arama

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesi kedi beslenmesi için güvenilir bir marka olan Proplan tarafından hazırlanmıştır. Proplan’ın 80 yıllı aşan deneyimi vardır ve 350’den fazla uzman hekim, veteriner, gıda uzmanı, beslenme uzmanı kadrosuyla mamalardan hazırlar. Besleyici ve yararlı içerikler yer alan Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesi kediler için özel olarak hazırlanış güvenilir bir mamadır.

 

Mamayı yapan Proplan bir Nestle Purine markası olup uzmanlar tarafından sık sık önerilirler. Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesinin neden iyi bir mama olduğunu anlamak için içeriklere bakılması yeterlidir. İçerik olarak zengin ve kaliteli olması bu mamayı önerilir bir mama olmasını sağlamaktadır. Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesinin içinde balık ve balık türevleri bolca kullanılmıştır.

 

Balıketi kedi beslenmesinde önemli bir içeriktir. İçinde vücut sağlığı için bol içerik bulunmaktadır. Bu içeriklerden en önemli olanları Omega-3 ve Omega-6 içerikleridir. Omega-3 ve Omega-6 balıketinde bolca bulunan ve uzmanlarca sık sık alınması gerektiği söylenen içeriklerdir. Bu içerikler sayesinde kedinizin bağışıklık sistemi güçlenecek, beyin yapısı, göz yapısı, deri yapısı daha iyi bir hal alacaktır. Ayrıca vücudu daha dirençli hale getirmek hastalanmayı geciktirmek gibi bir görevi de vardır.

 

Protein miktarına bakıldığında %9,2 olduğu görülür. Bu oran tavsiye edilen protein miktarları arasındadır. Bir konservede kuru mamaya göre daha az protein olur. Bu yüzden kuru mama ve konserve mamaları karşılaştırırken buna dikkat edilmelidir. Bir konserve mamasına göre %9,2 protein oranı çok iyi bir orandır. Bu yüzden protein bakımından zengin denilebilir. Protein kediniz için yararlı bir içeriktir.

 

Hücreleri onarma, hücreleri yenileme gibi görevleri üslenerek vücut hücrelerini korur. Bu sayede hücreleriniz vücudunuzu korumaya ve vücut fonksiyonlarının çalışmasına devam etmesini sağlar. Ayrıca antikorlar üreterek vücut içinde mikropların yer edinmesini engeller. Bu sayede vücudu bir kalkan gibi korumuş olur. Protein vücut korunması yönünden önemlidir ve Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesinde de yeterli miktarda bulunmaktadır.

 

Proplan Steril okyanus balıklı kısırlaştırılmış kedi konservesinde kullanılan vitaminlere bakıldığında göz, tüy ve deri sağlığı için gerekli olan A vitaminine; beyin, hücre yenilenmesi ve tüy sağlığı için gerekli olan E vitaminine ve kemik, kas, eklemler için önemli olan D3 içeriğine rastlarız. Özellikle E vitamini deriyi yenileyerek tüy dökümünü azaltarak kedinizin daha sağlıklı tüylere sahip olmasını sağlar. Hücreleri yenilediği içinde deriye parlak bir görüntü verir. Enerjik kedilerin ağrı çekmemesi için ise D3 vitamini çok iyidir.

 

Bu sayede herhangi bir kemik, eklem, kas sorunu çekmeden gün boyu koşabilecek bir kediniz olacaktır.  Kullanılan mineraller bakıldığında kemik, kas, iskelet sistemi, sindirim sistemi ve organları koruyan içeriklere rastlarız. Mineraller sayesinde ( demir, çinko, manganez… )kedinizin daha sağlam bir yapıya kavuşması planlanmıştır. Kullanılan yağ oranı %3,8’dir. Bu ora yine bir konserve mamaya göre çok iyidir ve kedinizin gün boyunca enerjik olmasına yetecek miktardadır. Yağ ayrıca vücudu koruyan bir tabaka oluşturur. Bu sayede vücudu korur.

Proplan Steril Okyanus Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Konservesi

Proplan 80 yıldan uzun deneyimiyle evcil hayvanlara hep en iyi mamayı vermeye çalışmıştır. Dünyada ve Türkiye’de en çok tüketilen ve önerilen kedi mamalar arasındadır. Uzmanlar tarafından da sık sık önerilir. Bunun nedeni mamanın kaliteli besinlerle yapılmasıdır. Besinler belli testlere tabi tutulduktan sonra kullanılır. Ayrıca sık ve yoğun testlere tutulan Proplan mamaları bu sayede bir süper Premium maması unvanına kavuşmuştur. Sonuç olarak içerikler kedi beslenmesi için iyi ve gerekli içeriklerdir. Proplan kedi beslenmesindeki uzmanlığını göstermiş ve iyi bir mama hazırlamıştır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla alabilir ve kedinize verebilirsiniz.