arama

Purina Felix 20’li Karışık Paket Pouch Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina Felix 20’li Karışık Paket Pouch Kedi Konservesi

Karnı acıktığı zaman kocaman gözlerini açarak ayaklarımıza sürtünen, kafasını ayaklarımız üstünde okşatarak, neredeyse amuda kalkacak duruma gelen, hem miyavlayan hem de mırlayan ve tırnaklarını çıkartmadan patisiyle hemen hemen bizi dürtükleyen afacan ve aç kediciklerimiz… Bir an önce mamalarına kavuşmak için bizlere yapmadıkları şirinlik, şaklabanlık kalmaz. Maması önüne konur konmaz da kapanır ve öylesine iştahla yemeye başlar ki, 2 dk. Önce bize kapaklanan kedimiz, mamayı görünce bizi tanımaz ve nerdeyse bizi tehdit eder.

 

Kediler karakterli ve özgürlüklerini seven canlılardır. Kim bilir belki de bu özellikleri yüzünden halk arasında, nankör olarak değerlendirilirler. Hele bir de mama, sevdikleri bir mamaysa. . Değmeyin keyiflerine. . Eğer biraz daha zorlarlarsa neredeyse, arka iki patisi üzerinde yürümeye başlarlar. İşte Purina Felix, kedilerin bu iştah ve mutlulukla tükettiği bir mama markasıdır. Kedinin bir günlük besin ihtiyacının tamamını karşılayacak kapasitede olan bu mama küçük paketler halinde satılır ve 20 farklı çeşidi bir arada satılır. Son derece lezzetli bir yaş mamadır. Jöleli ve minik taneli olan bu mama leziz bir mamadır ve kediye günde en az iki öğün olarak verilmesi tavsiye edilir.

 

Felix kedi konservesi, kediciklerin bayıla bayıla yedikleri, Purina (nestle) kalitesinde üretilen ve oda sıcaklığında, mutlaka taze içme suyu ile beraber servis yapılması gereken bir mamadır. Paketlerden her biri açılarak bir öğünü için sunulabilir. Purina Felix 20’li karışık paket pouch kedi konservesi çeşitleri aşağıda belirtilmiştir. Kedinizin damak zevkine ve sindirim kolaylığına göre istediğinizi seçebilirsiniz. Purina Felix pouch sığır etli yaş kedi maması, ton balıklı yaş kedi maması, Tavuklu yaş kedi maması, etli-tavuklu yaş kedi maması, somon ve sardalye kedi maması, tavuklu yavru yaş kedi maması, somonlu yaş kedi maması.

 

Felix 20li paketlerde bu çeşitlerden her biri mevcuttur. 100 gramlık poşetlerde satılır ve kullanımı kolaydır. Eğer bir öğünde afacan dostumuz tüm paketi bitiremezse, kalan mama mutlaka dolapta muhafaza edilmeli ve 3 gün içinde tüketilmelidir. Kıyılmış et parçaları ve jöleli özel sosu ile en iştahı düşük kedileri dahi baştan çıkartabilecek bir lezzete sahip olan bu mama, Purina Nestle bünyesinde çıkartılan kaliteli bir mamadır. Fiyatı içeriğinin zenginliğinden dolayı, genel ortalamanın üstündedir.

 

Mamanın içeriğinde et ve et ürünleri(mama hangi etli olursa olsun, mutlaka %4 tavuk eti hepsinde vardır. ), balık ve balık ürünleri, sebze-protein ek traktları, mineraller, çeşitli şekerler, çinko, Vitamin A, Vitamin D3, Demir, iyot, bakır, çinko ve manganezdir.

 

Kedimizin direncini yükselten, sindirim ve dışkılama durumlarını düzenleyen(dışkısı hiç kokmaz), tüylerini canlandıran ve immun sistemi yükselten bu mama aynı zamanda kedinin kemik ve iskelet sistemini güçlendirirken aynı zamanda ağız ve diş yapısını korur. İçindeki vitamin ve mineraller ile günlük enerji ihtiyacını da alan tüylü dostumuz için yaş mama her zaman kuru mamaya oranla daha heyecanlı tüketilir. 100 gramlık poşetlerdeki mamalar dışında teneke kutular içinde de piyasada satılmaktadır.

 

Purina Felix 20li karışık paket pouch kedi konservesi tüketen kedicikler, içinde bulundukları yaş dönemi ya da özel durumlarına göre beslenme miktarlarını değiştirebilirler. Daha genç yaşlarda her öğün bir adet mamayı bitirebilirlerken, mesela yaşlılık dönemlerinde 12-13 yaş civarlarındadır. Daha az tüketirlerken, emzirme dönemlerinde daha çok yemek isteyebilirler. İşte bu nedenle, kedimizin beslenme kapasitesi, zaman zaman kendisine de bırakılabilir.

Purina Felix 20’li Karışık Paket Pouch Kedi Konservesi

Son olarak bu mamayı tüketen kedilerde gaz, kabızlık ya da ishal olma durumlarına çok rastlanmaz. Dışkısı kıvamlı ve düzenlidir. Ayrıca yaş mama olduğu için çiğnenmesi ve öğütülmesi kolay olduğu içinde sindirim problemlerini ortadan kaldırır. Nestle kalitesinde, sağlıklı ve besleyici bir mama arayışı içindeyseniz, bu mama tamda size göredir.