arama

Schesir Soslu Ton Balıklı ve Levrekli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Soslu Ton Balıklı ve Levrekli Kedi Konservesi

Schesir soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesine bakıldığında kediler için önerilebilir bir kedi maması olduğu görülür. Hem içerik bakımından zengin hem de kullandığı besinler ve besin değerleri kediler için uygun olarak hazırlanmış bir konserve mama olduğunu göstermektedir. Schesir soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesi sağlıklı ve dirençli, bağışıklığı kuvvetli kedilerin olması için özel olarak hazırlanmış bir kedi konserve mamasıdır. Bu yüzden kullanılması önerilebilir. Peki, Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesi neden kediler için uygun bir mama olduğunu açıklarsak öncelikle mamanın içerdiği besinlere, besin değerlerine ve kediler için yararlarından söz etmek gerekir.

 

Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesinin kedi beslenmesi için önemli bir konserve mama olmasında öncelikle kullandığı besinler gelmektedir. Her kedi sahibi bilir ki et kedi beslenmesinin olmazsa olmazları arasındadır. Çünkü etçil bir canlı olan kediler; aslan, jaguar ve çitayla aynı aileye mensup bir canlıdır. Her ne kadar boyu küçük ve evcil bir canlı olsa da derinlerinde hala evcil olmadan önceki o yırtıcı etçil özelliklerini taşımaktadır. Bu yüzden de et besinini çok sever ve bünyesi de et besini için çok uygundur. Ayrıca ette kedilerin sağlığı için yararlı içerikler bulunmaktadır. Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesi et içeriği olarak ton balığı seçmiş bulunmaktadır ( %57, 40 ). Balıklar et olarak kediler için son derece uygun ve önerilebilir bir besin kaynağıdır. Çünkü içerisinde bol miktarda Omega 3 ve Omega 6 bulundurmaktadır. Ayrıca protein bakımından da yeterli seviyededir. Bilmeyenler için değinelim ki Omega 3 ve Omega 6 hayvan sağlığı için son derece önemli bir sağlık kaynağıdır. Başta göz, beyin ve kalp olmak üzere vücudu korur ve geliştirir. Kalp sağlığı bakamımdan önerilen bir içerik olan Omega 6 kedinizin sağlığı için önemli bir kaynak olmuştur. Ayrıca hücrelerin yenilenmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve yaraların erkenden iyileşmesinde görev alırlar. Bu yüzden bolca tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilir.

 

Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesi ayrıca vücudu onaran ve bir zırh gibi koruyan protein açısından da oldukça zengindir. Protein miktarı %14 civarındadır. Bir kedi mamasında en az olması gereken miktar %7,5 ile 12 arasındadır. Bu yüzden protein bakımından da oldukça zengindir. Proteinin önemli bir içerik olmasında: vücudu mikroplardan korumak için çalışması, hücreleri onarması ve yenilemesi, enfeksiyonları engellemesi gelmektedir. Başta da dediğimiz gibi bir zırh gibi vücudu korur.

 

Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesinde ayrıca bolca A ve E vitamini bulunmaktadır. A vitamini göz, tüy ve cilt gelişimi için önemliyken E vitamini ise beyin ve bağışıklık sistemi için gereklidir.

Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesinde kullanılan bir diğer önemli içerik ise Taurin’dir. Taurin kedilerin kalp sağlığını koruyan bir içeriktir ve kedilerin daha sağlıklı bir kalp sağlığına kavuşmalarını sağlarlar.

Schesir Soslu Ton Balıklı ve Levrekli Kedi Konservesi

Çoğunluğu ton balığı olan ( % 57, 40 ) ve diğer levrek miktarı da iyi olan ( %5,70 ) kedi mamasını zengin hale getirmiştir. Başta da değindiğimiz gibi etin, özellikle balık etinin kedilerin sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır. Ayrıca konserve mamaya kedilerin seveceği şekilde bir lezzet de katarlar. Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesi içerik olarak son derce iyi bir mama olduğunu kanıtlamıştır. Hem vitaminler hem protein, Omega 3 – Omega 6 ve taurin içeriği mamanın kediler için uygun olarak hazırlandığını göstermektedir. Bu yüzden önerilebilir bir mama olmuştur. Schesir Soslu ton balıklı ve levrekli kedi konservesini gönül rahatlığıyla kedinize verebilirsiniz bu yüzden.