arama

Proplan Junior Tavuklu Pouch Yavru Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Junior Tavuklu Pouch Yavru Kedi Konservesi

Kediler aslında ev de bakılabilecek hayvan türlerinden biridir. Kedilere bakmak onlara bir hayat sunmak onları kötü koşullardan çekip almak aslında büyük bir sevaptır.

Kedilerin bakılması onunla ilgilenmesi sizin hayvan sevgisini olduğunu göstermektedir. Hayvanlar insanların ruhunu dinlendirir ve insanlar onlarla zaman geçirdikçe yalnızlığını paylaşmış olur. İnsanlar kedileri eve almakla aslında çözüm üretmiş olmuyor asıl sorun ondan sonra başlamaktadır. İşte burada insanlara düşen başlıca görevler evinize aldığınız ya da dışarıda bulduğunuz kediye bakmakta üstünüze yükümlü olan konular onu beslemek, sağlığıyla ilgilenmek, eğitmek ve sürekli zaman ayırmanız kediye verdiğiniz değeri göstermektedir. Kedinizi beslerken hangi mamayı vereceğinizi iyi bilmeniz gerekir ve hangi mamanın kedinize zarar vermeyeceğini araştırmanız gerekir her mamayı kedi sevecek diye bir konu yoktur belki mama kedinizin salığını bozacak ishal, kusma gibi kötü sonuçlar doğurmasına neden olacak işte bu yüzdene piyasada ki mamaları araştırmanız gerekecektir.

 

            Proplan Junior Tavuklu Pouch Yavru Kedi Konservesi işte sizin yavru kediniz izin ideal bir mamadır ve kedilerinizin gelişmesinde gayet bir etki yaratacaktır. Kedinizin gelişmesin de kemiklerin güçlenmesin de doğrudan bir etki yaratacaktır. Konserveyi açtıktan sonra hemen tüketmeden önce eski mamayla birlikte verilmesi onun mama değişiminde oluşabilecek kötü bir durumdan uzaklaşmasını sağlayacaktır. Kedinize yiyeceği kadar mama koymanız kedinin daha fazla yiyerek şişlik yapmasına ya da az yiyerek de aç kalmasına izi vermemeniz gerekir. Mamayı verirken yanında su ile vermeniz kedi için olabilecek bir kötü durumda direk sudan içerek kurtulabilir. Kedilere mama verirken iyi bir gözlem gerekecek ve ona göre mama sınırlandırılması gerekir. Kedileri eğitim sürecin de insanlar biraz sabırlı olması gerek. Yavru kedi olduğundan dolayı aslında yetişkin bir kediye göre eğitilmesi daha kolay olacaktır. Siz gereken özveriyi ve sabrı kediyi eğitmede kullanabilirseniz olumlu bir sonuca varmış olabilirsiniz. Burada iş tamamen sizin ellerinize kalmış durumda.

Kedilere verdiğiniz komuta uymadıkları durumda onlara bağırarak ya da vurarak bir tepki vermeniz sizin artık o kedi üzerinde bir emeğinizin boşa gitmiş olduğu yönde olacaktır ancak kediye verdiğiniz komutu yerine getiremediği zaman ona tekrardan sabırla yineleyerek yaptırmanız yavaş yavaş olumlu bir sonuç alacağınıza ilk adımlarınız olacaktır.

 

Kedi komutlarda bir ilerleme kat ettiğinde ona mamadan vererek gerekli ödüllendirmeyi yaparak kedinin motivasyonunu da arttırmış olursunuz bu kedinin yapacağı eğitim öncesi güzel olumlu bir gelişme olacaktır. Kediler eğitimi kadar sağlığı da önemlidir bu yüzden dolayı sizin güvendiğiniz bir veterinere başvurarak gerekli sağlık aşılarını olması için onu veteriner hekime götürmeniz gerekecek.

Kediler aslında küçük çocuklar için mükemmeller bir oyuncak gibidir ve sürekli onlarla oynamak isterler. Yavru bir kediyle küçük bir kedinin buluşmanı unutulmaz anlara şahitlik olunabilir.

Ancak dikkat etmeniz gereken durumlar vardır mesela kedinin tüyünün yere düşmesi bu çocuklar için olumsuz bir durumdur. O sebeple dikkat etmeniz gerekir ve tüylerini sürekli taramak gerekir. Kedinize tuvalet alışkanlığında ona yol göstermelisiniz.

Bir kap alıp içine kum koyarak kedinin tuvalet alışkanlığına alışması için sürekli onu oraya yönlendirmeniz gerekecek ve başarılı olduğunda ödül olarak proplan Junior Tavuklu Pouch Yavru Kedi Konservesinden vererek kedinin başarısını taçlandırabilirsiniz. Kedinizin çıkardığı sesleri anlamak gerek ya da ne istediğini artık çözmeniz gerekecektir. Örneğin miyavlaması ses tonunun az ya da çok olmasını kısık sesle miyavlaması aslında olduğu durumdan rahatsız olması anlamına gelmektedir.

Proplan Junior Tavuklu Pouch Yavru Kedi Konservesi

İşte aslında böyle seslerin algılamanız sizin kediyle diyalog kurmanıza yardımcı olacaktır. Kedinizin yapmış olacağını hatalardan yaramazlıklardan dolayı asla ona kızmayın ya da ceza vermeyiniz aksi takdirde kedinin kendisini size karşı kapatmasına negatif yönde tavır almasına neden olabilir.