arama

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması

Mama seçimi, kedi bakımı konuları arasında en önemlisidir. Doğru mama seçimi kedinizin sağlıklı ve doğru beslenmesi açısından çok önemli bir konudur. Kedinize uygun doğru mamayı vermeniz durumunda kediniz uzun yıllar sağlıklı bir hayat sürer. Bu da her kedi sahibinin isteyeceği şeydir. Kedi sahipleri bazen kedileri için doğru mamayı seçmeden önce kafa karışıklığı yaşayabilmektedir. Aslında zor gibi görünse de doğru mama seçimi zor bir şey değildir. Kediniz ile ilgili bilmeniz gereken 4 ana konu vardır. Bu 4 ana konuyu bildiğiniz takdirde mama seçimi çok daha kolay bir hale geliyor. Kedi sahipleri kedileri için doğru mamayı seçmeden önce şu 4 ana konuya dikkat etmelidirler:

 

 • Kedinizin Yaşı

 

Kedinizin yaşı, sizi doğru mamaya götürecek ilk önemli konudur. Kedinizin yaşını bilmeniz ve ona göre mama seçmeniz kedinizin beslenmesi açısından çok önemlidir. Kediniz eğer yavru bir kediyse ona mamanın üzerinde “Junior’’ ibarelerinin bulunduğu mamalardan seçmelisiniz. Eğer kediniz yetişkin bir kediyse de bu sefer de mamanın üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamalar kediniz için uygun olacaktır. Bu mamalar arasındaki fark ise içerisindeki yağ ve protein oranlarından kaynaklanmaktadır.

 

 • Kedinizin Kilosu

 

Kediniz kilosunu bilmek sizi doğru mama götürecek bir başka önemli konudur. Kediniz eğer kilolu ve hareketsiz bir kediyse ona kalorisi düşük mamaları tercih etmelisiniz. Bu tür kilolu olan kediler için özel üretilmiş olan mamaları kedinize tercih etmeniz doğru olacaktır. Çünkü bu tür mamalar kalorisi düşük mamalardır.

 

 • Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyetini ve aynı zamanda kısırlık durumunu bilmeniz sizi doğru mamaya götürecek bir başka önemli konu olarak dikkat çekmektedir. Kısırlaştırılmış olan kediler diğer kedilere göre kilo almaya daha elverişli olduklarından dolayı bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize vermeniz daha doğru olacaktır. Bununla beraber kedinizin kısırlaştırıldıktan sonra beslenme alışkanlıklarını değiştirmeniz de kedinizin fazla kilo almasını engelleyecek bir başka önemli husustur.

 

 • Kedinizin Cinsiyeti

 

Kedinizin cinsiyetini bilmeniz sizi doğru mamaya götürecek son konudur. Kedinizin cinsiyetini bilmeniz aslında kedinizin tüy uzunluğu için gerekli olan bir konudur. Uzun tüye sahip olan kediler farkında olmadan bazen bu tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durum sonucunda da sindirim sistemi sorunlarıyla karşılaşabilmektedirler. Eğer kediniz uzun tüylü bir kediyse, kedinize vereceğiniz mamanın içeriğinde malt olmasına dikkat ediniz. Bu tür kediler için malt içerikli mamalar daha doğru olacaktır.

 

Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin doğru bir mama ile beslenmesini istiyorsanız kedinize; “Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması’’ verebilirsiniz. Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması, yetişkin bir kedinin ihtiyacı olan tüm besin değerlerini içerisinde barındırır. İçerisindeki dengeli mineral ve protein oranıyla kedinizin sağlığına katkı sağlamakla beraber kedinize lezzetli bir mama imkânı da sunar.

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması, kedinize leziz bir mama sunmakla beraber ayrıca kedinizi sağlığını koruyarak da kediniz için çok faydalıdır. Yetişkin bir kedinin ihtiyacı olan tüm besin gereksinimini bu mama da buluşturan Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Maması, kedinizin asla hayır diyemeyeceği bir lezzete sahiptir. Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin sağlıklı, lezzetli bir mama ile beslenmesini arzu ediyorsanız siz de kediniz için; “Pro Plan Gourmet Perle Izgara Dana Etli Sebzeli Kedi Mamasını’’ tercih edebilirsiniz.