arama

Şampiyon Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Şampiyon Kedi Maması

Kedilerimiz bizler için çok değerlidir. Değer verdiklerimizi ise korumak isteriz. Fakat çoğu zaman nasıl koruyabileceğimiz hakkında fikrimiz olmayabilir. Kediler söz konusu olduğunda başlıca koruma yöntemlerinden biri de iyi beslenme olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedileri diğer canlılardan ayıran bir özellik de beslenme alışkanlıklarıdır. Diğer canlılara nazaran günde 3-4 öğün mamaya ihtiyaç duyabilirler. Sağlık açısından sadece yeme sıklığı önemli değildir. Mamanın niteliği de çok önemlidir. Nitelikli mama tercihi en zor konuların başında gelir. Birbirine rakip olan bir çok mama markası arasından doğru olanı seçmek çoğu zaman kafa karıştırıcı bir süreçtir. Nitelikli kedi maması markalarından birisi de Şampiyon’dur. Şampiyon Türkiye’de ve yurtdışında bir çok noktada satılan bir markadır. Uluslararası düzeyde müşteri portföyüne sahiptir. Sadece kedi değil balık, köpek gibi diğer canlılar için de besin ve mamalar üretmektedir. Vitamin ve mineral içeren takviye besinler de ürün yelpazesinde yer almaktadır. Tüketicinin güvenebileceği bir marka olarak ön plana çıkmaktadır. Bilinirliği yüksektir. Peki, Şampiyon kedi maması diğerleri ile karşılaştırıldığında nasıl niteliklere sahiptir?

 

Şampiyon kuru mamaları 8 önemli nitelik içermektedir. Bunlar şu şekilde belirtilmektedir: kaliteli hammadde, hayvansal protein, güçlü bağışıklık sistemi, tam ve dengeli beslenme, renklendirici içermeme, özel tane yapısı, taze içerik ve esansiyel yağ asitleri olarak tanımlanan omega 3 ve omega 6 yağ asitleridir. Şampiyon kedi mamaları kedilerinizi bir çok yönden güçlü kılarken sağlıklarını da korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Şampiyon kedi mamaları ile kedileriniz sağlıklı deri ve güçlü tüylere sahip olurlar. Bunun yanında sağlıklı kemik ve diş yapısı için gerekli maddeleri içerirler. Kedilerinizin hareket kabiliyetlerini destekleyerek güçlü adale sistemine sahip olmalarını sağlarlar. Sağlıklı sindirim sistemi ile vücutlarında faydalı bakterileri barındırabilirler ve sindirimleri daha kolay gerçekleştirebilirler. Bir amino asit olan taurini içeren mamalar sunarlar. Amino asitler yaşamın temel taşı olarak tanımlanmaktadır. Şampiyon mamaları keten tohumu içerirler. Böylece tüy dökümünü azaltırken tüy yumaklarının sindirimini kolaylaştırırlar. Kedilerinizin üriner sisteminin sağlıklı olmasını sağlarlar. Böylece idrar yolarında oluşabilecek taşları engellerler.

 

Şampiyon kedi mamaları kuru ve yaş olmak üzere iki kategoride sınıflandırılmaktadır. Kuru mamalar, yavru, yetişkin kilolu, kısırlaştırılmış ve ileri yaş olarak ayrılmaktadır. Yaş mamalar ise yavru ve yetişkin olarak alt gruplara ayrılmaktadır. Bunun nedeni kedinizin her yaş döneminde farklı beslenme gereksinimleri olmasıdır. Yaş dönemine göre belirleyeceğiniz mamalarla doğru tercihler yapabilirsiniz. Kediler genellikle protein ağırlıklı bir beslenmeye ihtiyaç duymaktadır.

Hepimiz evlerimizdeki atık yemekleri hayvanlara vermekten hoşlanabiliriz. Ama bu yemekler çoğu zaman kedilerin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri içermemektedir. Devamlı olarak atık yemeklerle beslenen hayvanlarda sağlık problemleri görülebilmektedir. Bizim ihtiyacımıza uygun olan her yemek kedimizin de ihtiyacına uygun olacak anlamına gelmemektedir. Bu yüzden kedi mamaları kedilerin sağlığı için hayati önem taşıyabilmektedir. Kedi sahiplerinin yakinen bildiği üzere kediler çoğu zaman yemek ayırabilmektedirler ve her yemeği yememektedirler. Onları faydalı bir mamaya alıştırmak bu noktada zor bir hal alabilmektedir. Bunun çözümü ise aslında oldukça basittir. Onların dillerinden anlamamız çok önemlidir. Sanki bir alışkanlık kazandırıyormuşçasına yavaş yavaş yeni mamaya geçilmelidir. Onlara sevgi ile yaklaşılmalıdır. Zorlamalardan kaçınılmalıdır.

 

Şampiyon internet sitesinde doğru mama seçimine yönelik yönlendirici bir anket bulunmaktadır. Bu anketi uzman veterinerler hazırlamaktadır. Kedinizle ilgili burada sorulan sorulara cevaplar vererek doğru Şampiyon kedi mamasını belirleyebilirsiniz.

Şampiyon Kedi Maması

Şampiyon üretim tesisleri ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi, ISO 22000:2005 gıda güvenliği yönetim sistemi gibi uluslararası geçerliliğe vakıf olan sertifikalara sahiptir.