arama

Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Geçmişten günümüze mama türlerinin gelişim nasıl olmuştur?

Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi

Kediler geçmişten tarihimize ırkları çok genişleyen bir hayvan türüdür. Kedilerdeki bazı hastalıklar genetiksel olarak ırklarla birbirini takip eder. Günümüzde kedilerin beslenmesini sağlayan saymakla bitmeyecek kadar mama türü vardır. Kalıtsal sorunlar birçok mama türünün gelişiminde etkili olmuştur.

 

Dişi ve erkek kedi arasındaki farklar nelerdir?

 

Dişi ve erkek kediler birbirlerinden hem yapı yönüyle hem de davranışsal olarak farklıdır. Erkek kediler bayan kedilere göre daha gergin ve sinirlidirler. Özellikle kısırlaştırılmış erkek kediler bu özelliklerini kısırlaştırılmayla yitirirler. Dişi kediler genelde sakin yapılıdır fakat kızgın dönemlerinde yalnız bırakılmamalıdır.

 

Kedilerde tuvalet alışkanlığı nasıl olmalıdır?

 

Kedilerin tuvalet kapları ve mama kapları asla yan yana konmalıdır. Çünkü ikisinin ayrımını yapamayan kedi tuvalet kabı yerine yemek kabında ihtiyacını giderecektir. Böyle bir karışıklık olmaması için kedinizin tuvalet kabını sakin ve mamasından uzak bir alana koymalısınız.

 

Evler kediler için nasıl kullanışlı hale getirilebilir?

 

Kedi beslediğiniz evinizde bir bebek beslediğinizi düşünün. Kediniz yerde emekleyerek ve patileri üzerinde gezen canlılardır. Evin zemininde dolaşırken onların rahatlıkla yutabileceği şeyleri yerden kaldırmalısınız. Kediler özellikle iplikleri oynamak için çok severler fakat bu iplikler yutma esnasında kediniz için çok tehlikelidir. Evde bakılan bitkiler hayvanlar için zehir içeren bileşenlerden oluşur. Bu açıdan kedi beslediğiniz alandan bitkileri uzaklaştırmalısınız.

 

Kedilerde beslenme nasıl olmalıdır?

 

Özellikle kedi besleyen aileler birçok yanlış yaparlar. Bunların ilk artık besinlerle kedi beslemektir. Kedileri sadece süt ile beslemek çok yanlıştır. Kedilerin süt kadar suya da ihtiyacı vardır. Ayrıca 6 haftalık kediye sadece süt vermek onun ishal olmasına sebep olabilir. Kuru mamalar ve yaş mamalar arasında keskin ve kesin bir ayrım yoktur. Kuru mamalar kediler tarafından çok fazla tercih edilir. Fakat yaş mamaya oranla kedilerde daha fazla kilo alınmasına neden olur. Bu yüzden kuru mama tüketirken kedinize mutlaka bol su vermelisiniz.

 

Ayrıca kedilerin mamasına katılan vitaminlerde ölçüyü kaçırmamak gerekir. Fazla verilen vitamin kedinize fayda yerine zarar olacaktır. Kediler ciğeri çok severler ve bütün hayvan sahipleri kedileri özellikle ciğerle beslemeyi seçerler. Ciğer A vitamini bakımından çok zengindir. Fakat ciğeri besin olarak tüketmenin de bir ölçüsü vardır. Kedilerde tek yönlü beslenme sağlık sorunlarına yol açar çok fazla ciğerle beslenen kedinizin boyun bölgesinde kemik sorunu yaşayabilir.

 

Aynı şekilde sadece balıkla beslemekte kedide sağlık problemlerine yol açar. İştah kaybına sebep olur ve kediniz direncini yavaş yavaş kaybeder. Kedilere yumurta verilecekse bu pişmiş olmalıdır. Aksi takdirde kedinizde kilo kaybına ve alerjiye sebebiyet verebilir. Kedilere yumuşak küçük kemikler vermekten kaçınılmalıdır. Damaklarında delinmeye yol açabilmektedir. Kediler için ideal beslenme programı çeşitlilik içermelidir. Tek tür beslenmede aşırıya kaçmamak çok önemlidir.

 

Neden Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi tüketilmelidir?

Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi

 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi kedilerin çok severek yediği harika bir mamadır.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi Renklendirici koruyucu ve katkı maddesi içermez. Yapay tatlandırıcılar konserve içerisinde bulunmazlar.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi lezzetli ve kedinizi için son derece sağlıklı konserve mamadır.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi şeker, tuz ve bitkisel protein içermeyen bir mamadır.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi içeriğinde ciğer ve ciğer ürünleri, tavşan eti ve mineraller bulunmaktadır.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir ve hemen tüketilmelidir.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi içeriğinde ham kül, ham yağ, ve protein bulunur.
 • Quik 415 gr Ciğer-Tavşanlı Kedi Konservesi yanında daima taze içme suyu ile birlikte tüketilmelidir.