arama

Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi bakımı:

Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

Evcil hayvanlar en iyi dostlarımızdır. Özellikle kediler. Hayvan bakımı her zaman insan psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Evcil hayvan beslemenin olumlu yönleri olduğu kadar, yorucu bir iştir. İlk olarak evcil hayvan sahibi olduğunuz zaman, yeni dostunuzun ihtiyaçlarını gidermelisiniz. Bu ihtiyaçları başında, beslenme, tuvalet, evde vakit geçireceği alanlar ve eşyalar gelmektedir. Tuvalet ihtiyacı önemli bir konudur. Kedileri köpekler gibi dışarıda gezmediği için, ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri evinizin ulaşılabilecek bir yerinde bulunması gerekmektedir.

 

Tuvalet malzemeleri kedi kumu ve tuvaletinden oluşmaktadır. Tuvaletin içine kum konmaktadır. Birbirinden farklı kum markaları bulunur. Bu markaların farklı özellikleri vardır. Tuvalet sorununda hijyen oldukça önemlidir. Kumun her gün temizlenmesi ve yenilenmesi gerekmektedir. En çok tercih edilen kedi kumu, kristal kum ve topraklanan kumdur. Bu iki özelliğe sahip kedi kumları, oldukça kolay temizlenmektedir. Kristal kumun diğer bir özelliği de kokuyu hapsetmesidir. Tuvaletin kumu dışarıya taşırmayacak derinliğe sahip olması gerekmektedir. Mama ve su kapıda oldukça önemlidir.

 

Ulaşılabilecek yerlere konması gerekir ve her gün temizlenmesi gerekir. Kedilere genellikle süt verilir ancak süt hiçbir zaman suyun yerini tutmamaktadır. Kediniz beslenme sonrasında özellikle mamaları tüketmesi sonucunda, bol suya ihtiyaç duyacaktır. Kedinizin suyunu sürekli olarak tazelemeniz gerekir. Süt vermek istediğiniz zaman, kendi içtiğiniz süt yerine kediler için özel üretilen sütlerden tercih edebilirsiniz. Tasma, özellikle yavru kedilerde oldukça etkilidir. Yavru kediler evinizin her yerinde olabilir ve saklanabilirler. Tasmanın ucundaki zil sayesinde kedinizi bulmanız kolaylaşacaktır. Taşıma çantası sahibi olmanız, yolculularda size yardımcı olacaktır. Tarama tarakları kedilerinizi aslında rahatlatan bir üründür. Kedinizin tüy yapısına göre kullanım süreleri farklılık göstermektedir. Özellikle uzun tüylere sahip kediler için çok önemlidir.

 

Kediler için mama seçimi:

 

Evcil hayvanlar arasında beslenme konusunda en seçici hayvanların başında kediler gelmektedir. Her kedi farklı damak tadına sahiptir. Konserve mama ile beslenmeye başlayan bir kedi ev yemeği ve kuru mamayı reddeder. Aynı şekilde ev yemeği ile beslenmeye başlayan bir kedi konserve mama ve kuru mamayı reddeder. Bu nedenle ilk besin oldukça önemlidir. Kedinizin damak tadına uygun bir mama tercih etmelisiniz. Seçeceğiniz mamanın özellikleri kedinizin yaşına, kilosuna ve özelliklerine uygun olmalıdır. Vereceğiniz öğün listesi mutlaka mamanın üzerindeki beslenme programına uygun olarak verilmelidir. Konserve mamalarda daha dikkatli olunması gerekir. Özellikle kedinizin yaş ve boyutlarına uygun konserve mamalar tercih etmeniz gerekir. Yavru bir kediyse sahipseniz, yavru kedi mamalarını tercih etmelisiniz. Verilen beslenme programının kedinizin gelişimi için doğru ve etkili olduğunu unutmamanız gerekir. Bu nedenle belirtilen ölçülerde mamalar verilmelidir.

 

Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet:

Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet, özel sos ile hazırlanmış olan bir mamadır. İnce dilimlenmiş et parçaları ve parça etler içermektedir. Yaş aralığı 1 ile 7 olan kediler için üretilmiştir. Vücut ağırlığı 4 kiloya kadar olan kediler için 3-4 kutu ve 2 öğün olarak verilmelidir. Ancak hamile ya da süt veren kediler için herhangi bir öğün sayısı yoktur. Bu özelliklere sahip kedilere yiyebildiği kadar verilmesi tavsiye edilir. Mama açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Mama sonrası kediniz susayacağı için yanında mutlaka taze su bulundurmalısınız. Pro Plan Gourmet Gold Sığır Etli ve Tavuklu Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet, son kullanma tarihine kadar tazeliğini korumaktadır. Ancak son kullanma tarihini dikkatli kontrol ediniz.