arama

Schesir Soslu Tuna ve Lüferli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Soslu Tuna ve Lüferli Kedi Konservesi

Bildiğiniz gibi kedi beslemek diğer hayvan türlerini beslemek kadar zordur. Özellikle son yıllarda hayvan barınaklarından alınan birçok hayvan bakımından sıkılarak tekrar sokağa terk edilmektedir. Bu makalede kedi beslemenin nasıl olacağı hakkında bilgi sunacağım. Lütfen bakmakta zorluk çekeceğiniz hayvanlara sahip olmadan önce dikkatlice araştırıp bilinçli hayvan sever olalım.

 

Kedi beslerken mama seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

 

Kedi beslerken mama seçiminde ilk olarak yaşı çok önemlidir. Yavru kedilerin beslenmesi, yetişkin kedilerin beslenmesine nazar daha çok dikkat ve bilgi gerektirir. Yeni doğan kediler ilk 6 ay beslenme tarzı olarak anneye bağımlıdır. Anne sütü kedinin ilk aylardaki bağışıklık sistemini destekleyici rolü olan besleyici bir süt özelliği taşır. Özellikle anne kediden gelen ilk süt yavru kediye içirilmelidir. Eğer annesinden bu konuda faydalanamıyorsa şırınga yardımı ile anne sütü yavru kedinin canı acıtılmadan içirilmeye çalışılmalıdır.

 

Yavru kedilerde ilk 3 ay 4-5 öğün günlük besin gereklidir. Bu besin türü anne sütüdür. Kediler mama yerken kesinlikle rahatsız edilmemelidir. Bu onların beslenirken dikkatlerinin dağılmasına ve heveslerinin kaçmasına sebep olur. Onların beslendiği ortam mümkün ölçüde sessiz olmalıdır. Beslenirken sürekli yanlarına girilip çıkılmamalıdır.

 

Kediler 6-12 ay arası artık bebeklikten çıkmaya başlar ve yeni besin gruplarına karşı ilgi gösterir. Aklınıza bu besin gruplarını nasıl seçip ayırt eder diye bir soru aklınıza gelebilir. Anne yakınında yetişen kediler bir müddet sonra anne kedinin yediği besinlere merak salmaya başlar. Ve bunları tatma eğilimi oluşur. Böylece yeni besin grupları ile tanışır ve alışır.

 

Yavru kedilerin beslenmesi mineral ve protein bakımından zengin olmalıdır. Özellikle süt tozu katılarak verilen süt yavru kediler için büyük öneme sahiptir. Normal sütler biz insanlar için üretilmiş oldukları için kedilerde ishale sebebiyet verebilir. Bu açıdan içine süt tozu katmayı ihmal etmeyin

 

12 aydan sonra vitamin ve mineral bakımından daha normal bir beslenme tarzı uygulanmalıdır. Öğün sayıları az ve sık olmak üzere artırılmalıdır. Özellikle konserve ya da kuru mamamlar artık beslenme listesine eklenmelidir. Kedinin ev ortamında hazırlanan besinlerden çok profesyonel olarak hazırlanmış ve vitaminlerle desteklenmiş gıdalara ihtiyacı artmaktadır. Ve sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için hazır mamalar özellikle tercih edilmelidir.

 

Mama seçiminde daha çok kedinin sahibi ve veterineri karar verir. Çünkü bu seçimde yakından takip etmek çok önemlidir. Özellikle daha önce herhangi besin grubuna alerjisi ya da hassasiyeti bulunan gıdalardan mutlak suretle uzak durulmalıdır.

 

Birçok hayvanda uygulandığı gibi kedinin de boyuna ve kilosuna göre mama seçimine özen gösterilir. Kilosuna göre mama seçilir. Bu kiloya göre ticari mama ve evde uygulanan hazır yemekler yedirilebilir.

 

 Neden Schesir Soslu Tuna ve Lüferli Kedi Konservesi kullanmalıyız?

 

Besinlerin özenle ve dikkatle işlenmesiyle konserveleşmiş yaş mamalardandır. Yüksek kaliteye sahip bir kedi mamasıdır. Kediler için gerekli olan tüm besinleri ve vitaminleri içerir. Taurin dediğimiz madde bir aminoasit olan ve nörolojik sistemi destekleyen madde de içeriğinde bulunmaktadır.

 

Beyin hasarının onarılmasının destekleyici nitelikte olan bu madde antioksidandır aynı zamanda.

 

Taze lüfer ve ton balığı ile üretilmiş olan bu yaş mama protein oranı yüksek gıda takviyesidir.

 

            Schesir Soslu Tuna ve Lüferli Kedi Konservesi renklendirici ve koruyucu madde içermeden doğal olarak hazırlanmıştır.

 

İçeriğinde protein, yağ, lif, A vitamini D3 vitamin ve taurin dediğimiz aminoasit bulunmaktadır.

Schesir Soslu Tuna ve Lüferli Kedi Konservesi

Deniz ürünlerine özel merakı olan kediler için üretilmiş harika bir mamadır. Sizde bu harika mama ile kedinizin gelişimine katkıda bulunarak sağlıkla büyümesini sağlayın.