arama

Quik Biftekli Ve Sebzeli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Quik Biftekli Ve Sebzeli Kedi Konservesi

Quik Biftekli Ve Sebzeli Kedi Konservesi

Quik isimli markanın; pet sektörüne ilk adım atışı, Pelagos Akvaryum San. Tic. LTD. Şti. ismiyle olmuştur. İsminden de anlaşılacağı üzere; sadece hayvanlara yönelik hizmet veren bu firma, konusunda oldukça deneyimli ve uzman personeli ile hizmet vermektedir. 23 sene önce kurulan bu firma; birtakım ekipmanların, canlı balıkların ve kuşların ithalatını yapmaktadır. Özellikle mamalarında kullandıkları hammaddelerin ve paketlenmesinde kullanılan ambalajların kalitesi düşünüldüğünde, Quik markası, içinde bulunduğu sektörde, adından sıkça söz ettirmektedir.

 

Quik adıyla piyasaya sürülen birçok ürün vardır. Ana başlıklar halinde bu ürünleri sıralayacak olursak, kuş ürünleri, kedi ürünleri, kemirgen ürünleri ve balık ürünleridir. Kuş ürünleri; kendi içinde, muhabbet kuşları için ürünler, kanarya ve saka kuşları için ürünler, papağanlar için ürünler, krakerler, ek besinler, aksesuarlar, oyuncaklar ve çuval yemler olmak üzere 8 grupta toplanmaktadır. Kedi ürünleri; kedi mamaları, kedi konserveleri, kedi kumları ve kediler için aksesuarlar şeklinde sıralanabilir. Kemirgen ürünleri; tavşan ürünleri, hamster ürünleri, talaşlar, otlar ve ek besinlerdir. Balık ürünleri ise; akvaryumlar, balık yemleri, iç ve dış filtreler, hava motorları, dekorasyon, karbon ve seramikler, mercan kumları ve yedek parçalar olarak sınıflandırılır.

 

Biraz önce; yalnızca quik marka mamaların sınıflandırmasından bahsettik. Yazımın devamında, yaş mama olarak üretilen, Quik Biftekli ve Sebzeli Kedi konservesinden bahsedeceğim. Fakat öncesinde, kuru ve yaş mamalar hakkında, birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kuru mama denilince akla ilk gelmesi gereken şey, daha küçük hacimde daha fazla besin içeriyor oluşudur. Su içeriği düşük olduğundan, daha küçük alanda daha fazla mamanın saklanmasına olanak sağlar. Evcil hayvanınız; bu tip mamaları tüketmeden önce, mamayı bir miktar su ile ıslatmanızda, fayda vardır. Yaş mama ise; iştahı fazla olan evcil hayvanınız için, idealdir, Kuru mamaya göre daha doyurucudur. Bir kap dolusu yaş mamanın içerdiği kalori; bir kap dolusu kuru mamanın içerdiği kalorinin yarısına denk gelir. Bu bakımdan; iştahı fazla olan bir evcil hayvanınız varsa, kalori bakımından yaş mamayı tercih etmeniz, daha akıllıca olacaktır.

 

Evinizde beslediğiniz evcil hayvanınızın beslenmesi, son derece önem taşımaktadır. Günümüzde; çok çeşitli mamalar bulunmakla birlikte, kediler için en sağlıklı mamaların, bolca et içeren mamalar olduğu, tavuk vb. ürünlerin, evcil hayvanınızın sağlığını tehdit edebileceği bilinmektedir. Bu bakımdan; Quik gibi yıllarını bu işe adamış kişilerin bir araya geldiği bir markanın bünyesinde üretilen Quik Biftekli ve Sebzeli Kedi Konservesi, sindirimi kolay bir protein içeriğine sahip olduğundan, kedinizin bu mamayı seveceğini aşikardır.

Quik Biftekli Ve Sebzeli Kedi Konservesi

İçeriğinde; hayvansal proteinler ile A, D3 ve E vitaminleri bulunur. Yani yapısal anlamda da, bir o kadar zengindir. Quik biftekli ve sebzeli kedi konservesi; kedinizin 1 günde alması gereken tüm protein ve vitamin ihtiyacını karşılaması bakımından oldukça kullanışlıdır. Oda sıcaklığında saklanması gereken bu mamadan; kedinize, günlük 200-250 gr. olacak şekilde, günde 2-3 porsiyon olarak verebilirsiniz. Mama açıldıktan sonra ise; buzdolabında saklanmalı ve 48 saat içinde tüketilmelidir. İçeriğinde; sığır eti, çeşitli tahıllar, bitkisel proteinler, sığır eti aroması sığır jölesi, vitaminler ve mineraller içeren bu mama, kesinlikle yapay koruyucu içermemektedir.