arama

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi

Evcil hayvan beslemek insan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler yaratır. Stres azalması, bedensel olarak dengede kalmak ve günlük rutine karşı koruyucu özelliktedir. Evde kedi beslemek ise ‘bir nevi çocuk büyütmektir’ diye tabir edilir. Hayatınıza sevimli ama büyük bir sorumluluk ekliyorsunuz demektir. Beslenme alışkanlığı, tuvalet bakımı ve evde vakit geçirmesi bir evcil hayvanın öncelikleridir.

 

Beslenme konusundaki en önemli nokta uygun mamaları kullanıyor olmanızdır. Protein, vitamin ve mineralleri eksiksiz alması için mutlaka doğru ürünleri kullanmalısınız. Doğru mamanın tercih edilmemesi durumunda kediniz hem doymayacak hem de obezite sorunuyla karşılaşacaktır. Obezite ise kedilerin ömrünü kısaltan bir sorundur. Kediler bilindiği üzere doğası gereği hayvansal yağ ve proteinlere çokça ihtiyaç duymaktadırlar. bundan dolayı onlara hayvansal protein içeren mamalar vermemiz son derece önemlidir.

 

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi;

 

Rokus konserve kedi mamaları, en iyi bileşenler ve lezzetli etlerle hazırlanmış sağlıklı bir mamadır. Böylece kediniz Rokus mamaları sayesinde sağlıklı beslenmeleri için gerekli olan bütün besinleri ve vitaminleri alabilirler.  Kedinizin yaşı, boyutu, ırkı ve besinsel ihtiyaçları ne olursa olsun kedinizin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

 

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi Bileşenleri;

 

Et (En az %12 tavuk), kırmızı et (en az %4), hayvan menşeli yan ürünler, tahıl, vitamin ve mineraller. Analiz: Ham protein %6, yağ %4,5, ham kül %0.5, nem %81. Katkı maddesi/KG: Vitamin A 1600 IU, Vitamin D 140 IU, Vitamin E 10 IU, Taurin 300 mg, Demir 24 mg, Manganez 6 mg, Çinko 15 mg, Bakır 1 mg, Magnezyum 200 mg, Iyodin 0,3 mg, Selenyum 0,2 mg.

 

 

 

 

Faydaları;

 

 • Güçlü bir bağışıklık sistemi sağlar.
 • Günlük ihtiyaç duyulan protein ve vitaminleri almasını sağlar.
 • Dengeli vitamin ve mineral oranları sağlıklı kemik ve eklem gelişimini sağlar.
 • Sağlıklı beyin gelişimini ve yavrulardaki öğrenme yetisini destekler.
 • Dengeli oranlarda ve yüksek kaliteye sahip proteinler ile kedinizin ideal ağırlığa ulaşılmasını destekler.
 • Kaliteli ve sindirimi kolay içeriklerden oluşması sayesinde mamanın içerdiği besin maddelerinin vücuttan yüksek düzeyde emilimi sağlanabilmektedir.
 • Kedilerde uzun süreli tokluk hissi sağlar.

 

Kullanımı;

 

Mamayı kullanırken kedinin durumu ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Mamanın üzerindeki oranlara dikkat edilmeli ve mama ölçekli kullanılmalıdır. Eğer kediniz 8 haftalıktan büyük bir yavruysa ona haftada 4 porsiyona kadar (haftada 4 farklı gün)yaş mama verebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Açılmış konserveler hava ile temas etmeye başladığı an bozulmalar başlıyor. Bu yüzden kedinize verirken tabağına o öğünde yiyebileceği kadar yaş mama koymanız gerekmektedir. Bekleme süresi geçmiş konserve ürünleri zehirlenmelere sebep olmaktadır.

 

Markalar

 

Aynı içeriğe sahip olarak bir çok marka adı altında satışa sunulmaktadır. Petshop ve büyük marketlerden temin etmemiz mümkündür. Ön plana çıkan diğer markalar ise ; migliot, royal canin, matisse gibi markalar altında da satılmaktadır. Temin edilirken son tüketim tarihini kontrol etmek gereklidir. Belirtilen yerler dışında satın alınmamalıdır. Farklı işlemlere maruz kalmış, uygun ortamda muhafaza edilmemiş olabilmektedir. Fiyat bakımından da her bütçeye denk olduğunu söylememiz mümkündür. 410 gr konserve kutuları içerisinde satış işlemi gerçekleşmektedir.

Rokus Dana Etli Kedi Konservesi

Sahiplenme duyguları yükselebilmektedir. Bu neden ile bir kedi sahiplenirken, onun için elverişli koşulları karşılayabileceğimize inanmamız durumunda sahiplenmeliyiz.Onlarda insanlarla bir çok ortak noktaya sahiptirler. Kendi hayatımızda verdiğimiz bakıma ve beslenim koşullarına aynı şekilde önem vermek durumundayız. Açlık, tokluk gibi bir çok duyguyu yaşabilirler.Unutulmamalıdır ki, zamanla iyi bir dost yada sırdaş olabilirler. Bakışları ile konuşamasalar dahi, anlatmak istediklerini rahatlıkla anlatabilmektedirler. Beslenmelerinde ki kaliteyi artırmak içinde en uygun mama tercihini yapmak için araştırma içerisinde olmamız gereklidir.