arama

Reno Biftekli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reno Biftekli Kedi Konservesi

Kedilerin bakımında en çok önem verilen konulardan biri beslenmeleridir. Kediler, damak zevklerine önem veren hayvanlardır. Bu nedenle yemek seçtikleri ve her şeyi yemedikleri gözlemlenebilir. Fakat kedilerin dengeli beslenmeleri metabolizmaları için aşırı bir önem teşkil etmektedir. Çünkü vücutlarındaki bazı maddelerin üretilememesi ve eksik kalması onları birtakım rahatsızlıklarla mücadele etmek zorunda bırakabilir. Kedilerinizi beslerken seçtiğiniz mamalara çok dikkat etmelisiniz. Bazı mamalar kedinizin dengeli ve sağlıklı beslenmesi için uygun değildir. Bu tip mamalar kullandığınızda kediniz çeşitli sorunlar yaşayabilir.

 

Mama konusunda karar vermek için en çok zorlanılan hususlardan biri kuru mama ve yaş mama seçenekleridir. Kuru mamalar kedinizin diş temizliğine katkı sağlayarak dişleri için faydalı olur. Ancak yaş mamalar da kedinizin idrar yolu ve böbrekleri için çok faydalıdır. Eğer seçim yapamıyorsanız yaş mamanın içine biraz kuru mama karıştırarak kedinize verebilirsiniz. Fakat kedinizi kuru mama ile besliyorsanız kuru mamanın yanında mutlaka su da vermelisiniz. Kedinize verdiğiniz su; günlük içmesi gereken miktara uygun, taze ve temiz olmalıdır. Kedinizin bu suyu içtiğinden emin olmanız da gerekir. Çünkü eğer kediniz yeterli miktarda su içmezse idrar yolu ve böbrekleri ile ilgili birtakım sorunlar yaşayabilir.

 

Ayrıca kedinizi yaş konserve mamalarla da besleyebilirsiniz. Konserve mamalardan Reno Biftekli Kedi Konservesi kediler tarafından çok sevilerek yenmektedir. Bu konservenin içeriğinde; %4’ü sığır eti olmak üzere %40 oranında hayvansal besin türevleri ve et, şeker, tahıl ve mineraller bulunmaktadır. Bu besin maddelerini analitik olarak inceleyecek olursak mamanın içeriğindekileri şöyle sınıflandırabiliriz: %82 su, %3 ham kül, 0.2 mg iodine, 10 mg çinko (Bu çinko; çinko sülfat ve monohidrattan gelmektedir.), %9 ham protein, %5 yağ, 2,5 mg mangan, %0.3 ham lif, 25mg E vitamini ve 450 mg Taurin.

 

Taurin maddesi kediler için çok faydalı bir maddedir. Bu madde kedilerin üreme sistemi için de önemlidir. Kedilerin vücudu taurin maddesini üretir fakat vücutta üretilen miktar kedi için yeterli olmadığında dışarıdan destekleyerek kediniz için uygun taurin miktarını vücuduna almasını sağlamanız gerekir. Reno Biftekli Kedi Konservesi soslu, büyük parçalı sığır eti içeren bir kedi konservesidir. Yalnızca yetişkin kediler bu konserve ile beslenebilirler. Ayrıca bu konserve içerdiği vitaminler sayesinde kedinizin göz sağlığını korumasına yardımcı olur.

 

Ortalama özellikler taşıyan bir kedinin günlük mama ihtiyacı 400 gram mamadır. Bu miktarı kediniz için uygun şekilde ona verebilirsiniz. Dilerseniz iki öğünde 400 gram mama yemesini sağlayarak da kedinizi besleyebilirsiniz. Ancak kedilere verdiğiniz mamaların sıcaklıklarına dikkat etmeniz gerekir. Kedi mamaları mutlaka oda sıcaklığında kedilere servis edilmelidir. Özellikle konserveler gibi yaş mamalar paketleri açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdırlar. Ancak tekrar kedinize vermek için mamayı buzdolabından çıkardığınızda mama soğuk olacağı için bir müddet bekleyip mama sıcaklığının oda sıcaklığı seviyesine gelmesini sağlamanız gerekir. Çünkü kediler soğuk mamaları hiç sevmezler. Aynı zamanda mama paketi açıldıktan sonra buzdolabında saklıyor olsanız bile kedinizin bu mamayı en geç 2 gün içinde tüketmesi gerekir, aksi durumda mama bozulur ve çöpe atmanız gerekir.

Reno Biftekli Kedi Konservesi

Kedinizi beslemek için Reno Biftekli Kedi Konservesi tercih ettiğinizde bütçeniz de bu durumdan pek olumsuz etkilenmeyecektir, diyebiliriz. Çünkü bu kedi konservesinin fiyatı çok pahalı olmadığı için her bütçeye hitap edebilecek bir mamadır, denebilir. Yine de pahalılık ve ucuzluk durumu insanların bütçeleriyle de ilgili olarak göreceli kavramlar oldukları için bu konuda kesin bir yorum yapmak mümkün değildir.