arama

Schesir Jelly Ton Balıklı Ve Levrekli Pouch Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Jelly Ton Balıklı Ve Levrekli Pouch Kedi Konservesi

Schesir Jelly Ton Balıklı Ve Levrekli Pouch Kedi Konservesi

Evde kedi bakımı yapmak herkesin başarabileceği bir şey değildir. Bir çocuk kadar olmasa da onlar da sorumluluk almayı gerektirirler. Çünkü onlar da bebekler gibi dertlerini anlatmaktan yana acizdirler ve onların ihtiyaçlarını karşılayıp dertlerini anlamak tamamen bize düşmektedir. Eğer evde kedi bakıyorsanız bu sorumluluk bilincine erişmiş bir insan olmalısınız. Tabi tek şart sorumluluk değildir. Bunun için yeterince zamanınızın olup olmadığı da önemlidir. Çünkü onların günlük ihtiyaçları vardır ve bunların karşılanması için birisine ihtiyaç vardır. Bu birisi eğer sizseniz sizin de bu iş için yeteri kadar vaktiniz olması lazımdır. Eğer kedileri seviyorsanız ve onlara bakmak için yeteri kadar zamanınız varsa bu durum zaten size iş gibi değil eğlenceli bir hobi olarak görünecektir.

 

Özellikle çalışmayan insanlar zaten evcil hayvanlara hobi olarak bakarlar. Çünkü hayvanları onlara arkadaş gibi olurlar ve onlarla ilgilenirken zamanın nasıl geçtiğini anlayamazlar. Siz hayvanları sevdikçe onlar de sizi sever ve sizinle vakit geçirmekten, oyun oynamaktan çok hoşlanırlar. Özellikle yavru bir hayvan sahiplendiyseniz, onun büyüttüğünüzde sizi annesi olarak görür ve size sonsuz bir şekilde bağlanır. Bu bağ çok güçlü bir bağdır, küçücük bir kedi bile olsa size karşı gelebilecek her hangi bir tehlike farkettiğinde adeta kaplan kesilir. Çünkü siz onun ihtiyacı olan her şeyi ona vermişsinizdir. Onun ihtiyacı olan çok fazla şey de yoktur aslında. Karnını doyurmak, oyun oynamak, sağlık kontrolleri ve biraz da sevgi onun için yeter de artar bile.

 

Kedinizi beslemek için doğru ve kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Bu tercihiniz onun gelişimi için son derece önemlidir. Kediniz için mama seçimi yaparken fiyatının uygun olmasına değil kalitesine daha çok önem vermelisiniz. Çünkü kalite onun sağlığı için çok önemlidir. Bazı mamaları ucuz diye almak istersiniz ama bunlar kedinize zarar bile verebilir. Hem yeteri kadar vitamin alamamış olur he de çok sağlıklı olmadığı için kedinize dokunabilir, alerji yapabilir. Bu nedenle mama seçimi yaparken kedinizin bünyesine uygun olan mamalar almalı ve bu mamaların da son derece kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Kalite demek her zaman çok para vermek değildir, gayet uygun fiyata alabileceğiniz çok kaliteli mamalar da vardır. Schesir Jelly Ton Balıklı ve Levrekli Pouch Kedi Konservesi bu alternatiflerden biridir. Bu mamayı hiç tereddüt etmeden kedinize yedirebilirsiniz. Zaten kedinizin en çok sevdiği yiyeceklerden biri balıktır, içeriğinde balık olan bir yiyeceğin kokusunu alır almaz üzerine atlayacaktır. Bu mama ile beslendiğinde hem sağlıklı bir kediniz olacak hem de mutlu olacaktır. O mutlu olduğunda bu mutluluğunu size olan sevgisi ile yansıtacak ve bu durum da sizi fazlasıyla mutlu edecektir.

Schesir Jelly Ton Balıklı Ve Levrekli Pouch Kedi Konservesi

Yani kedinizi beslerken, içinde ne olduğunu bilmediğiniz mamaları onlara yedirmemeli, tanımadığınız, güvenmediğiniz markaları satın almamalısınız. Aldığınız mamaların kalitesi ve yeterle besin değerine sahip olup olmaması onlar için çok önemlidir. Aslında çok basit düşünülebilir, nasıl siz kalitesiz şeyleri tüketmek istemiyorsanız, kedinizin de tüketmesine izin vermemelisiniz. Onun da sizden bir farkı yoktur, o da bir candır çünkü. Siz nasıl her şeyin tazesini, güzelini, lezzetlisini, kalitelisini tüketmek istiyorlar ve bundan daha çok hoşlanıyorsanız, aynı şey kediniz için de geçerlidir. Üstelik sizin seçme şansınız vardır ama onun böyle bir şansı yoktur. Siz önüne ne koyarsanız onu yemek zorundadır. Bu nedenle evde kedi bakmak istiyorsanız önce bu empatiyi kurmayı bilmelisiniz.