arama

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

Bakımı köpeklere göre oldukça kolay olan evcil kediler, çoğu zaman evdeki sessiz ve zararsız arkadaşlarımız olmaktadır. Uykusuna ve yemeğe düşkün bu evcilleştirilmiş hayvanlar, eğer gelişim çağındaysa oyun oynamaya meraklı olurlar. Ayrıca her türlü yemek kokusuna olan ilgilerini, küçük burunlarını ve patilerini yemeklere batırarak gösterebilmektedirler.

 

İngiltere’nin Bristol Üniversitesi Antrozooloji Enstitüsü kurucusu olan ve aynı zamanda Kedi Algısı adlı kitap yazan John Bradshaw, kedilerin 3-8 haftalıkken insanlarla dostane ilişkiler kuramamaları durumunda, hayatının geri kalanını vahşi bir kedi olarak sürdüreceklerini ileri sürmüştür.

 

Kedilerin Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Karşılaştırma yapmak gerekirse, kedilerin bakımı köpeklere göre kolay ancak balık veya kuşlara göre zordur. Kediler, kuş, kafes ve akvaryum hayvanları gibi evde yalnız kalabilen hayvanlardır. Tuvalet ihtiyacını evin bir bölgesine yerleştirilen kuma yapabilmesi ve kabında maması bulunduğu sürece yeme ihtiyacını kendisinin gidermesi gibi nedenlerden dolayı, evcil hayvan beslemek için kediler tercih edilmektedir. Ancak aynı evin paylaşıldığı bu evcil hayvanların ihtiyaçlarının giderilmesi ve sağlığının korunması sorumluluk sahibi kişilerce üstlenilmektedir. Kedilerin belirli dönemlerde tüy problemleri olmaktadır. Bunun dışında düzenli olarak veterinere götürüp, sağlık kontrollerinin ve gerekli aşılarının düzenli olarak yaptırılması gerekmektedir.

 

Kedinin ihtiyaçlarının göz ardı edilmesi gibi durumlarda sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Örneğin; içme suyu temiz ve taze olmalıdır. Bayatlamış su ya da evsel atık ya da kirlerin içine düşmüş suların içilmesi, evcil hayvanın bakterilerden etkilenerek sağlığının bozulmasına neden olabilir. Su soruna getirilen çözüm ise, elektrik ile çalışan su kaplarıdır. İçme suyunun kirlenmesini önler ve devridaim sistemi ile suyun tazelini korumaktadır.

 

Tuvalet için hazırlanan kumunun düzenli olarak değiştirilerek temiz tutulması da bir diğer önemli konudur. Kediler, tuvaletlerini yapmadan önce kumu eşeleyerek temiz bir alan aramaktadırlar. Temizlenmemiş kuma tekrar tuvaletini yapmak istemediğinde, ihtiyacını evin herhangi bir noktasında giderebilir. Bu da evin temizliğini ve evde yaşayan bireylerin sağlığını tehdit eden bir unsur olmaktadır.

 

Kedilerin Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kedilerin yeme alışkanlığı düzenlenmesi, sahibinin yardımıyla gerçekleşmektedir. Kedi sahiplerinin gün içerisinde işte olmaları nedeniyle, mama kabını hep dolu bırakmaları, kedinin her istediğinde mamasını istediği ölçüde yeme özgürlüğünün verilmesi anlamına gelmektedir. Bu şekilde beslenmeye alışmış olan kedilerin doyumsuz ve mama kapları boşaldığında saldırgan olmalarına yol açmaktadır. Ayrıca mama kabı hiç boş kalmayan kedilerin, dengeli beslenememeleri nedeniyle obezite sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle yetişkin kedilere ağırlığına uygun oranda ve günlük 6-7 saatte bir kez mama verilmesi önerilmektedir.

 

Önerilen Mamalar;

 

Evde pişen yemek artıkları yerine hazır mamaların tercih edilmesi, onların sağlıkları için gerekli olan protein ve vitaminlerin dengeli olarak karşılanmasını sağlamaktadır. Hazır mamalarda kurutulmuş et, balık, tavuk ve türevleri ve protein, vitamin ve minarelerle zenginleştirilmiş zengin içerikleri bulunmaktadır.

 

            Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi yetişkin kediler için üretilen, bu yaş aralığında kedinin ihtiyacı kadar vitamin ve protein içeren yaş konserve mamadır. Daha az hareketli olan yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu maddeler, yavru kedilere göre daha azdır. Tahılsız olan bu mama, %100 et ve et ürünü olarak tavuk eti ve tavuk ciğeri içermektedir. Kalsiyum, karbonat ve E vitamini ile desteklenerek üretilmiştir.

 

Sapphere ürünleri %100 tahılsız, renklendirici ve koruyucu içermemektedir. Marka, mamalarının insan yiyeceği gibi tüketilecek kalitede olduğunu belirterek, sağlıklı yiyecekler konusunda kedi sahiplerine güven vermektedir.

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

Markanın ton balıklı ve karidesli, tavuklu ve tavşanlı, sadece tavuklu ve ton balıklı ve kalamarlı konserve mama çeşitleri bulunmaktadır.