arama

Reflex Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reflex Kedi Maması

Kedi mamaları, kedilerin beslenmesinde, büyümesinde ve yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmelerinde önemli bir role sahiptir. Kedi sahiplerinin de kedilerine en uygun mamayı tercih etmeleri gerekmektedir. Günümüzde de zaten kedi mamalarının da birçok çeşidi vardır. Kedi sahiplerinin de gerekli araştırmalar yaparak, evcil hayvanlarına en uygun mamayı seçmeleri gerekir. Ülkemizde de en çok tavsiye edilen mamalar arasındaki markalardan birisi de Reflex kedi mamalarıdır. Reflex kedi mamaları, kedilerin gelişimi için ihtiyaç duydukları tüm besin maddelerini karşılayacak şekilde üretilen bir mamadır. Kedi ve köpek beslenme uzmanları tarafından özel olarak tasarlanmış, formüle edilmiş bir mamadır. Tam ve dengeli bir besin kaynağıdır.

 

Türkiye’deki piyasada REFLEX KEDİ MAMASI 4 çeşide ayrılmıştır. Bunlar;

 

– Reflex Tavuklu, Renkli taneli Yetişkin Kedi Maması

– Reflex Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

– Reflex Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

– Reflex Tavuklu Yavru Kedi Maması

 

 REFLEX TAVUKLU, RENKLİ TANELİ YETİŞKİN KEDİ MAMASI

 

            Tüm yetişkin ırklar için, günlük beslenme ihtiyaçlarını gerekli şekillerde karşılamak üzere, özenle formüle edilmiş, içerisinde tavuk proteini barındıran ve tam ve dengeli bir beslenme sağlayacak bir şekilde üretilmiştir. Özellikleri, içeriği ve faydaları;

 

– Protein kaynağı olarak tavuk, tavuk unu kullanılmıştır.

– Zengin bir vitamin içeriği vardır.

– Bira mayası kullanılmıştır. Bunun nedeni sağlıklı bir deri ve tüylerin parlak olmasında bira mayasının faydalı olmasıdır.

– Doğanın bir mucizesi olan keten tohumu kullanılarak omega 3 ve 6 dengesi sağlanmıştır.

 

– Koku ve amonyak kontrolü sağlanmada ve besinlerin emilimini artırmak için Yucca bitkisi kullanılmıştır. Bu sayede hayvanların büyümesi, bağışıklık sisteminin de güçlendiği görülmüştür.

– Bağışıklık sağlayıcı B-Glukanlar ve bağışıklığı destekleyici bir ürün olan ve zengin bir maya kaynağı olan Citristim içermesi sayesinde bağırsaklar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

– İçindekiler: İşlenmiş hayvansal proteinler, buğday, mısır, buğday kepeği, hayvansal yağ, kurutulmuş şeker pancarı, tavuk ciğeri aroması, tuz, keten tohumu, bira mayası, taurin

– Protein oranı: %32

– Yağ oranı: %14

– Ham selüloz: %3

 

REFLEX TAVUKLU YETİŞKİN KEDİ MAMASI

 

             Reflex tavuklu yetişkin kedi maması, Reflex renkli taneli yetişkin kedi maması ile aynı özellikleri taşımaktadır. Aralarındaki tek fark birinin renkli tanelere sahip olmasıdır.

 

– Protein oranı: %32

– Yağ oranı: %14

– Ham selüloz: %3

 

REFLEX BALIKLI KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ MAMASI

 

             Reflex kısırlaştırılmış kedi maması, kısırlaştırılmış ve kilo almaya yatkın yetişkin kediler için üretilen bir mamadır. Bu tür kedilerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli uzmanlarda tarafından özel olarak tasarlanmış bir mamadır. Tavuk ve balık proteini içerir. Bunların dışındaki özellikleri yine diğer çeşitleri ile aynıdır.

– Protein kaynağı olarak balık unu kullanılmıştır.

– Protein oranı: %33

– Yağ oranı: %10

– Ham selüloz: %5

REFLEX TAVUKLU YAVRU KEDİ MAMASI

 

Yavru kedilerin gelişimi için üretilen bir mamadır. Gelişimlerini tam ve sağlıklı bir şekilde sağlayabilmeleri göz önünde bulundurulmuştur. Yavru kediler için tam ve dengeli bir besin kaynağıdır. Tavuk proteini içermektedir.

Reflex Kedi Maması

– Protein oranı: %37

– Yağ oranı: %20

– Ham selüloz: %3