arama

Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi

Kediler evimizin en tatlı üyesi, çocuğumuzun arkadaşı, bizim can yoldaşımız. Köpekten sonra en çok beslenen ev hayvanı, kedidir. Kedi beslemek kolay olduğu kadar sorumluluk da isteyen bir şey aslında… Evimizde bir kedi beslemeye karar verdiğimizde onun ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizden ve onu mutlu edebileceğimizden emin olmalıyız. Bir evcil hayvan beslemeye karar verdiğimizde bunun o hayvanın ömrü boyunca süreceğini de unutmamak gerekir. Kedi olsun köpek ya da kuş olsun evcil hayvanlar sıkılınca değiştirebileceğimiz bir ev eşyası değildir. Bu yüzden evcil hayvan beslemeye karar veren bir kişinin bu sorumluluğu da alması gerekir

 

Evcil hayvan bakımında en önemli nokta evcil kedi veya köpeğimizin beslenmesidir. Çok sevdiğimiz, özen göstererek baktığımız kedimizi yemek artıklarıyla beslemek çok yanlış bir davranış olur. Sadece yemek artıkları değil, şarküteri ürünleri, tuzlu, yağlı ve baharatlı her şey kedimizin metabolizmasına zarar verebilir. Uzun süre bu tür yiyecekler yiyen kedilerde geri dönüşü olmayan sağlık problemleri yaşayabilirler. Ayrıca uygun gıda ile beslenmeyen kedilerde deri ve tüy sorunları yaşanabilir, ağız ve dişlerinde de problemler olabilir. bu tür sorunları yaşamamak için kedimize onlar için özel olarak hazırlanmış kuru veya konserve mamalar vermeli, beslenme düzenini buna göre belirlemeliyiz.

 

Kedimize verebileceğimiz iki çeşit mama vardır. Kuru mama diye adlandırılan mamalar taneler halindedir ve kedimizin ihtiyacı olan protein, vitamin ve mineralleri barındırırlar. Bir kedinin yeterli ve dengeli olarak beslenmesi için gereken tüm içeriğe kuru mamalar sahiptir. Aynı zamanda kuru mamalara ulaşmak daha kolaydır. Fiyatı uygundur. Saklaması kolaydır ve uzun ömürlüdür. Ancak kedimizi sadece kuru mama ile beslemek yeterli olmayacaktır. Hem değişik lezzetlerle tanışması, hem sindirim ve boşaltım sisteminin düzenli olarak çalışması için kedimizi kuru mamanın yanında konserve mamalarla da beslenmemiz gerekir.

 

Zengin içeriklerle hazırlanan kaliteli konserve mamalar kedimizin beslenme ihtiyaçlarını karşılamada vazgeçilmez unsurlardır. Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi kedinizin damak tadına uygun lezzetli içeriği, zengin protein seviyesiyle kedinizin beslenmesinde önemli bir yere sahiptir. 400 gramlık bir kutu Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi iki öğün halinde verildiğinde kedinizin tüm günlük ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu yem miktarı yağsız ve sağlıklı bir vücut ağırlığı için yeterlidir. Yüzde 14 protein içeriği yetişkin bir kedinin ihtiyacı olan proteini sağlar. Jöle içerisinde sunulan Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi kedinizin en sevdiği yiyecekler arasına hemen girecektir.

 

400 gramlık bir konserve mamayı kedinize iki öğün halinde vermeniz yeterli olacaktır. Kedinizin yaşına, hareketliliğine, fiziksel ihtiyaçlarına ve hatta mevsime göre bu miktarlar azaltılabilir ya da artırılabilir. Hamilelik veya emzirme döneminde de beslenme ihtiyaçları değişen kedinize öğün miktarlarını artırmanız gerekebilir. Tavsiye ettiğimiz mama miktarı normal ortam sıcaklığında ve normal aktivitedeki kediler için uygun olan besin miktarıdır. Kedinize verdiğiniz mama konserve mama dahi olsa mutlaka yanında her zaman taze içme suyu bulundurmanız kedinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesi

Yeterli miktarda su içemeyen kedilerde çeşitli sağlık problemleri de görülebilir. Bu yüzden kedinizi beslerken suyunu da mamanın yanında bulundurmanız faydalı olacaktır. Purina Felix Sığır Etli -Tavuklu Kedi Konservesini kuru ve serin bir yerde muhafaza etmeli, kedinize de oda sıcaklığındayken vermelisiniz. Ayrıca açılmış konserve mamanızı buzdolabında muhafaza etmeniz gerekmektedir. Açtığınız ve bir kısmını kullandığınız konserve kedi mamasını iki gün boyunca buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Açılmamış konserveler son kullanma tarihine kadar tazeliğini korur.