arama

Profesyonel Kedi Mamaları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profesyonel Kedi Mamaları

Profesyonel Kedi Mamaları

 

Canlı yaşamında beslenmenin önemi asla yadsınamaz. Alınacak olan gıdaların vitamin değerleri kişinin ya da canlının yaşam kalitesini ortaya koymaktadır. Yaşam kalitesi de yaş aralığının belirlenmesinde ciddi bir faktördür. Yukarıda belirttiğimiz kriterler tüm canlılar için geçerlidir. Örneğin 10 yıllık ömre sahip olan bir kedi ya da bir köpek beslenme kalitesi ile doğru orantılı olarak ömür süresi 1 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Aksi olması durumlarında da 10 yıllık ömrün 6-8 yıl arasında değiştiğini söylemekte ne yazık ki yalan olmayacaktır.

 

Hayvan beslemek, bir canlını sorumluluğunu üstlenmek, onu her şeyiyle kabul etmek ve hatta onu evin bireylerinden birisi gibi görmek cesaret istediği kadar çok da ulvi bir vazifedir. Hem dini açıdan hem de sosyal sorumluluklar gereği her bireyin çevresinde ki canlılardan kendisini bağımsız görmemesi gerektiği bilinci küçük yaşlardan itibaren kişilere enjekte edilmeli ve toplumlar aynı gezegeni paylaştığımız diğer canlılarla ilgili (kedi, köpek, kuş, balık) bilinçlendirilmelidirler.

 

Son elli yılın en trend ev hayvanı köpekler iken, bu tablonun son 10 yılda kedilerin lehine değiştiğini söylemek mümkün. Hatta İngiliz bir araştırmacıya göre kediler zeka katsayısı olarak köpeklerden daha üstün durumda imiş. Bu araştırma ne kadar gerçeği yansıtır bilemeyiz tabi ama sosyal paylaşım sitelerine şöyle bir göz attığımızda kedilere olan taleplerin köpekleri geride bıraktığını görmekteyiz.

 

Gelelim esas olan beslenme konusuna kedilerin beslenme hususunda daha seçici davrandıkları bilinir. Mesela pek çok aile kedi beslenmesinde ev yemeklerini tercih ederler. Bu ne kadar doğrudur veterinerinizle görüşebilir, uzman bir yardım alabilirsiniz. Ama şunu söylemek kaçınılmazdır, ev yemekleri ile beslenen bir kedinin ilerleyen dönemlerde ne kadar kaliteli olursa olsun kuru mamayı redetme ihtimali oldukça fazladır. İşte bu ihtiyaçlardan doğan PROFESYONEL KEDİ MAMALARI tam da burada devreye girerek kedi sahiplerinin işini kolaylaştırır. Adından da anlaşılacağı üzere PROFESYONEL KEDİ MAMALARI içerisinde bulunan vitamin değerleri bakımından oldukça zengindir. Kedinizin yaşam süresi ve yaşam kalitesi üzerinde de ciddi anlamda etkileri olduğunu belirtmekte yanlış olmaz.

 

 

 

 

Pek çok yerde hatta tüm dünya da veteriner hekimler PROFESYONEL KEDİ MAMALARI yönünde tercihlerini kullanmakta ve hayvan sahiplerini yönlendirmektedirler. Kedi sahiplerinin burada sadece uzman tavsiyelerini dikkate almaları canlının sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Globalleşen dünya, gelişen teknoloji, ihtiyaçlarımızın her geçen gün farklı şekillere büründüğü malum gezegenimiz her sektörde olduğu gibi hayvan gıda sektöründe de son 10 yılda çok ciddi bir sıçrama yapmış ve pazar da ciddi gelirler elde eden büyük markaları ortaya çıkartmıştır. Kedi, köpek, balık, kaplumbağa, sürüngenler vs. vs. vs. Kedi ve köpekler bu gurupta şu an lider durumdalar. Bilinçlenen toplumlar, kamu spotu çalışmalarına ağırlık veren insanlar ve hayvan hakları örgütlerinin azimli çalışmaları yavaş yavaş kendisini göstermiş ve ilk meyvelerini vermeye başlayalı neredeyse 10 yıl olmuştur. Artık kediler ve köpekler hayatımızın anlamı olduğu kadar olmazsa olmazlarıdır da o yüzdendir ki bu güzel dostlarımızdan hiç bir şeyi esirgememeliyiz.

Profesyonel Kedi Mamaları

Çünkü onlar bunu hak ediyorlar…