arama

Sanabelle Adult Alabalıklı Yetişkin Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sanabelle Adult Alabalıklı Yetişkin Kedi Maması

Ev koşullarında yetiştirilen evcil hayvanların , doğal besin ve gün içerisindeki güneş ışınlarından diğer canlılara göre fazla yararlanamadığı için besin tüketimleriyle bu ihtiyaçlarını karşılaması sağlanır. Örneğin; güneş enerjisinden yararlanamayan yavru kedilerin, vücutlarına aldıkları keten tohumu besininin tüketimi ile ihtiyacı olduğu toksinleri bünyesine almış sayılmaktadır. Bu durumlar göz önüne alındığında, evcil hayvanların günlük besin ihtiyacını tam ve dengeli olmasını istiyorsak seçeceğimiz gıda takviyeleri ve kuru, yaş mamaların içeriğine özen gösterilmesi önemlidir. Doğal ortamından uzak canlıların , gelişimleri ve sağlıkları için bu faktörler göz önünde tutularak onların besin ihtiyaçlarını karşılarken büyümelerine yardımcı olmak amaç haline gelmelidir.

 

Ürün Detayları ;

 

İçeriğindeki alabalık besinli zengin ve lezzetli protein içeriğiyle yetişkin kedilerin zamanla yavaşlayan gelişimi ve duyularındaki durağanlıkları canlı tutmak adına %65 oranında balık içeriğiyle hazırlanmıştır. Vitamin deposu olarak bilinen bazı besin bileşenleri bünyelerinde E ve C vitaminleri ile desteklenerek sağlıklı hücrelerin korunması ve yeni yapısının oluşması amaçlanmıştır. Böylelikle yetişkin kedilerdeki yaşlılık evresini geciktirdiği görülmektedir. Sıkı kalite kontrolünden geçmiş, zengin içerikli tam besin destekli maddeleri içerir.

 

Sadece kurutulmuş kümes hayvan eti ve yumurtası ile kalmayıp kaliteli balık türleriyle desteklenmiştir. Alabalığın içeriğindeki omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile kas gelişimini kontrol altına almak amaçlanmıştır. GDO’lu maddeler içermez. İçeriğinde renklendirici ve koruyucu maddeler yoktur. Tamamen doğal taze balık etleriyle ve besin bileşenleriyle hazırlanmıştır.

 

Mama İçerisindeki Besinler ve Bu İçeriklerin Etkileri Nelerdir ?

 

Mısır, arpa, kanatlı eti, hayvansal yağ, alabalık, kurutulmuş karaciğer, hidrolize ve sterilize et, kurutulmuş kıkırdak, et, toz yumurta, selüloz lifleri, pancar posası, keten tohumu, balık yağı, kurutulmuş maya, kurutulmuş kızılcık, potasyum klorür, yaban mersini, midye, midye tozu, midye özü, hindiba, kurutulmuş kadife çiçeği, kurutulmuş yucca özü.

 

-Hücrelerin korunması ve erken yaşlanmayı önlemek için E ve C vitaminlerinin bulunması.

-Evcil hayvanlara su tüketim alışkanlığı kazandırmak için üriner besin içeriği.

-Böbrek kumu oluşumunu ve böbrek taşı oluşumunun önüne geçmek için midye tozu.

-Deri canlılığı ve parlak tüyler için omega 3 ve omega 6 yağ asitleri , çinko ve bakır ilavesi.

-Hastalıklara karşı direnç göstermesi için bağırsaktaki verimli bakterilerin beslenmesi için hidrolize ve streilize et ürünleri.

-İçeriğindeki kurutulmuş sebze ve meyve lifleri ile eski tüylerin yumak halini almasını ve tüy dökümünün önüne geçilmesi.

-Sindirim sisteminin güçlenmesi ve emilimini arttırmak için yaban mersini ve midye besin ilaveleri.

-Yucca bitki özü ile dışkı kokusunun azalması , yaban mersiniyle katı dışkı atımında yardımcı olarak ishalin önüne geçilmesi.

-Güçlü vücut kondisyonu ve kas gelişimi için alabalık içeriğiyle yağın depolanmadan enerjiye dönüşmesinde destekçidir.

-İçeriğindeki vitaminler ve protein destekli besin kaynaklarının göz sağlığı ve görme fonksiyonları için etkiliyken aynı zamanda yetişkin kedilerin zamanla duyularındaki yavaşlama ve pasifliği azaltmak.

Sanabelle Adult Alabalıklı Yetişkin Kedi Maması

– Yetişkin kedilerde gelişim evrelerini tamamladıkları için , son evrelerde yaşa bağlı olarak yaşlılık nedeniyle bazı sağlık sorunları ortaya çıkar. Bunlardan biride görme yeteneğinin azalmasıdır. Bunun önüne geçmek için alabalık içeriğindeki yağ asitleri ve vitamin kaynaklarıyla korunması amaçlanmıştır.

-İçeriğindeki keten tohumu besin bileşeniyle evcil hayvanların doğal ortamdan alamadıkları güneş ışınlarındaki toksinleri , bu besin bileşeni ile bünyelerinde barındırarak günlük ısınma ve ışın ihtiyacını karşıladığı görülmektedir.

-Kadife çiçeği özü ile tüy köklerinin deride daha sağlam yapıda uzaması ve tüylerin dökülmesini azaltacak oranda yeni tüylerin çıkmasını ve hızlı uzamasını sağlar. Tüylerdeki ipeksilik ve parlaklığı sağlayan temel besindir.