arama

Pro Plan Gourmet Perle Kuzu Etli ve Hindili Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Kuzu Etli ve Hindili Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

Ürünümüzü tanıtmadan fayda ve zararlarından bahsetmeden önce kedi bakımı ve beslenmesi ile ilgili genel olarak önemi ile ilgili bazı bilgiler vermek istiyoruz. Hepimizin malumudur ki kedilerimizi çok fazla severiz onlar adeta evimizin birer bireyi gibidirler. Çünkü onları doğasından evlerimize almış olmamız hasebiyle eğer iyi bakmazsak yalnızca kendimize bir köle almış küçük zevklerimizi gidermek için bir oyuncak almış gibi oluruz. Bu da hem hayvan haklarıyla hem insani ödevlerle bağdaşmaz.

 

Bunun yanında belirmemiz gerekenleri sıralayalım; öncelikle kedilerin bakım ve beslenmesinden söz edelim kedilerimizin bakımı için dikkat edilmesi gereken ilk husus özelikle bazı dönemlerinde özellikle cinsel açıdan çok fazla istekli olduğu dönemlerde, dışarı çıkmak isterler ve çoğu zaman siz farkında olmadan dışarı çıkmış bulunurlar burada çeşitli hayvanlarla temasa geçer ve ister istemez bir takım parazitleri bulaştırarak hem kendilerini hasta eder. Hem de evinize taşırlar işte bu problemi engellemek için kedilerinizi dışarıdan eve aldıktan sonra muhakkak bol bol yıkamalı ve bunu yaparken kaliteli şampuanlar kullanmaya son derece özen göstermeliyiz. Çünkü bunu yapmadığımız takdirde kedilerimiz çeşitli deri hastalıklarına yakalanacaklardır.

 

Ayrıca pek çok tüylü gibi bazı dönemlerde tüy döken kedilerimiz bu dönemlerinde çok fazla kaşınırlar patileriyle devamlı kendilerini kaşıyarak tüylerini tahrip edip ciltlerine zarar verebilirler.

 

Bunu engellemek oldukça önemlidir. Bu sebeple gerektiğinde hem krem kullanmalı ucuz şampuanlar alamaya son derece dikkat etmelisiniz.

 

Bunlar belirtmemizin ardından doğru mama seçimi ile ilgili bazı bilgiler verelim. Mama seçiminde dikkat edilmesi gereken temel şey açık olarak satılan bazı mamalardır. Mama satıcıları farkına vararak ya da bilmeden sizlere bu mamaları satabilirler. Aslında bu mamalara satmakta bir beis yoktur. Ancak bu mamalar açıkta satıldığı için tarihi geçmiş olabilir ve bunu anlayamayabiliriz. Böylece zararlı mamaları kedilerimize yedirebilir ve hastalanmasına sebep olabiliriz. Bunun dışında maddi açıdan da zarar etmiş oluruz.

 

Bunun dışında açıktan satılan mamaların içine çeşit çeşit tahıl sebze veya et ürünleri katabilirler sizler farkında olmadan örneğin kuzu etli bir mama alacakken az dana eti birazda tahıl karıştırılmış ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun dışında özellikle konumuzla olan Pro Plan      Gourmet Perle Kuzu Etli ve Hindili Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet maması alırken de dikkat etmemiz gereken husus sakatatlardan yapılmış ürünlerdir. Bu ürünler zamanla koku yaparlar bu kokunun engellenmesi oldukça önemlidir çünkü aksi takdirde kedileriniz bu kokudan rahatsız olarak mamayı yemeyecektir. Bu sebeple mamanın içine tuz koyarak kuyu engellemeye çalışırlar.

 

Bunları anlattıktan sonra Pro Plan Gourmet Perle Kuzu Etli ve Hindili Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet markasının fiyat ve satıldığı internet sitelerinden kısaca bahsedelim.

 

Bu mamalar genel olarak 85 gramlık paketlerde satılmakta fiyat olarak da 3.50 ile 5 lira arasında değişmektedir. Oldukça ucuz bu mama çeşidini amazon pet center pet burada gibi sitelerden bulabilirsiniz. 4 kilo üzerinde olan kediler için sabah ve akşam farklı öğünlerde vermeniz tavsiye edilmektedir. İçerisine sos eklenerek kedinizin ağız tadı da düşünülmüştür.

Pro Plan Gourmet Perle Kuzu Etli ve Hindili Kedi Konserve Maması Çifte Lezzet

Bunların ardından anlatmamızda fayda olan bir başka konuyu daha dile getirelim özellikle sokaklarda yaşayan hayvanlar sizin kedilerinize aldığınız bu tip ürünleri bulamazlar hatta çoğu sefer oldukça aç bir şekilde de uyuyabilirler bunun önüne geçmek için yapmamız gereken aldığımız kedilerimizin hoşlanmadığı ya da alışkın olmadığı mamaları bu hayvanlara vermek asla ziyan etmemektir.