arama

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

Kedi beslenmelerine bakıldığında kedi mamalarında olması gereken içeriklere rastlarız. Bu içerikler kedilerin sağlıklı bir gelişim geçirmeleri ve metabolizmalarının güçlü olması sağlar. Aynı zamanda dirençli bir yapıda olmalarına yardım eder. Kedi beslenmesi hakkında bilgisi olanlar kediler için gereken besin ve besin değerlerin önemini bilir. Örneğin bir kedi mamasında olmazsa olmaz üç şey vardır. Bunlar proteinler, mineraller ve vitaminlerdir. Bu üç içeriğinin herhangi biri eksik olduğunda vücut tam olarak görevlerini yapamaz. Çünkü protein vücudu onarmak ve koruma görevini, mineral vücuda direnç kazandırmayı, vitamin ise vücudu daha iyi hale getirmek için uğraşırlar. Bu içerikler bir üçlü işkembenin ayakları gibidir. Bir olmadan diğerleri vücuda tek başlarına ayakta tutamazlar.

 

Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesine bakıldığında bu üç içeriliğe de sahip olduğu görülür. Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesi sağlıklı kedi isteyen kedi sahiplerinin alması gereken bir mamadır. İçerisinde kaliteli ve kedi için yararlı besin ve besin değerleri mevcuttur. Ayrıca kedi vücudu, sağlığı için diğer başka besinlerde bulunmaktadır.

 

Kedi beslenmesine bakıldığında et besininin önemli bir yeri olduğu görülür. Çünkü aslan ile aynı aileye mensup olan kediler tıpkı aslanlar gibi etçil canlılardır. Her ne kadar onları evcilleştirip tahıl yemeye de alıştırsak da o hala genlerinde bir etçildir. Bu yüzden et ağırlıklı olarak beslenmesi gerekir. Tahıl oranı ise ya çok az ya da hiç olmayacak. Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesi içerisinde bol miktarda et içeriğine sahip bir konserve mamadır. Ayrıca herhangi bir tahıl içermez. Et olarak ton balığı ve karides kullanılmıştır. Et türü olarak balık eti kedi beslenmesi için önerilen bir et çeşididir. Çünkü içinde var olan Omega 3, Omega 6 ve protein vücut için son derece önemlidir. Omega 3 ve Omega 6 kalp, göz, sinir sistemi, bağışıklık sistemi için yararlı içeriklerdir. Ayrıca yaraların erken iyileşmesini sağlar. Uzmanlar tarafından da tüketilmesi önerilen içeriklerdir

 

Başta da söylediğimiz gibi protein, mineral ve vitamin kedi beslenmesinde önemli olan üç besin değeridir. Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesinde bu içeriklere bakıldığında protein miktarının %15, mineral olarak kalsiyum, vitamin olarak ise E vitaminin kullanıldığını görürüz. Öncelikle protein miktarı iyidir. Çünkü bir kedi mamasında en az %7,5 ile 12 arsında protein miktarı olmaktadır. Bu yüzden Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesi protein bakımından zengin olduğunu söyleyebiliriz. Protein vücudu için koruyucu ve onarıcı görevini üstlenen bir içeriktir. Hücreleri yeniler, onarır. Aynı zamanda vücudun enfeksiyon kapmasını engellemek ve vücuda giren mikropların yer edinmemesi için antikorlar üretir. Bu yüzden önemli bir içeriktir.

 

Mineral olarak kullanılan kalsiyum kedilerin kemik ve kas gelişimi için gerekli olan bir içeriktir. Kedilerin eklem ve kemik ağrılarını çekmelerini önlemek için kullanılabilir bir içeriktir. Vücuda direnç verir. Vitamin olarak kullanılan E vitamini ise kedinin deri, tüy gelişimine katkı sağlar. Daha parlak ve daha sağlıklı bir deri ve tüy sağlar. Ayrıca hücreleri yenileyerek kedinize yararlı olur.

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesi renklendirici veya koruyucu katkı maddesi içermeyen %100 gerçek etten yapılmış, tahılsız bir kedi konserve mamasıdır. Kedinizin ihtiyacı olan proteinin sağlamakta, sağlıklı ve iyi görünümlü bir kedi oluşmasını sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır. Sağlıklı kemik, kas, sindirim oluşmasını sağlar ve vücuda mikropların zarar vermesini engellemeye çalışır. Bu yüzden Sapphere ton balığı ve karidesli kedi konservesini alıp kedinize verebileceğiniz bir mamadır.