arama

Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması

Kedi bakımı diğer evcil hayvanlara nazaran biraz daha kolaydır. Çünkü kediler kendilerini yalayarak temizleyebilirler. Ayrıca tuvaletlerini de kuma yaparlar. Size kalan şey onların mama ve kum seçimleridir. Eğer evde besliyorsanız kediniz için mentollü kedi kumları almanız hem sizin için bakımı daha kolay olacaktır hem de evde koku riskini önleyecektir ayrıca kedinizin de sindirim ve solunum yollarına olumlu yönde etkiler yapacaktır. Hal böyle olunca kedinin bakımı için yapmanız gereken tek şey ona kaliteli bir mama yedirmek olacaktır. Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması onların gelişimleri için oldukça besleyici bir mamadır. Parça etlere sahip olan bu mamayı kedilerin tercih etmesinin sebeplerinden birisi de içerisinde bitkisel protein özlerini barındırmasıdır.

 

Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması içerdiği yüksek orandaki et ve et ürünleri sayesinde kediniz için gerekli protein miktarını tek başına karşılayacaktır. Purina Felix yaş kedi mamasında %4 oranında sığır eti bulunmaktadır. Bu yüzden kedilerin iştahla yiyeceği en kaliteli mamalardan bir tanesidir. Sadece kedinizin gebelik ve emzirme dönemlerinde besin ihtiyaçları artacağı için vereceğiniz miktarı da ona göre ayarlamanız gerekmektedir. Gebelik dönemlerinde oldukça fazla mamaya ihtiyaç duyan kediler emzirme dönemlerin de bu oran biraz düşmektedir. jöle kıvamında olan Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Mamasını günde 2 defa vermeniz kedinizin gerekli enerjiyi alması açısından yeterli olacaktır. Mamanın sahip olduğu düşük yağ oranı ise oda sıcaklığında orta derecede aktif kediler için vücut ağırlığını korumada ve yağlanmayı engellemede önemli rol oynamaktadır. Mama yaş olduğu için kediniz gerekli sıvı ihtiyacının bir kısmını da bu mamadan karşılayabilecektir. Ama yinede mama ile birlikte siz temiz bir kap su koymayı unutmayınız.

 

Yetişkin kediler için özel olarak üretilen Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Mamasının iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu mamalar konserve veya poşet şeklinde olmamaktadır ve kuru ve serin yerde muhafaza edilmeleri gerekmektedir. Kediye günlük verilmesi gereken miktar kedinizin ihtiyaçlarına göre değişim gösterebilir. İçerdiği yüksek oranda protein miktarı ise %13 tür. Yağ içeriği %3 lük bir kısmı kaplamaktadır. Yaş mama olduğu için %80 oranında bir nem oranına sahip olup vitamin mineral ve demir açısından oldukça zengindir.

 

Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması ile hem kediniz hem de siz rahat edeceksiniz. Evcil hayvan sahiplerinden aldığımız güzel tepkilere göre kedilerinin mama kabının dibini sıyırdığını ve artık kedilerin Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Mamasının kabını bile tanıdıklarını söylüyorlar. kedi maması konusunda oldukça tecrübeli olan Purina Felix mamalarının bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi hem lezzetli olmaları, lezzetli olduğu kadar da ucuz olmalarıdır.

Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Maması

Konservelerde bulunan 85 gramlık purina felix mamaları, paketlerde bulunan 100 gramlık purina felix mamalarının yanında büyük konservelerde bulunan 400 gramlık Purina Felix yaş kedi mamaları size çok uygun fiyatlarda yaklaşık 3-4 gün yetecek kadar bir besin kaynağı olmaktadır. Küçük parça etli olan bu mamaların yiyimi de oldukça kolay olup boğulma tehlikesini de ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca mamanın yaratacağı ishal, kabızlık vb. gibi birçok sindirim sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Purina Felix Sığır Etli Kedi Yaş Mamasının kedi maması konusunda bu denli zirveyi doldurmalarının en önemli sebebi de budur.