğiniz mamanın içeriğinde malt olmasına dikkat etmelisiniz.

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

Yetişkin bir kediniz varsa ve kedinizin doğru bir mama ile beslenmesini istiyorsanız ona “Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesini’’ verebilirsiniz. Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi, aktivite seviyesi normal olan 1-7 yaş yetişkin kediler için üretilmiş olan lezzetli ve sağlıklı bir mamadır. Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi, yetişkin kedilerin günlük enerji gereksinimleri dikkate alınarak üretilmiş olup kedinizin günlük besin ihtiyacını da lezzetli bir şekilde karşılamaktadır. Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi, kedinizin dişleri ve iskelet sistemi için gerekli olan mineralleri ve kalsiyumu da dengeli oranda içererek kedinize sağlıklı bir mama sunar. Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin sağlıklı ve lezzetli bir mama ile beslenmesini istiyorsanız kedinize; “Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi’’ verebilirsiniz.