arama

Quik 415 gr Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Quik 415 gr Tavuklu Kedi Konservesi

Sevimli hayvanlara karşı içinizde bir sevgi var ve şirin hayvanları seviyorsunuz. Özellikle kediyi daha çok seviyorsunuz, bu sevginiz size bir tane kedi aldırmanıza vesile oldu. Kediyi aldınız, evinize getirdiniz, fakat hayvanlar konusunda, besleme, bakım konusunda falan hiçbir bilginiz yok birazdan anlatacağımız bu yazı sayesinde kediler hakkında birçok bilgiye sahip olacaksınız ve doğru beslenme, kedi bakımını doğru bir şekilde yaparak kedinizi besleyebileceksiniz.

 

Öncelikle kediniz, ilk defa sizin evinize geldiği için bir kaç hafta yabancılık çekecektir. O nedenden dolayı evden kaçma olasılığı yüksektir. Evden kaçma olasılığını göz önünde bulundurarak. Kediniz size alışıncaya kadar, gözünüz kedide olsun. Evinizin kapısını camlarını sürekli kapalı tutun. Kaçma olasılığı tamamdır. Kedinize evinizin bir köşesinde yuvasını yani yatacak olduğu yatağını hazırlayın. Pet shoplarda, sepet tarzında kediye uygun yuvalar satılmaktadır. O satılan kedi yuvalardan alabilirsiniz.

 

Bunun içerisine yumuşak pamuklu bir tane de battaniye koyabilirsiniz. Kedinizin temel bakımlarından ise öncelikle kedinizi yıkamadan başlayabilirsiniz. Kedileri yıkamak, kedileri çok mutlu eder. Kedinizi mutlu etmek için haftada 2 defa yıkamalısınız. Kedinizi yıkarken pet shoplarda satılan kediler için özel sabunlar vardır. Bu sabunlar kedinizin sağlığı için hem pire ve kenelerden koruyacaktır. Hem de tertemiz parlak bir tüye sahip olmasını sağlayacaktır.

 

Tüy demişken kediyi banyo ettirmeden önce kedinizin tüylerini sık bir tarak ile tarar iseniz hem kediniz hem de sizin açınızdan çok sağlıklı olacaktır. Nedeni ise kedilerin üstündeki oluşan ölü tüy ve kıllar oluşur. Bu kıllar ve tüyler zamanla dökülmekte ve dökülen kedinizin kılı ağız yolu ile boğazınıza yapışıp kist hastalığına ve ciddi hastalıklara yol açabilir. Ama kedinizi, banyo ettirmeden önce tarar iseniz, bu boşta olan tüyler, tarağınıza takılacak ve kediniz dökülecek olan kıllardan kurtulacaktır.

 

Hemen akabinde kedinizi yıkayabilirsiniz. Üstelik kedinizi taramanın bir diğer faydası ise, tarandıktan sonra parlak ve canlı bir tüye sahip olmasıdır. Kedilerin patilerindeki çıkan tırnaklar, uzunluk açısından çok uzar. Uzayan tırnaklarda, tırnak bakımı yaparak kedinizdeki uzayan tırnakları kesebilirsiniz. Üstelik tırnakları kesilmeyen bir kedi, evinizdeki koltukları çırpmak atmasıyla, koltuklarınızda ufak bir yırtık oluşuma sebep olur. Kedinizin tırnağını, kendiniz kullanmış olduğunuz bir tırnak makası ile kesebilirsiniz.

 

Bu tırnak kesmek olayını kediniz uyanıkken yapmanız oldukça imkânsız olduğu için, kediniz uyurken bu işi yapabilirsiniz. Patilerinden tutup çok fazla değil, biraz bastırarak tırnaklarını çıkarabilirsiniz. Tırnaklarını çıkardıktan sonra, dipten değil de uçtan biraz kesebilirsiniz. Dikkat edin uçtan keseceksiniz. Aksi takdirde damarları kesebilir ve kedinizin ölümüne sebep olabilirsiniz. Kedinizi pirelerden ve parazitlerden korumak için, pire tasması kullanabilirsiniz.

 

Kediniz, tasmayı ilk defa taktığınız için belki sıkılabilir. Boğazından tasmayı çıkarmayı çalışabilir. Çıkartmaya çalışırken tasma ağız kısmına gelerek içindeki bazı pire kovucu kimyasallar kedinizi zehirleyebilir. O nedenden dolayı tasmaya alışıncaya kadar, kedinizi göz önünde bulundurun. Kedinizin beslenmesinde, gerek gelişimi için gerek sağlığı için her zaman iyi mamalar kullanın. Bu mamaların en başında Quik 415 gr Tavuklu Kedi Konservesi gelmektedir.

Quik 415 gr Tavuklu Kedi Konservesi

Bu kedi maması, yetişkin kedileriniz için, tüm besin ihtiyaçlarını karşılamakta, tam ve dengeli bir beslenme sağlamaktadır. İçerisinde bulunan vitamin ve lezzetli olması neşeyle kediniz bu Quik 415 gr Tavuklu Kedi Konservesi mamasını sevecek ve severek yiyecektir. Konserve kutusu kolay açılabilen ambalajdadır. Tavuk parçaları içerir. İçindekiler, %6 tavuk, buğday, mineraller, mısır, keçiboynuzu sakızı, karagenan. Bu mamayı yetişkin kediniz için 2 veya 3 öğün arasında paylaştırmanız önerilmektedir