arama

Purina One Tavuklu Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Purina One Tavuklu Kedi Maması

Purina One Tavuklu Kedi Maması

Kedi mamaları seçimleri bildiğiniz kadarı ile önemlidir. Günümüzde bir çok firma kedi maması üretimi yapıp piyasaya sürmektedir. Bol çeşitli ürünleri satış noktalarında görmektesiniz. Önemli olan ürün seçimini kedinizin sağlığını göze alarak yapmanız. Ekonomik ürünlere kaçarak hata yapmayınız. Kampanyadaki ürün alırken, son kullanma tarihini mutlaka okumalısınız. Kediniz iştahla bir çok mamayı yiyebilir fakat ileri dönük organ yetmezliği, ağız problemleri çıkabilir. Dikkat emeniz gerekenler;

 

Üretim ve tüketim tarihi, içerdiği lifler, kedinizin sağlığına uygun mu değil mi? İleride herhangi bir sorun yaratır mi. Kesin iç rahatlığı için veteriner doktorları dan destek alabilirsiniz.

 

Kediniz için en güzel mamalardan birini seçmelisiniz. İçerdiği vitaminler açısından değerli olması önemlidir. Seçiminizi yaparken dikkatli olmak, kedi sağlığı için önemlidir.

 

Oda sıcaklığındaki nemlendirilmiş kuru mama veya konserve mama dışarıda birkaç saat bırakıldığında lezzet kaybına uğrar, bozulabilir, bu yüzden tüketilmeyen mama bir saat içinde beslenme kabından almakta fayda var. Kedinizin beslenme planı olması sağlık acısından önemlidir. Günlük bir zamana uyguladığınızda sindirim sisteminin korunmasında yardımcı olursunuz

 

Mamalarda fazla, tuz, katkı maddesi ve boya fazlalığı böbrek , karaciğer hastalıklarına sebebiyet veriyor. Fazla tahıllı olan mamalar ise tüy dökümlerine neden oluyor. Türkiye’de üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanmasına neden olabiliyor

 

PURINE ONE TQVUKLU KEDİ Maması kediniz için güvenli bir besin olduğunu zaman ile anlarsınız. Ürünlerimiz birinci sınıf olup üretim tarihi, son kullanma tarihi, besin öğeleri üzerlerinde yazmaktadır. Firma olarak kedinizin sağlığını göz önünde bulunduruyoruz. Evcil hayvanların neşe kaynağı olduğunu bilmeyen yoktur. Sorumluluk da sahibi olmanızda gerekmektedir, evcil hayvan sahibinin beslediği canlıya gerekli ilgi, alakayı göstermesi önemlidir.

 

Sorumluluk sahibi firma olarak kedinizin sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olmak için size en yeni bilgiyi ve gerekli ürünleri sağlamak bizim işimiz. Veteriner hekimlerimiz ve bilinçli beslenme uzmanları bizi öneriyor. Her yaştan kedinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli olarak çalışıyoruz. Yeni ürünler üretiyoruz.

 

Araştırma sonuçları şunu gösteriyor ki doğru beslenme, kedinizin sağlığı için çok önemli. Tabi ki de sevginizi, ilginize de eksik etmemelisiniz.

 

Kedinizi gün içerisinde yürüyüşlere çıkarabilirsiniz. Güzel bir vakit geçirerek mutlu edebilirsiziniz. Dört duvar arasında canlarının sıkılacağını unutmamak gerekir. Fazla enersini atmayan bir kedi huysuzlaşır etrafa zarar verir. Gece uyumada zorluk çeker. Bu sevimli hayvanlara bazı alışkanlıklar edindire bilirsiniz. Örneğin tuvalet ihtiyacı, acıktığında belirtiler göstermesi, dışarı çıkmak istediğinde dış kapıyı tırmalaması gibi.

 

Kedinize mama alırken kesinlikle besin değerlerine bakmalısınız. Öneriye göre mama almamalısınız. Denerken dikkatli olmalısınız. Kedinizi kontrol altında tutmalısınız. Sağlıklı kedi beslemek için bu kurallara uymalısınız. İçeriğinde şeker yazıyorsa tercih etmeyin, ekstra tahıllı yaş mamadan uzak durun. Aynı şekilde buğday , mısır yazan yaş mamayı satın almayın. Yapay ve suni yazan ibare görürseniz renklendirici, lezzetlendirici olarak uzak durun. Un ve glüten içermediğine dikkat edin. İçindekiler bölümünde taurinli ve vitamin ekli olması kedinizin sağlığı açısından çok önemlidir.

 

Yemek zamanının bölünmemesi önemlidir, mamasını ve suyunu sakin bir ortamda vermelisiniz. Evinizde birden fazla kedi besliyorsanız, hepsinin sağlıklı beslemesi için farklı metotlar uygulamasınız. Mama kaplarının altına bir örtü sermeniz, temizleme işleminizi kolaylaştıracaktır. Beslenme suyu daima temiz ve taze olmasına dikkat etmeyi unutmayınız. Beslenme sistemini bir rutin haline getirmek, kediniz için sağlık günler bekliyor olacak. Beslenme sırasında adı ile seslenmeniz bu aktivitenin onun açısından güzel geçmesine yardımcı olur. Kediniz kuru mama ile besliyorsanız, tüm günün öğününü sabahtan kabına koyabilirsiniz. Kuru mamanın bir diğer artısı ise kedinizin dişlerini diş taşlarını oluşmasına engel olur

Purina One Tavuklu Kedi Maması

Sağlıklı kediler için sorumluluğunuzu koruyun. Kesinlikle bir şey olmaz demeyin. Ummadığınız anda sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda vardı. Sağlıklı günler sizinle olsun.