arama

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması

Hayatınıza neşe, huzur,  eğlenceli bir değişiklik yapmak istiyorsanız hayvan bakımı tam size göre. Hayvanlar sevimli, neşeli, enerjik dostlardır. Hayatınıza almaya kara verdiğiniz canlı ne olursa olsun sizi stresten uzaklaştıracaktır. Hayatınız pozitif enerji katacaktır.

 

Hayatınıza almaya kara verdiğiniz hayvan bir kedi ise sizi hareketli günler bekliyor demektir.  Kediniz ile ilgili her şeyi tamamladıktan sonra kedinizi yaşayacağı ortama getirmelisiniz. Kedinizin her türlü ihtiyacını belirleyip temin etmelisiniz. Bu ihtiyaçların en önemlisi de beslenmedir.

 

 

Hayatınıza almaya kara verdiğimiz sevimli dostlarımız için mama seçimi yaparken onların sağlığına ve gelişimine uygun mama seçmeye özen göstermeliyiz.  Kedi mamaları,  kedilerin gelişimi için çok önemlidir.  Kedi maması seçerken ilk önce dikkat etmeniz gereken kedinizin yaşıdır.  Kediniz yavrumu,  yetişkin mi yoksa yaşlımı

 

 • Kedilerde 0-12 ay arası yavru
 • 1-7 yaş arası yetişkin
 • 7 yaş ve üzeri yaşlıdır

 

 

Eğer kediniz yavru ise daha çok protein ve yağ içeren mamalar tercih etmelisiniz.  Yavru kedilerin daha çok protein ve yağ oranına ihtiyacı vardır.  Kedinize yavru iken vereceğiniz mamaya çok özen göstermelisiniz

 

 

Kediniz artık yaşlı bir kedi ise kalorisi çok daha düşük, proteinli ve yağlı mamalar tercih etmelisiniz.

 

 

Kediniz yetişkin bir kedi ise daha dengeli bir kedi maması tercih etmelisiniz.  Yetişkin kedi mamalarında çeşit çok fazla her türlü mama bulabilmektesiniz Kediniz kilolu ise lıght kedi mamaları,  kısırlaştırılmış ise kısırlaştırılmış kedi mamaları gibi kedinizin ihtiyacı olan mamayı bulmanız mümkün

 

Kısırlaştırılmış kedilerde beslenme nasıl olmalıdır?

 

Kısırlaştırılmış kedilerin normal kedilere göre besin ihtiyacı farklıdır.  Bu farklılıkları bilmeniz sevimli dostunuzun daha uzun ve sağlıklı günler geçirmesine yardımcı olur.  Kısırlaştırma sonrası kedinizin karşılaşacağı riskli durumlardan biri kilo alımıdır.  Kısırlaştırma sonrası kedilerin iştahı artar ve enerjileri düşer. Seçeceğiniz mama bu durumu dengelemelidir. İşte Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması tam aradığınız gibi bir mama olma özelliğine sahip kısırlaştırılmış kediler için hazırlanmış kaliteli bir mamadır. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması kedinizin azalan enerji ihtiyacına uygun olarak üretilmiş bir mamadır. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması yüksek sindirebilirliğe sahip Premium kedi mamasıdır.

 

 

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması kısırlaştırılmış olan kediniz için ideal bir mama olma özelliğini taşımaktadır. Kısırlaştırma sonrası hassalaşan ve yeme eğilimi artan yetişkin kısırlaştırılmış kediler deki kilo alımını engelleyecek formülde üretilmiş Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması kedinize uygun bir mamadır. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması kedinizde taş oluşumunu önlemektedir. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması gerçek somon balığı içeren yüksek proteinli içeriği ile kedinizin kalori oranını dengeler. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması lezzetli bir kedi mamasıdır.

 

 

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Mamasını kedinize ilk kez veriyorsanız başlangıçta 2 hafta alışık olduğu besinlere karıştırarak veriniz. Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması üzerindeki beslenme tablosunu inceleyerek kedinize vereceğiniz mama miktarını ayarlamanız kolaylaşacaktır.

 

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Maması

Proplan After Care Sterilised Somon Balıklı Kısırlaştırılmış Kuru Kedi Mamasını mutlaka taze içme suyu ile birlikte vermelisiniz.