arama

Sanabelle Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ürün İçeriği Hakkında ;

Sanabelle Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Gelişim evrelerini atlatmış 12 ay ve üstü kedilerin kısırlaştırıldıktan sonra alacağı kilonun önüne geçilmesi ve ideal kiloyu koruma amaçlı olarak düşük karbonhidratlı ve %85 protein destekli mama içeriği bu kedilerin günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretilmiştir. Kilo alma eğilimli olan operasyon geçirmiş evcil kedilerin metabolizmasının hızlanmasını ve yağların depolanmadan enerji olarak dışarıya atılması göz önüne alınarak uzman veteriner hekimlerce hazırlanmış içeriğiyle tam destekli protein deposudur. Sebebi ise; kısırlaştırılış canlılar belli bir süreden sonra eski aktifliğini kaybeder, yavaşlar bu yüzden içeriğindeki enerji yapan ve karbonhidratlı gıdaların besin bileşenlerinin oranı azaltılmıştır.

 

%0 tahıl oranı ile yüksek enerjili besinlerin ilavesi azaltılmıştır. Tavuk eti ve kanatlı hayvan ürünleri mamanın içeriğine zengin içerikli besinlerle protein oranını %85 yaparak, hayvansal yağlarla ek gıda takviyesiyle lezzetini arttırmıştır. İçeriğindeki zengindir. Sebze ve meyve lifleri ile hassas kedilerin alerjik reaksiyonunun önüne geçilmesini sağlarken, et tüketimini daha çok tercih eden kediler için vazgeçilmez bir tat halini aldığı gözlemlenmiştir.

 

Tavuk etinin yanında ek besin desteği olarak balık yağı ve yan ürünlerinin eti kullanılmıştır. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri içerirken, keten tohumuyla birlikte bazı ev ortamında ki kedilerin gün ışığından yararlanma oranı azaldığı için, kemik gelişimi ve metabolizma canlılığını arttırandır. Bu güneş ışınlarının etkisini , omega 3, omega 6 ve keten tohumu bileşenlerinden karşılamaktadır. Bu yağ asitleri aynı zamanda ipeksi, parlak tüylere kavuştururken eski tüylerin yumak oluşumunu engeller ; esnek deri ve canlılığını kazandırarak tüy köklerini güçlendirerek dökülmesini engellediği görülmüştür.

 

Koruyucu ve renklendiricilerden , katkı maddeleri kesinlikle ürün içeriğinde kullanılmamıştır. Tamamen doğal ve taze besin içerikli olan Sanabelle Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması böylelikle taze besin özlerinden ürün içeriğini oluşturduğu görülmektedir. Örneğin; yucca özü, hindiba, kadife çiçeği, midye, mineraller, vitaminler vb.

 

 

 

Yetişkin kedilere özel dengeli ve tam destekli mama içeriğiyle enerjili gıdaların düşük miktarda olması, obez olan kedilerin diyetlerine yardımcı olmak amaçlı doğal taze sebze lifleriyle kilo kaybına yardımcıdır. Olurken ideal kilonun yakalanmasını sağlamada yardımcı destektir. Buna bağlı olarak kas sistemi, eklemler, sindirim sistemi, dolaşım sistemi, vücut kondisyonu ve kemiklerin gelişimine katkı sağlayan protein ağırlıklı ürün çeşididir.

 

Mamanın İçindeki Besinler ve Besin Bileşenleri Nelerdir?

 

Patates, nişasta, kümes kanatlı hayvan etleri, patates unu, tavuk eti, tavuk yağı, tavuk unu, patates proteini, protein, karaciğer, kurutulmuş karaciğer unu, selüloz, elyaf, pancar küspesi, bezelye, keten, balık eti, balık unu, balık yağı, kurutulmuş maya, kurutulmuş yaban mersinidir.Midye, midye unu, kurutularak öğütülmüş hindiba otu, kurutulmuş kadife çiçeği, avize çiçeği özü, ham protein, yağ, sebze ve meyve lifi, ham kül, kalsiyum, fosfor, manganez, kızılcık otu, yucca özü, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, bakır, taurine, antioksidanlar, magnezyum, patates gevreği, potasyum klorit, kurutulmuş böğürtlen, mavi böğürtlen, amino asit, frukto oligo, sakkaritler, kurutulmuş bütün yumurta, vitaminler, mineraller, soya proteini.

 

Kullanım Şekli ve Miktarı;

Sanabelle Sterilized Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kediler için günlük besin ihtiyaçlarına göre gün içerisinde kaplarının bir defa doldurulması , gün boyunca besin ihtiyaçlarını karşılamada yeterli miktardır. 4 günlük alışma evresinde kedilerin sevdiği diğer besinlerle verilmesi tavsiye edilir. Mamanın zengin içeriğinden kaynaklı ambalaj üzerindeki besin tablosu dışına çıkıldığında kilo kaybına yardımcı olmak yerine canlıların kilo almasına sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle kedilerin yaşına, kilosuna,günlük hareketine göre 1 porsiyon gün boyunca yeterli olacaktır.