arama

Proplan Housecat Hindi Etli Pouch Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Proplan Housecat Hindi Etli Pouch Kedi Konservesi

Proplan yapısında bulunan 350’den dazla uzman hekim, veteriner, gıda uzmanı ve doktoralı beslenme uzmanıyla mamalarını en iyi şekilde hazırlayan dünyaca ünlü bir ithal markadır. Yaptığı ürünlerden biri olan Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesi kediler için özel olarak tasarlanmış ve hazırlanmış bir mamadır. İçinde kedinizin ihtiyacı olan besinler yüksek kalite testlerden geçirilerek onay alarak kullanılmıştır. Bir mamayı tanımanın en iyi yolu mamanın içeriğini bilmek olduğundan mamanın içeriğine değinmek ve mamayı yapan markanın güvenilirliğine değinmek gerekir.

 

Bir kedi maması incelendiğinde içerikler bu incelemenin en önemli ve ilk koşuludur. Bir kedi mamasında olması ve olmaması gereken içerikler vardır. Eğer mama bunları karşılarsa kediniz için uygun bir mama olduğu söylenebilir. Öncelikle bir kedi mamasında olması gereken içeriklere değinmek gerekilirse bu besinlerden en önemli olanı kuşkusuz ettir. Et besin olarak kediler için son derece yaralı olan bir besin kaynağıdır. Etçil sınıfından sayılan kedilerin beslenmesinde et önemli bir unsurdur ve aldığınız mamada olması gerekmektedir. Ayrıca tahıl oranı çok önemlidir.

 

Az oranda kullanıldığında yararlı olan tahıllar çok kullanılırsa zararlı olmaktadırlar. Bu yüzden et oranı yüksek, tahıl oranı az olan ya da hiç olmayan mamalar tercih edilmelidir. Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesinde tahıl yoktur ve et olarak hindi eti ve balık eti kullanılmıştır. Ayrıca balık içeriğine sahip olması bir artıdır diyebiliriz. Çünkü balık etinde bulunan Omega 3 ve Omega 6 içeriği hayvan sağlığı için çok önemlidir ve uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Bu içerikler beyin, göz, tüy, deri, bağışıklık sistemi, kalp için çok önemli olan içeriklerdir. Bu yüzden kullanılması önerilen bir et kaynağıdır. İçerik olarak ayrıca mineraller kullanılmış ve vitaminler de es geçilmemiştir. Bu yüzden Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesi kedi beslenmesi için uygun besinler olduğundan söz edilebilir.

 

Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesinde kullanılan protein miktarı %9,2 olarak belirtilmiş bu oran bir konserve kedi maması için çok iyi bir orandır ve bu şeklide olması gerekir. Bir kedi mamasında ortalama %7,5 ile 12 arasında protein olması gerekmektedir. Bu yüzden %9,2 protein oranı önerilen protein oranları içerisinde yer almaktadır. Protein kedinizin vücut yapısını korumak için çok önemli bir kaynaktır. Hücreleri yenilemesi, onarması sayesinde hücreler hep iyi olacaktır. Ayrıca antikorlar üreterek vücudu mikroplardan arındırması ve koruması sayesinde yaralar enfeksiyon kapmayacak, vücut içinde mikroplar yer edinmeyeceklerdir. Bu yüzden protein bir zırh görevi görür diyebiliriz.

 

Kullanılan vitaminler A, D3 ve E vitaminleridir. Bu vitaminlerden A vitamini kedinizin sağlıklı bir göz yapısı, deri ve tüy oluşumu için çalışır. D3 vitamini kedinizin sağlıklı olarak koşup oynaması için kemik, eklem ve kasları korur – daha iyi hale getirir. E vitamini ise iyi bir sinir sistemi, beyin yapısı ve sağlıklı deri yapısını oluşturup tüylerin dökülmesini – matlaşmasını engeller. Kullanılan bir diğer ürün olan selüloz damar ve kas sistemlerini korur.

 

Mineraller bakıldığında vücut yapısını güçlendiren mineraller olduğunu görürüz. Özellikle demir minerali kemiklerin onarılması, gelişmesi ve daha sağlam bir yapıda olması için çok önemlidir. Kullanılan %3,8 yağ oranı sayesinde kedinizin gün boyu enerjik olması amaçlanmıştır. Sonuç olarak içeriklere bakarak mamanın:

 

 • Daha sağlam bir kemik yapısı
 • Güçlü bir bağışıklık sistemi
 • İyi bir deri ve tüy yapısı
 • Sağlam – sağlıklı bir göz ve kalp yapısı
 • İyi bir eklem, kas yapısı
 • Sağlıklı bir damar sistemi
 • İyi bir sindirim ve boşaltım sistemi

 

Oluşturmak için özenle hazırlandığı görülmektedir.

Proplan Housecat Hindi Etli Pouch Kedi Konservesi

Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesi dünyada en çok kullanılan ve önerilen bir marka olan Proplan markasına ait bir üründür ve 80 yılı aşan deneyim ile mamalarını kaliteli olarak hazırlayan bir süper Premium maması olan bu markanın ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz. Bu yüzden Proplan housecat hindi etli pouch kedi konservesi içerik olarak ve marka güvenliği açısından oldukça iyi bir mamadır. İçerikler zengin ve iyidir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla alabilir ve kedinize verebilirsiniz.