arama

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Alabalıklı Ve Sebzeli Kedi Yaş Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Alabalıklı Ve Sebzeli Kedi Yaş Maması

Besin zinciri oluşumunda canlı familyalarına göre tükettikleri besin ve besin ürünleri sıralanmaktadır. Bu sıralamalar canlıların doğal yaşam şartlarına ve tüketeceği besinleri bulamadıklarında tüketebileceği besin ve bileşenleri verilmektedir. Özellikle ev ortamına alınmış evcil hayvanlarda bu sıralama önemlidir. Tüketmesi gereken besini tüketmediğinde besine karşı hassas kaldığın da o besin içeriğinin yerine karşılığı olan farklı bir besin tüketebilmeleri sağlanmalıdır. Besin zinciri sıralaması sağlıklı ve kontrollü şekilde takip edildiğinde evcil hayvanların tüketemediği besin ihtiyaçlarını bir başka besinden alarak ihtiyaçlarını gidermelerinde etkili olacaktır.

 

Doğaları gereği çiğ besin tüketimine alışan kediler ev ortamına girdiklerinde çiğ tükettikleri besinlerin farklı halde hazırlanmış içerikleriyle karşılaşarak yabancılık çekeceklerdir. Alışma evresine kadar kendi doğalarından asimile etmeden , severek tükettiği besinleri daha yenir hale getirmek evcil hayvan sahiplerine düşen sorumluluklardan ilkidir.

 

Balık tüketimi kediler için vazgeçilmez besindir. İçeriğindeki antioksidan etkileriyle hem hücre yeniliğini hem de zihinsel gelişime katkı sağlayacaktır. Pişirilmiş balıklar stabil yağlarda kızartıldığı için hem protein değeri düşmekte hem de besin zenginliği kaybolmaktadır. Bu nedenle ev ortamında kedilere çiğ et vermek istenmiyorsa, ızgara şeklinde kızartılıp verilmelidir. Hem omega 3 ve omega 6 yağ asit değerleri korunur hem de protein değeri korunur. Bunun yanında ekstra olarak canlılar doğasında tatmadığı besinlere ev ortamında buluşabilirler.

 

Uzman veterinerler tarafından tavsiye edilen şey ; sadece etçil özelliğini korumak değil, aynı zamanda canlıların tüketebileceği sebze lifleri ve sebze içeriklerinin de tüketiminin sağlanmasıdır.

 

Mama İçeriği Hakkında Önemli Bilgiler ;

 

Yaş mama olması nedeniyle sıvı gıda içerikleriyle tüketilmesi tavsiye edilmez. Şişkinlik yaratabilir. Yaş haldeki mamanın öğütülmüş yulaf ile karıştırılıp verilmesi hem tokluk hissini arttırır hem de daha sağlıklı besin tüketimi gerçekleştirilmiş olur.

 

Alabalık içeriğindeki omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile zeka gelişimini sağlarken aynı zamanda tüylerdeki parlaklık ve derideki esnekliğinde oluşmasında destekçi olacaktır. İçeriğindeki yağ asitleri ile görme duyularını da geliştirmektedir. İskelet sistemini güçlendirirken aynı zamanda kas yapısını korumaktadır.

 

Sebze lifleri ile protein dışında vitamin ve karbonhidrat ihtiyaçlarını da karşılamış olacaklardır. Sebze içeriklerinin protein değeri olsa bile kalori değerleri düşüktür bu yüzden kilo alımını en aza indirirken sağlıklı beslenmeyi gerçekleştirdiği görülecektir. Sebze lifleri cildin korunmasında yardımcı oksidanlar içerir. Derinin korunması ve ölü derinin atılması tüy köklerini güçlendirir böylece tüy dökümünde azalmalar görülür. Eski tüylerin yumak haline gelip temizlenirken yutulması ve bağırsakta birikmelerinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

 

Mama İçeriğindeki Besin Ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Balık çeşitleri, stabilize edilmiş balık yağları, alabalık yağı ve alabalık eti, kurutulmuş balık unları, sebze lifleri, narenciye bitkileri, su, mineral içerikleri, kurutulmuş adaçayı, et ve et ürünleri, bitkisel ot içerikleri ve stabilize edilmiş proteinler,hidrolize edilmiş balık proteinleri,vitaminler,ham protein, ham lif,ham yağ,omega 3 ve omega 6 yağ asitleri.

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Alabalıklı Ve Sebzeli Kedi Yaş Maması

            Pro Plan Gourmet Perle Izgara Alabalıklı ve Sebzeli Kedi Yaş maması kullanım şekli olarak günlük 3 porsiyondur. İçeriğinde et ve sebze lifleri olduğu için tam ve dengeli yüksek kalori içerikli mamadır. Bu yüzden az oranda verilmesi günlük besin ihtiyacının %60ını karşılayacaktır. Yaş mama olması sebebiyle sıvı takviyeleri ile tüketimi önerilmez. Ancak mama bitimi taze su verilmelidir. Besin içerikleri kuru olmadığı için şişkinlik yaratabilir sindirim zorlaşacaktır. Kaliteli protein değeriyle tüm ırktan ve yaştan kedilerin günlük besin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tüketimi gerçekleştirilmiştir. Ambalaj üzerindeki besin tablosundan yararlanarak günlük mama miktarı ayarlanabilir.