arama

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ürün Bilgisi Hakkında ;

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

Kendi alanında ödül almış Royal Canin ürünleri, hazırladığı bu mamayla da kedi sahiplerinin tercihi olmuştur. Evcil hayvanlarının hemen alışması, severek yedikleri ve bu mama dışında başka mama yememeleri günlük besin ihtiyacının %80 ini karşıladığını ve tam destekli zengin besin içerikleriyle üretildiğinin göstergesidir. Karbonhidrat oranı az , protein oranı yüksek olan bu mama içeriğinde hassas kedilerin ve gelişim evrelerini gerektiği gibi atlatamayan kedilere özel üretilmiştir. Mama içeriğindeki gıdalar tamamen kas kütlesinin korunması ve kondisyon sistemini korumak için hazırlandığı görülmektedir. Kas kütlesinin korunmasıyla beraber bağ dokularındaki güçlenmeyi sağlayan L-karnitin içeriğiyle ürünün en önemli özelliği denilebilir.

 

Gelişimini tam anlamıyla sağlayamayan kediler bazı sağlık sorunları yaşarlar, yaşıtlarına göre daha küçük, daha zayıf ve daha çelimsiz hale gelirler. Kas dokusu ve kemik sistemi, eklemlerin yenilenmesi için Royal Canin’in bu ürünü uzman veterinerler tarafından göz önünde tutularak üretime sunulmuştur. Ödül alan bu kedi maması tüketicileri tarafından memnun kalma göstergesi olarak Royal Canin’in resmi sitesi üzerinden yorumlarını ve teşekkürlerini iletmişlerdir. Evcil hayvan sahipleri ürünü daha detaylı incelemek isterlerse resmi internet siteleri üzerinden ürünleri görebilir, tüketici yorumlarını okuyabilir, sipariş verebilirler.

 

1 yaş üstü yetişkin kediler için günlük besin desteği olarak da kullanımı tavsiye edilir. Diğer Royal Canin ayrıcalığı ise ırklara göre kedilerin besinleri dikkate alınarak hazırlanan içeriğinde özellikle kas kütlesinin korunması, enerjinin yağa dönüşmeden vücuttan atılmasını sağlayan besin bileşenlerinden oluşmaktadır. Kalp ve damar fonksiyonlarının sağlıklı ve güçlü yapısını koruma, ağız ve diş sağlığının korunmasından da destekçi olmuştur. Irklara göre belirlenen kedilerin ağız yapılarına göre ürettiği mama şekli taneli ve kroket şeklindedir. Kolaylıkla sindirimi ve emilimi sağlarken kedilerde tokluk hissini yaratmaya sebep olmuştur.

 

 

 

 

 

British Shorthair Kedi Irkı ;

Bu ırklardan biri olan British Shorthair dünyadaki bilinen özel kedilerdir. Günlük besin ihtiyaçları diğer kedilere göre farklı olmakla beraber tükettiği besinlerde seçicidirler. Bu kedi sahipleri; kedilerinin kalın ve esnek derileri, sık tüy yapıları, dar ve basık çene yapıları, uzun görünümlü boyları diğer kedilerden görsel olarak farklılık gösterdiğinin bilincinde olması nedeniyle kedi mamalarını özel olarak seçip almaktadırlar. Bu nedenle Royal Canin mamasının şekil itibariyle bu kedi ırkına özgü oluşturduğu tanecikli ve kroket şekilleri rahatlıklı çiğneyerek kırıp yemelerini sağlar.

 

Mamanın İçeriği ve Kullanılan İçeriklerin Etkileri ;

 

Kümes hayvanı etleri, pirinç, bitkisel proteinler, hayvansal yağlar, mısır, mısır gluteni, bitkisel ve meyve lifleri, zengin hayvansal proteinler, hindiba otu, mineraller, balık, balık yağı, balık unu, soya yağı, kurutulmuş maya, hodan yağı, kabuklu deniz hayvanları, kadife çiçeği özü, sterilize edilmiş kıkırdak, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, iyot, bakır, manganez, çinko, selenyum, koruyucular, antioksidanlar, protein, yağ, kül, diyet lifleri, L-karnitin, kalsiyum, fosfor, LİP, potasyum sorbat, propil.

 

-Kas kütlesi oluşuma destekçi.

-Bağ dokularının güçlenmesinde etkili.

-Hücre yenilenmesi ve yapısının korunması.

-British Shorthair kedi ırkına özel olarak üretilmesi.

-Kalp fonksiyonları ve damar yolları için hazırlanmış besin bileşenleri.

-Kalın deri yapısı korunurken, tüy kökleri gözeneklerinin parlak görünüm alması.

-Ağız ve çene yapısına özel olarak şekil verilmiş mama taneleri ve kroketleri.

-Enerjinin yağa dönüşmeden dışarıya atılmasında etkili protein besinleri.

-Genel olarak diyet kontrolü altında beslenen British Shorthair özel ırkının ideal kilosunun korunması için L-karnitin ve LİP gıdalarının kullanılması.

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

Kedilerin kilosuna ve günlük besin tüketim durumlarına göre örneğin ; 3 kilogram olan kedilerin yiyeceği mama miktarı 45 gram olmalıdır.